Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ο Σαμ και τα κοράκια του
#1
Μόλις ξανά είδα το επεισόδιο για 10η ή ίσω και 25η φορά... και ξαφνικά έχω και άλλη μια απορία. ΑΝ και είναι χαζή θα την κάνω [Image: icon_wink.gif] :

Όταν ο Jeor ρωτάει τον Sam αν έστειλε τα κοράκια ο δεύτερος λέει όχι. Στο βιβλίο όμως ο Σαμ είναι πρίφανος που τουλάχιστον μπόρεσε να στείλει τα κοράκια!!

Ποιός ο λόγος αυτής της αλλαγής ;;;;
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#2
Μόνο αυτό σου κάνει απορία ; Το ότι τον αφήσαμε ανάμεσα στους Άλλους, τον βρήκαμε να περιφέρετε μόνος του, εμφανίζετε από το πουθενά ο Μόρμοντ και τον ρωτάει για κάτι κοράκια, σου φαίνεται φυσιολογικο ; Και πες όσοι έχουμε διαβάσει τα βιβλία καταλαβαίνουμε... Οι υπόλοιποι ;
Owner & Administrator
Reply
#3
Εγώ πάντως που δε διάβασα τα βιβλία ακόμη, δεν κατάλαβα Χριστό! Άφησα να το πάρει το ρέμα το ότι οι Άλλοι άφησαν το Σαμ να ζήσει (επειδή είναι ομορφόπαιδο;;;; ) και μετά το ότι ο Μόρμοντ βρέθηκε εκεί (επειδή είδε προειδοποιητικό όνειρο;;;; ), αλλά... για τι διάολο κοράκια μιλάνε, ρε παιδιά;;;;;;
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#4
ήταν όντως άκυρο. αλλά πιστεύω θα το εξηγήσουν αργότερα....
Reply
#5
Σίγουρα και αυτό ήταν περίεργο αλλά επειδή όπως είπες έχω διαβάσει τα βιβλία μου φάνηκε απόλυτα λογική η κουβέντα τους [Image: icon_wink.gif] ... η απάντηση του Σαμ όμως όχι !
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#6
O Συγγραφέας έχει πει επανειλημμένος οτι για την σειρά θα γίνουν αλλαγές πάντως. Τώρα αν θα μας εξηγήσουν τι και πως θα δουμε. Καλώς ήρθα.
Reply
#7
Welcome [Image: icon_cheers.png]
Owner & Administrator
Reply
#8
Λοιπόν θα σας λύσω εγώ την απορία αυτή. Δείτε το τελευταίο επεισόδιο του δευτερου κύκλου στο τέλος που ο Σαμ κρύβεται πίσω απο τον βράχο, τον δείχνει να έχει παγώσει και να κλαίει και μετά δείχνει τον λευκό περπατητή, δεν ξέρω απο που βγήκε ότι ο περπατητής είδε τον Σαμ εφόσον τον περπατητή τον έδειξαν μόνο και μόνο για να περηφανευτούν και να κοκορευτούν για το μακιγιάζ εφόσον στην ακριβώς τελευταία σκηνή που δείχνει τους πολλούς περπατητές βλέπουμε καθαρά πως ο περπατητής που δείχνει είναι αρκετά μακριά από τον βράχο που κρύβεται ο Σαμ, με λίγη κοινή λογική μπορούμε να σκεφτούμε πως ο Σαμ ξεκοκαλώσε και άρχισε να τρέχει, όπου και τον βρίσκουμε στον προλογο της τρίτης σεζόν. Σας έλυσα την απορία κυρίες και κύριοι?
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.
Reply
#9
Τι έγινε ρε παιδιά; Όλοι Lanninster είστε;
Reply
#10
Lannister, Greyjoy.... με τους villain [Image: lol.gif]
Owner & Administrator
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)