Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ελληνικό wiki
#1
Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, για το αν θα θέλατε να δημιουργήσουμε ένα ελληνικό wiki, μια \"εγκυκλοπαίδεια\" για το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου. Και αν ναι, ποιοι έχουν την όρεξη να συμμετέχουν και να το κάνουμε !


Owner & Administrator
Reply
#2
Ενημερώνομαι από το a wiki of ice and fire αρκετά συχνά για να μην χάσω τον μπούσουλα! Αλλά τα αγγλικά μου πολλές φορές με προδίδουν και δεν πιάνω ακριβώς τι λέει!! Ένα ελληνικό wiki θα ήταν θαύμα!!!!
Θα έχει άρθρα μας ή μεταφρασμένα από το αγγλικό; Ή και τα δύο!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#3
Θα ήταν πολύ καλή ιδέα... Αλλά θα απαιτήσει πάρα πολύ χρόνο, και προσπάθεια από αρκετούς.

Προσωπικά, αν και θα ήθελα, δεν έχω χρόνο να βοηθήσω....
Reply
#4
Quote: Ενημερώνομαι από το a wiki of ice and fire αρκετά συχνά για να μην χάσω τον μπούσουλα! Αλλά τα αγγλικά μου πολλές φορές με προδίδουν και δεν πιάνω ακριβώς τι λέει!! Ένα ελληνικό wiki θα ήταν θαύμα!!!!
Θα έχει άρθρα μας ή μεταφρασμένα από το αγγλικό; Ή και τα δύο!

μετάφραση φυσικά
Owner & Administrator
Reply
#5
Quote:
\"Alie Kladis\":1mk0kx1o Wrote:Ενημερώνομαι από το a wiki of ice and fire αρκετά συχνά για να μην χάσω τον μπούσουλα! Αλλά τα αγγλικά μου πολλές φορές με προδίδουν και δεν πιάνω ακριβώς τι λέει!! Ένα ελληνικό wiki θα ήταν θαύμα!!!!
Θα έχει άρθρα μας ή μεταφρασμένα από το αγγλικό; Ή και τα δύο!

μετάφραση φυσικά

Αααα ακόμα καλύτερα!!! Φοβερή ιδέα!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#6
Το θέμα είναι αν θα υπάρξει συμμετοχή από τα μέλη. Δεν μπορώ να ξεκινήσω ένα τέτοιο εγχείρημα μόνος μου. Απαιτεί πολύ χρόνο
Owner & Administrator
Reply
#7
Εγώ για να δηλώσω συμμετοχή πρώτα θα το μεταφράσω το κείμενο και θα στείλω την συμμετοχή μου και την πρώτη μου δουλειά παρέα γιατί... δεν θέλω να είμαι το disappointing child once more [Image: icon_razz.gif]
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#8
Όποιος άλλος ενδιαφέρετε για κάτι τέτοιο, ας το δηλώσει. Thanks
Owner & Administrator
Reply
#9
Θα βοηθήσω κι εγώ, Ty.

Αν έχουμε τελικά συμμετοχές πάντως, καλά είναι να ορίστεί ποιο κομμάτι θα μεταφράσει ο καθένας, μην τυχόν και καθόμαστε και μεταφράζουμε τα ίδια μεταξύ μας.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#10
Αν αποφασίσουν άτομα να βοηθήσουν, τότε θα οργανωθεί σωστά, δεν τίθεται τέτοιο θέμα
Owner & Administrator
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)