Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Το γράμμα του Tywin
#1
Στην αρχή της επικής σκηνής Tywin-Tyrion ο Tywin γράφει ένα γράμμα και παράλληλα \"γράφει\" το γιο του μην πω που...
Αυτο το γράμμα το πιάνει εν μέρει ο τηλεοπτικός φακός:
...mined to scavenge on...
...may be long, we shall hunt to fill...
...need those supplies for a long while to...
...hunt deserves to be mor......
and ripe for the...

Πιστεύω ότι το γράμμα απευθύνεται στον Tyrell επειδή λέει ότι θα χρειαστούν τις προμήθειες για καιρό ακόμα και πιθανόν του εξηγεί τη στρατηγική που θα κινηθεί...

Βγάζουμε καμία άκρη? Εσείς τι λέτε?
Reply
#2

δευτερευουσης σημασιας.
δεν νομιζω οτι εχει καμια σημασια για την ιστορια το συγκεκριμενο γραμμα.
δεν θυμαμαι το βιβλιο να αφηνει υπονοουμενο για καποιο σημαντικο γραμμα του Ταιγουιν προς καποιον αλλο ΣΕ ΑΥΤΟ το σημειο της ιστοριας.

μας εχει βαλει ο Μαρτιν στο τρυπακι και κοιταμε την παραμικρη λεπτομερεια , ε ? χεχεχε....
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
Reply
#3
Είχα στο μυαλό μου όταν διάβαζα την σκηνή στο βιβλίο πως αυτό το γράμμα ήταν το γνωστό γράμμα προς τους Φρέυ!!! ... τώρα αυτό στην σειρά δεν ξέρω σε ποιον επευθύνεται!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#4
Quote:Είχα στο μυαλό μου όταν διάβαζα την σκηνή στο βιβλίο πως αυτό το γράμμα ήταν το γνωστό γράμμα προς τους Φρέυ!!! ... τώρα αυτό στην σειρά δεν ξέρω σε ποιον επευθύνεται!

Εχεις δίκιο. Στο βιβλίο το γράμμα είναι προς τους Frey και ουσιαστικά είναι το προοίμιο του Red Wedding.
Reply
#5
Quote:
\"Alie Kladis\":0tz91pf2 Wrote:Είχα στο μυαλό μου όταν διάβαζα την σκηνή στο βιβλίο πως αυτό το γράμμα ήταν το γνωστό γράμμα προς τους Φρέυ!!! ... τώρα αυτό στην σειρά δεν ξέρω σε ποιον επευθύνεται!

Εχεις δίκιο. Στο βιβλίο το γράμμα είναι προς τους Frey και ουσιαστικά είναι το προοίμιο του Red Wedding.

Ναι!! Αλλά στην σειρά...
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#6
Παιδιά μπορεί όντως όμως να είναι στους Φρέυ, απλά οι Φρέυ να ζήτησαν τα τρόφιμα για το γάμο, δεν θα μου προξενούσε περιέργεια αν αυτός ο κωλόγερος ο Φρέυ το έκανε, εδώ κάνει άλλα και άλλα.
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.
Reply
#7
Θα ήταν υπερβολικό και πολύ ριψοκύνδινο κάτι τέτοιο Τζέιμυ. Εξάλου δεν έχει γίνει καν η συμφωνία ακόμα για νέο γάμο, είναι νωρίς. Το μήνυμα ήταν σίγουρα προς τους Tyrell
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)