Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
τα κοράκια που μιλάνε...
#1
Στο κεφάλαιο του theon στο επόμενο βιβλίο winds of winter: έχουμε συνεχώς αναφορές στην ομιλία των κορακιών, η οποία αναφέρεται ότι είναι πολύ καθαρή.
Στο τέλος του κεφαλαίου η Asha προτείνει στον stannis να σκοτώσει τον Theon μπροστα στο weirwood. Λέει:\"Give him to the tree\"
Μετά τα κοράκια αρχίζουν να φωνάζουν: \"the tree, the tree, the tree\" και \"theon, theon, theon\"

και πιο πριν στο κεφάλαιο αναφέρεται ξανά και ξανά στα κοράκια που μιλούν και συνήθως λένε τις λέξεις \"tree\" και \"theon\"

Πιστεύω ότι πίσω από την ομιλία των κορακιών κρύβεται ο Bran Stark.
Για κάποιο λόγο προσπαθεί να επηρεάσει τον stannis και την απόφαση του που είναι να σκοτώσει τον theon.
Το προφανές είναι ότι θέλει να τον σκοτώσουν μπροστά στο weirwood για εκδίκηση... αλλά δεν πιστεύω ότι πρόκειται για αυτό.

Πιστεύω ότι ο Bran προσπαθεί με κάποιο τρόπο να σώσει τον Theon, ίσως γιατί έχει δει κάτι και πιστεύει ότι ο theon θα παίξει καθοριστικό και θετικό ρόλο στην ιστορία ή για κάποιον άλλο λόγο που δεν μπορώ να σκεφτώ...

Εσείς τι πιστεύεται;
Reply
#2
Θα συμφωνήσω μαζί σου. Βέβαια δεν ξέρω αν είναι ο Bran ή ο three eyed raven, αλλά όντως πιστεύω ότι κάτι παίζει...
Owner & Administrator
Reply
#3
Σίγουρα από πίσω για εμένα είναι ο three eyed raven ο οποίος προσπαθεί αν ολοκληρώσει κάτι για την αλλαγή του Θήον σε ΑΑ!... κάτι θα γίνει που φυσικά δεν γνωρίζω!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#4
Εμενα μου φαινεται ποιο παραξενη αυτη η σκηνη
Quote:the bird said, and, “King,” and, “Snow, Jon Snow, Jon Snow.”
χμμμ
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#5
Quote:Εμενα μου φαινεται ποιο παραξενη αυτη η σκηνη
Quote:the bird said, and, “King,” and, “Snow, Jon Snow, Jon Snow.”
χμμμ
Ισως να εχει σχεση με την θεωρια πως ο john ειναι τελικα ενας targaryen και παιξει μελλοντικα ρολο στην διεκδικηση του θρονου με τα αλλα 2 \'\'κεφαλια του δρακου\'\'?
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply
#6
Quote:Ισως να εχει σχεση με την θεωρια πως ο john ειναι τελικα ενας targaryen και παιξει μελλοντικα ρολο στην διεκδικηση του θρονου με τα αλλα 2 \'\'κεφαλια του δρακου\'\'?
ναι καθως σαν νομιμος γιος της Λυαννα και του Ραεγκαρ ειναι ο νομιμος βασηλιας κατα τους Ταργκ αλλα και γιατι ειναι ο Βασιλιας του Βορρα
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#7
Quote:αλλα και γιατι ειναι ο Βασιλιας του Βορρα
Μετα την \'\'διαθηκη\" του Rob εννοεις και πετοντας εξω απο την σειρα διαδοχης,και οποια αξιωση τους σε αυτη,την Sansa την Arya τον Brandon και τον Rickon.
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply
#8
Quote:Μετα την \'\'διαθηκη\" του Rob εννοεις και πετοντας εξω απο την σειρα διαδοχης,και οποια αξιωση τους σε αυτη,την Sansa την Arya τον Brandon και τον Rickon.
ειναι κανονικη και νομιμη διαθηκη. και ναι αυτο εννοω
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#9
Quote:ειναι κανονικη και νομιμη διαθηκη
οντως ειναι και το πιστευω και εγω!θα το πιστεψουν και ολοι αλλοι οταν ερθει η ωρα ομως?
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply
#10
Quote:οντως ειναι και το πιστευω και εγω!θα το πιστεψουν και ολοι αλλοι οταν ερθει η ωρα ομως?
γιατι οχι?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)