Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ser Bronn
#1
Δεν ξέρω γιατί αλλά από την στιγμή που ο Μπρον είχε πει πως κανείς δεν θα ξέρει τον πατέρα του και επίσης είχε πει πως είχε πάει βόρεια του τείχους για \"δουλειές\" μου καρφώθηκε στο μυαλό πως μπορεί να είναι ένας αδερφός της νυχτερινής φρουράς που διέφυγε από το τείχος.

Έχουμε κάποια θεωρία ή κάτι που να μας λέει άμμεσα ή έμμεσα ποιός στο καλό είναι ο Μπρον? γιατί το \"son of you wouldn\'t know him\" δεν μου κάθετε καλά, κάτι βρωμάει εδω.
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.
#2
Quote:Δεν ξέρω γιατί αλλά από την στιγμή που ο Μπρον είχε πει πως κανείς δεν θα ξέρει τον πατέρα του και επίσης είχε πει πως είχε πάει βόρεια του τείχους για \"δουλειές\" μου καρφώθηκε στο μυαλό πως μπορεί να είναι ένας αδερφός της νυχτερινής φρουράς που διέφυγε από το τείχος.

Δεν τα θυμάμαι καθόλου αυτά... κάνε μια ανασκόπηση
Owner & Administrator
#3
Quote:είχε πει πως είχε πάει βόρεια του τείχους για \"δουλειές\"

Αλήθεια;
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#4
Quote:Αλήθεια;


Ναι https://www.youtube.com/watch?v=dgsDdJy2-0g κοίτα στο 3:35 του βίντεο, τώρα στα βιβλία δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποιά σελίδα το λέει
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.
#5
Αυτό υπάρχει μόνο στην σειρά και όχι στα βιβλία!!! Λέτε να είναι spoiler!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#6
Quote:Αυτό υπάρχει μόνο στην σειρά και όχι στα βιβλία!!! Λέτε να είναι spoiler!
και πάλι όμως γιατί να μας το κρύψει ο Μάρτιν αν δεν τον ξέραμε? ας έλεγε είμαι γιός του Σαμ του σιδερά του KL. Κάποιο μυστήριο υπάρχει εδώ.
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.
#7
Quote:
Quote:Αυτό υπάρχει μόνο στην σειρά και όχι στα βιβλία!!! Λέτε να είναι spoiler!
και πάλι όμως γιατί να μας το κρύψει ο Μάρτιν αν δεν τον ξέραμε? ας έλεγε είμαι γιός του Σαμ του σιδερά του KL. Κάποιο μυστήριο υπάρχει εδώ.

Ποιά πέτρα και αν σηκώσεις στο Westeros και Essoς δεν θα βρεις μυστήριο από κάτω και δολοπλοκία; Wink

Ο Μπρον πιστεύω είναι αυτό που δείχνει. Ο γιός ενός τίποτα που πολεμάει για αυτόν με το μεγαλύτερο πουγκί.
Αν θα μπορούσε να είναι κάποιος άλλος; Φυσικά και θα μπορούσε, αλλά δεν το πιστεύω. Είναι απλά ένας μισθοφόρος που ζητάει μεγαλεία.
\"Needle was Robb and Bran and Rickon, her mother and her father, even Sansa. Needle was Winterfell\'s grey walls, and the laughter of its people. Needle was Jon Snow\'s smile.”
#8
Quote:Ποιά πέτρα και αν σηκώσεις στο Westeros και Essoς δεν θα βρεις μυστήριο από κάτω και δολοπλοκία; Wink
O Bronn είναι ο ετεροθαλής αδερφός του Mance Ryder, που είναι ο Rhaegar Big Grin

Σοβαρά τώρα, μου είχε διαφύγει αυτή η λεπτομέρεια, το θέμα είναι πως οι δημιουργοί της σειράς ξέρουν κατι περισσότερο από εμάς τους κοινούς θνητούς, οπότε ίσως να υπάρχει κάποια σχέση με τον πατέρα του και την Night Watch.

Μια θεωρία που υπάχει για τον Bronn είναι ότι ο Tywin του έδωσε την Shae να την δώσει στον Tyrion.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)