Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Theon Greyjoy
#1
[spoiler=Spoiler:3bi429oh][/spoiler:3bi429oh]Έχω μία απορία όσο αναφορά τον Theon και τον τύπο που τον ελευθέρωσε απο το ας το πούμε \'\'μαρτυρικό χιαστί\'\', για ποιό λόγο λοιπόν τον ελευθέρωσε και μετά εφόσον σκότωσε στο δάσος τους διώκτες του και τον έσωσε από σίγουρο θάνατο τον επανέφερε πάλι πίσω στο μπουντρούμι; Κουβαλάει μαζί του ο Theon κάποιο μυστικό που εμείς ώς τηλεθεατές - αναγνώστες δεν το γνωρίζουμε και τον θέλουνε οπωσδήποτε ζωντανό; έχω μπερδευτεί λιγάκι. Smile [spoiler=Spoiler:3bi429oh][/spoiler:3bi429oh]
Reply
#2
καλημερα ,

φανταζομαι πως δεν εχεις διαβασει τα βιβλια.
αν σου πει καποιος απο μας , τοτε χαλαει ολη η μαγεια της προσμονης του επομενου επεισοδιου.
θεωρω καλυτερο το να περιμενεις και να δεις μονος σου πως διαμορφωνονται οι διαφοροι χαρακτηρες και ποια κινητρα κρυβονται πισω απο τις κινησεις καθενος.

με αφορμη αυτο το θεμα , θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο.

στην σειρα βλεπουμε , πως κατω στους υπονομους ο Θηον αποκαλυπτει στον αντρα πως ΔΕΝ εχει σκοτωσει τους διαδοχους Σταρκ (Μπραν και Ρικκον) , και πως τα 2 καμμενα πτωματα ηταν 2 τυχαια ορφανα παιδια. Θυμαται κανεις αν στο βιβλιο το γραφει πουθενα πως ο Ραμσευ εμαθε μεσω του Θηον οτι τα μικρα αγορια ειναι τελικα ζωντανα ?
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
Reply
#3
Μόλις τελείωσα το πέμπτο βιβλίο και μπορώ να σου πω σίγουρα σχεδόν πως ο Ρηκ ποτέ δεν είπε κάτι τέτοιο στην άρχονρα Ράμευ!!!

Τώρα για την απορία σου Ιωάννη δεν ξέρω αν θες να μάθεις πραγματικά! Ένα μεγάλο μέρος της ιστορίας όμως θα έχει αποκαλθφθεί μέχρι το τέλος του κύκλου αν όχι όλη!!! ... Αν επιμένεις.......
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#4
Όχι δεν θέλω να μου το αποκαλύψετε απλά μπερδεύτηκα λιγάκι για αυτό το ανέφερα. Big Grin

Υ.Γ
Όσο για τα βιβλία έχω διαβάσει το 1ο και είμαι περίπου στην μέση του 2ου.
Reply
#5
Εγώ είμαι σίγουρος ότι ο πατέρας του κρύβετε πίσω από όλα!
Reply
#6
Αν πράγματι ο πατέρας του τον ήθελε νεκρό, θα τον σκότωνε, δε θα τον έδινε στον Ράμσευ να τον βασανίσει...
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#7
Δεν ξέρω αν θα λυπηθώ ποτέ τον Jaime, αλλά τον Theon ρε γαμώτο τον λυπάμαι πολύ...ειδικά τώρα που του το έκοψαν! Confusedhock:
Και δεν ξέρουμε καν τι έχει κάνει για να τ\'αξίζει όλα αυτά...
Αφού η γυναίκα του Khal λέγεται Khaleesi, δεν πρέπει και η γυναίκα του Stannis να λέγετε Stanneesi;

- Αλλουνού.
Reply
#8
Κανέναν από τους 2 δεν λυπάμαι, απλά τον Jaime άρχισα να τον συμπαθώ!! Τελικά του το έκοψαν ή ήταν απλά ένα ακόμα ψυχολογικό βασανιστήριο? :?:
Reply
#9
Εφ\'όσον δεν μας έδειξαν πολλά, λογικά του το έκοψαν, αλλιώς θα μας έδειχναν ότι είναι ένα ακόμη βασανιστικό τρικ.
Δεν μας έδειξαν τη σκηνή λόγω βαρβαρότητας..άλλο το κομμένο πάνω κεφάλι και άλλο το κάτω...! Confusedhock:
Αφού η γυναίκα του Khal λέγεται Khaleesi, δεν πρέπει και η γυναίκα του Stannis να λέγετε Stanneesi;

- Αλλουνού.
Reply
#10
Πάντως αν πάρει το ΣΚΑΙ τη σειρά, όταν είναι να βάλει τις σκηνές με τον Θιον, παίζει να εφηύρει νέο σηματάκι, μαύρο με νεκροκεφαλή για σήμανση...

Μιλάμε για ΠΟΛΥ σκληρές σκηνές για την Ελληνική TV!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)