Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γνωριμία και ψιλοκουβέντα ;)
#1
Στην παλιά μορφή του site μας είχα ανοίξει ακριβώς το ίδιο post για την επικοινωνία των μελών και τις ψιλο...ερωτήσεις μας! Συγκεκριμένα,

Σε αυτό το ποστ έχω στο μυαλό μου κάθε νέο και παλιό μέλος να μας παρουσιάζει τον εαυτό του ώστε να έρθουν πιο κοντά οι συνδετιμόνες του site μας! άλλη μια χρήση του παρόντος νήματος είναι ότι μπορει ο καθένας να θέτει την μικροερώτηση του! Τι εννοώ με αυτό... όταν κάποιος δει σε κάποιο post αυτό \"CotF\" και δεν θα καταλάβει πως αναφερεται στα children of the Forest δεν είναι ανάγκη να ανοίξει ολόκληρο νήμα για να μάθει! Αρκεί αν το θέσει εδώ!

Ας ξανά γράψω λοιπόν τα δικά μου στοιχεία μόνο! ... Είμαι ο Αλέξανδρος από Ζάκυνθο! Ξεκίνησα την σειρά πρώτα και αφού είδα τους δύο κύκλους έπεσα με τα μούτρα στα βιβλία περίπου τα Χριστούγεννα! Πριν κάποιες μέρες τελείωσα και τα 5 βιβλία! Αγαπημένος μου οίκος δεν υπάρχει καθώς λατρεύω του Σταρκ, τους Ταργκάρυεν, τους Ταϊρελ!!! Αγαπημένοι μου ήρωες εκτός των άλλων είναι ο Μπάρισταν Σέλμυ, και ο Μελανιχθύς!!!

Αυτά.. Wink Wink
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#2
Γεια σας και απο μενα.Ειμαι ο Θανος απο Κομοτηνη αλλα μενω εδω και μια δεκαετια στην Αθηνα!Διαβασα ολα τα βιβλια και μετα αρχισα να βλεπω την σειρα!Σε αναμμενα καρβουνα γιατο ποτε θα εχουμε νεα για την εκδοση του 6ου βιβλιου!
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply
#3
Xαιρετώ την παρέα!
Είμαι απλώς τηλεοπτικός και χμμμ...ευτυχώς που είναι από τις λίγες σειρές που βλέπω από την αρχή και ανά βδομάδα!

Όσο για τα βιβλία;
Ε,θα δούμε πότε θα τ΄αρχίσω 8-)
Reply
#4
Χμμμμ,μαλλον οι περισσοτεροι θελουν να διατηρησουν την ανωνυμια τους και δεν εχουν γραψει εδω?! Tongue

Γρηγορης απο Αρτα.Δεν εχω διαβασει τα βιβλια,αν και τα ειχα στο προγραμμα,μονο που με προλαβε η σειρα,οποτε η αναγνωση αναβληθηκε.Επειδη,ομως,καθε χρονο τετοια εποχη φουντωνουν οι συζητησεις,δεν αντεξα και πηγα και αγορασα το πρωτο βιβλιο,το οποιο και θα αρχισω τις επομενες ημερες,ισως αφου τελειωσει και η 3η σαιζον.
Reply
#5
Καλησπερα και απο εμενα! Smile Ειμαι η Γεωργια απο την Καβαλα και σπουδαζω κινηματογραφο στη Θεσσαλονικη.Ξεκινησα την σειρα το καλοκαιρι μαζι με τον αδερφο μου και πραγματικα πορωθηκαμε!Βγαλαμε τις 2 πρωτες σεζον σε 1 μολις εβδομαδα!Δεν εχω διαβασει τα βιβλια ακομη,εχω ξεκινησει το πρωτο και εχω αγορασει τα αλλα 2.Το καλοκαιρι σκοπευω να τα διαβασω και στη συνεχεια να αγορασω και τα υπολοιπα και να τα διαβασω κι αυτα.Βεβαια,εχω διαβασει στο ιντερνετ τα παντα,ξερω τι συμβαινει μεχρι και το τελευταιο βιβλιο που εχει βγει,αλλα δεν αντεχα να μη μαθω τι γινεται παρακατω :p Ο αγαπημενος μου χαρακτηρας ειναι ο Robb Stark (οπως φαινεται και απο την εικονα avatar που εχω).Μου αρεσουν επισης η Daenerys,ο Varys,ο Petyr Baelish, o Tyrion,ο Jorah Mormont,ο Jon Snow,o Jaime,η Catelyn (στις πρωτες σεζον μου αρεζε περισσοτερο),λατρευω την Arya και μου αρεσουν επισης πολυ η Margaery και η Ollena Tyrell.Και φυσικα λατρευα τον Ned Stark και στενοχωρηθηκα πολυ που πεθανε αλλα αν δεν πεθαινε δε θα γινοταν ολα αυτα και δε θα προχωρουσε η ιστορια :/ Οι χαρακτηρες μισω περισσοτερο ειναι ο Joffrey και η Cersei.
Αυτα απο εμενα Smile
Reply
#6
Τηλεοπτικός οπαδός παρότι διαβάζω και το πρώτο βιβλίο της Σειράς..., μένω στο Γουιντερφελ της Ελλάδας, στο σπίτι μου :lol:
Reply
#7
Καλησπέρα!

Είμαι ο Χρήστος απο Θεσσαλονίκη.
Αφού είδα την πρώτη σεζόν έπεσα κι εγώ με τα μούτρα στα βιβλία με αποτέλεσμα να τα έχω διαβάσει και τα 5 και να έχω ξενερώσει πάρα πολύ με την σειρά!

Κάποιος ομοιοπαθείς?
Reply
#8
Quote:Καλησπέρα!

Είμαι ο Χρήστος απο Θεσσαλονίκη.
Αφού είδα την πρώτη σεζόν έπεσα κι εγώ με τα μούτρα στα βιβλία με αποτέλεσμα να τα έχω διαβάσει και τα 5 και να έχω ξενερώσει πάρα πολύ με την σειρά!

Κάποιος ομοιοπαθείς?

Γιατί ξενέρωσες?
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#9
Βλέπω οτι κι εσύ έχεις διαβάσει τα βιβλία!

Δεν μου άρεσε π.χ. η αλλαγή στην γυναίκα του Ρομπ Σταρκ. (ένα απο τα πολλά που δεν μου άρεσε στο θέτω ως παράδειγμα, η λίστα είναι μεγάλη)
Reply
#10
Quote:Βλέπω οτι κι εσύ έχεις διαβάσει τα βιβλία!

Δεν μου άρεσε π.χ. η αλλαγή στην γυναίκα του Ρομπ Σταρκ. (ένα απο τα πολλά που δεν μου άρεσε στο θέτω ως παράδειγμα, η λίστα είναι μεγάλη)

Ναι! Τα έχω διαβάσει!
Έχουμε κάνει αυτή την κουβέντα με το υπόλοιπο φόρουμ πολλές φορές και οι περισσότεροι τείνουμε να μας αρέσει η σειρά [οι περισσότεροι από αυτούς που έχουν διαβάσει τα βιβλία]!! Αλλά το συγκεκριμένο ειδικά παράδειγμα νομίζω είναι παράπονο των περισσότερων!! [αν και εμένα ομολογώ δεν με χάλασε]
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)