Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιος αξίζει το θρόνο μέχρι στιγμής?
#1
Είμαι νέο μέλος και είπα να αρχίσω ένα θέμα, έτσι για το καλό!

Ποιος πιστεύετε, λοιπόν, ότι αξίζει το θρόνο μέχρι στιγμής? Μέχρι και το τέταρτο (για την ώρα) επεισόδιο της 3ης σεζόν. Ποιος από τους διεκδηκούντες δικαιούται το θρόνο ή ποιον θα θέλατε να δείτε βασιλιά?

Στην αρχή, στήριζα τον Stannis γιατί θεωρούσα πως ο θρόνος ήταν δικός του δικαιωματικά, αφού ήταν ο επόμενος διάδοχος μετά τον Robert. Αλλά η όλη σχέση του με τη σκοτεινή μαγεία (or whatever) με χάλασε. Μ\'αρέσει ο Robb Stark γιατί θα γίνει ένας δίκαιος βασιλιάς, που έχει ζήσει δύσκολα (στο Βορρά) και γνωρίζει πώς ζούνε σε απομακρυσμένα μέρη. Αλλά μ\'αρέσει και η δύναμη και η στρατηγική της Daenerys, αλλά τείνει λίγο προς Mad Queen (χαχα)... Για Lannisters ούτε καν!!

Τελικά, δεν έχω αποφασίσει ακόμα....
Anyone can be killed.
Reply
#2
Quote:Stannis Baratheon, First of his name, King of the Andals, the Rhoynar, and the First Men, and Protector of the Realm
Chaos is a ladder.Many who try to climb it fail,never get to try again.The fall breaks them. And some are given a chance to climb but they refuse.They cling to the realm,or the gods,or love illusions.Only the ladder is real.The climb is all there is.
Reply
#3
Αν το πάμε μέχρι το τέταρτο επεισόδιο της σειράς για εμένα βασιλιάς του Βορά είναι ο Ρομπ και βασίλισσα στον σιδερένιο θρόνο η Ντάνυ!!! ... τώρα με βάση το πέμπτο βιβλίο και τα σύνορα και οι θέσεις αλλάζουν!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#4
Quote:Μ\'αρέσει ο Robb Stark γιατί θα γίνει ένας δίκαιος βασιλιάς, που έχει ζήσει δύσκολα (στο Βορρά) και γνωρίζει πώς ζούνε σε απομακρυσμένα μέρη.

O Robb έχει δηλώσει (δεν θυμάμαι σε ποιο επεισόδιο) πως δεν θέλει το Iron Throne, παρά μόνο εκδίκηση για τον αποκεφαλισμό του Eddard..!
Αφού η γυναίκα του Khal λέγεται Khaleesi, δεν πρέπει και η γυναίκα του Stannis να λέγετε Stanneesi;

- Αλλουνού.
Reply
#5
ποιον θρονο? τον Iron Throne? τον Θρονο του Βορρα?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#6
Quote:O Robb έχει δηλώσει (δεν θυμάμαι σε ποιο επεισόδιο) πως δεν θέλει το Iron Throne, παρά μόνο εκδίκηση για τον αποκεφαλισμό του Eddard..!

χμμ, αυτό για τον Robb δεν το θυμόμουν, έχεις δίκιο.

τον Iron Throne εννοώ. Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, οπότε είναι πολλά που δεν γνωρίζω για τη συνέχεια! Γι\'αυτό και είπα, μέχρι το 4ο επεισόδιο της 3ης! Big Grin
Anyone can be killed.
Reply
#7
Η Daenerys τείνει να γίνεται ολοένα και δυνατότερη.. Αυτή πιστεύω αξίζει το Iron Throne..
Daenerys Targaryen. The Unburnt, Mother of Dragons, Khaleesi of the Dothraki, & First of Her Name
Reply
#8
Η Danaerys δεν έχει ΙΔΕΑ απο τις δολοπλοκίες και το παιχνίδι του στέματος που επικρατεί στο Westeros.

Είναι δυνατή, επιβλητική, αλλά αν δεν είχε τους Δράκους τώρα θα έπλενε αρνιά των Dothraki στην καλύτερη περίπτωση.

Αν έρθει Westeros και κάψει τους πάντες μέχρι να σκάσουν και μείνει μόνη της στο κόκκινο κάστρο, τότε ναι, αλλά δε το βλέπω..

Μη σας πω δίνω περισσότερες πιθανότητες στον Τύριον το αουτσάιντερ!
Reply
#9
Πλάκα πλάκα η Νταινέρυς αν έφευγε τώρα για το Γουέστερος νομίζω πως θα έχανε την μάχη αμέσως! Δεν έχει εξάλλου και την φοβερή την δύναμη! 3 δράκους μιανιατούρες έχει και 8.000 άσπιλους
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#10
Σύμφωνα με το ψηστήρι του Τζόρα, με το που πατούσε Γουέστερος οι περισσότεροι θα τρέχαν με δάκρυα στα μάτια να πάνε με το μέρος της....

Ούτε εγώ το πολυπιστεύω αυτό... Μάλλον για κατραπακιά θα πήγαινε το πράγμα όπως λες.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)