Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tyrion: κάθαρση ή όχι?
#1
Από όσα έχουμε δει ο Τυριον έχει μυαλό (όχι πάντα) αλλά τις πιο πολλές φορές αλλά συγχρόνως έχει κάνει κάποια πράγματα τα όποια καλά δεν τα λες με κανένας τρόπο. Στο τέλος τι θα θέλατε να γίνει με αυτόν? Να έχει την κάθαρση ή την τισιν?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#2
O Tyrion, κατά την άποψη μου, έχει ήδη περάσει το στάδιο της \'\'κάθαρσης\'\' ... και αυτό με το να γεννηθεί νάνος και άσχημος, και μεγαλώνοντας με το \'\'βάρος\'\' του θανάτου της μητέρας του κατά τη γέννηση του, με ένα πατέρα ψυχρό και μια αδελφή που τον αντιμετώπιζε σαν τέρας...

Στην περίπτωση του Τyrion υπήρξε κάθαρση πριν τις αμαρτίες....
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#3
ο τύριον έχει κάνει κάποιες άσχημες ενέργειες, αλλά συγκρητικά με τους υπόλοιπους χαρακτήρες του Martin είναι πταίσματα. Εξάλλου κανείς δεν είναι 100% \"καλός\".
Νομίζω ότι η κάθαρση στα μάτια των αναγνωστών έχει ήδη έρθει...
Reply
#4
Ο Τύριον είναι ένας από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες!!...Αλλά, δεν νομίζω πως μπορούμε να λέμε \"είναι νάνος\" ή \"ο πατέρας του δεν τον αγάπησε ποτέ\" και να τον δικαιολογούμε! Ο Τύριον έχει κάνει πολλά κακά ορισμένα εκ των οποίων είναι παρορμητικά και άχρηστα. (βλέπε: Σέι...γιατί τα χέρια τα χρυσά είναι πάντα παγωμένα, αλλά τα χέρια μιας γυναίκας είναι ζεστά!) Και ακριβώς για αυτόν τον λόγο περιμένω να δω τον Μάρτιν να μεγαλουργεί στον πιο όμορφο, περήφανο και συγκινητικό θάνατο χαρακτήρα που θα δούμε ποτέ στα βιβλία του.... Τώρα σχετικά με την κάθαρση του.. νομίζω πως θα φτάσει σε αυτό το σημείο αλλά θα είναι ήδη κοντά στο τέλος! Το μόνο σίγουρο είναι πως θα έχει προηγηθεί μια συζήτηση με τον Τζέιμι Of the Kings guard!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#5
Θα συμφωνησω και εγω οτι ο Τυριον ειναι μια χαρα και δεν χρειαζεται καθαρση,σε αντιθεση με πολλους αλλους...
Reply
#6
Quote:Θα συμφωνησω και εγω οτι ο Τυριον ειναι μια χαρα και δεν χρειαζεται καθαρση,σε αντιθεση με πολλους αλλους...

Σκότωσε τον πατέρα του και μια πόρνη που ο ίδιος είχε πει πως περίμενε αυτή την συμπεριφορά... είναι εντάξει;
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#7
Quote: Σκότωσε τον πατέρα του και μια πόρνη που ο ίδιος είχε πει πως περίμενε αυτή την συμπεριφορά... είναι εντάξει;
οχι μονο αυτο: απηγαγε τον ανηψιο του με σκοπο να τον σκοτωσει αν δεν γινει το δικο του, αφησε τοσους ανδρες να βιασουν την γυναικα του και μετα το εκανε και ο ιδιος...


για μενα ο Tyrion ειναι χειροτερος απο τον Jaime
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#8
Quote:απηγαγε τον ανηψιο του με σκοπο να τον σκοτωσει αν δεν γινει το δικο του

ο Τyrion δεν θα έκανε ποτέ κακό στον Τommen...οτι και να έχει πει στη Cersei...
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#9
Quote:ο Τyrion δεν θα έκανε ποτέ κακό στον Τommen...οτι και να έχει πει στη Cersei...
ειμαι 99.99% σιγουρη οτι αν δεν γινονταν το δικο του θα εκανε κατι στον Τομμεν.
Οποτε εχουμε:
1. Tywin
2. Shae
3. Tysha
4. Maybe Tommen

οποτε ναι ο Τυριον δεν ειναι καλος και δεν ξερω αν του αξιζει η καθαρση.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#10
Quote:οποτε ναι ο Τυριον δεν ειναι καλος και δεν ξερω αν του αξιζει η καθαρση.

o Tyrion είναι product of his time...είναι πάνω από χαρακτηρισμούς \'\'καλός\'\' ή \'\'κακός\'\'...είναι και τα δυο, και πολλές φορές ταυτόχρονα...
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)