Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιον θεωρειτε τον χειροτερο,πιο φαυλο χαρακτηρα στο asoiaf?
#1
Οπως εχουμε δει μεχρι τωρα υπαρχουν καποιοι χαρακτηρες που θεωρουνται οι\'\'κακοι\'\',οι αντιηρωες...
Παραδειγματα:
ο Ramsay Bolton
[Image: 250px-Ramsay_Bolton.jpg]
ο joffrey \'\'Baratheon\'\'
[Image: 250px-Joffrey_Baratheon.jpg]
ο Walder Frey
[Image: 250px-Old_Walder_Frey.jpg]
οTywin Lannister
[Image: 250px-Tywin.jpg]
ή καποιος αλλος?
ας βγαλουμε ολο μας τον θυμο γι\'αυτους!επιλεξτε τον χειροτερο!!!

τα δικαιωματα των εικονων ανηκουν σε τριτους.
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply
#2
και για να αρχισω εγω χειροτερο θεωρω τον:
ο Ramsay Bolton
σαδιστης,προδοτης,βασανιστης ο κλασσικος αντιηρωας!!!
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply
#3
Για μένα ο χειρότερος από όλους τους είναι ο Ramsay. Γιατί θα μου πεις, επειδή όλοι οι από πάνω όσο και να τους μισούμε κάποιοι μπορείς να τους δικαιολογήσεις εν μέρει για αυτό που είναι ας αρχίσουμε:

Tywin Lannister. Μεγάλωνε με το να βλέπει να κοροιδεύουν τον πατέρα του πισώπλατα ενώ αυτός πάντα προσπαθούσε να τους βοηθήσει, ότι έκανε με τους Raynes of Castamere το έκανε από μίσος και χολή για το πως φερόντουσαν στον πατέρα του και στο πως εξεφτέλιζαν τον οίκο του.

Walder Frey. Όσο και να μισώ αυτόν τον γέρο Μπισμπίκη μπορείς όσο και να μην θέλω να το παραδεχτώ να τον δικαιολογήσεις εν μέρη με την ταπείνωση που του έκανε ο Ρομπ, μπορεί μερικά Σταρκάκια να με φάνε για αυτό που λέω αλλά προσωπικά εμένα ποτέ δεν με άγγιξε σαν χαρακτήρας ο Ρομπ. Να πρόσεχε που έχωνε το πουλί του. Όσο για το ότι είναι αργοπορημένος όλη την ώρα εγώ θα το μετέφραζα σαν επιβίωση, δεν ήθελε ποτέ να ρισκάρει την ζωή του ή τους άντρες του για κανέναν αυτό μας δείχνει έναν άντρα έξυπνο που προσπαθεί να επιβιώσει και από ότι κρίνω τα χρόνια του το έχει καταφέρει μια χαρά.

Joffrey. Από τους χαρακτήρες που δεν αντέχω καθόλου παρόλα αυτά θα τον δικαιολογήσω και αυτόν όσο μπορώ και ναι αγαπητοί μου φίλοι γίνεται αυτό όσο και να σας φαίνεται αδύνατο. Ο Τζόφρευ γεννήθηκε και μεγάλωσε χώρις να του δίνει σημασία κανένας απο τους δύο πατεράδες του. Με λίγα λόγια μεγάλωσε με γυναίκες και με την Σέρσει που του έλεγε όλη την ώρα εσύ είσαι ο βασιλιάς και ο κόσμος θα γίνει και θα κάνει όπως ορίζεις εσύ και μπλα μπλα. Ποτέ δεν του είχε πει κανείς \"γιε μου αυτό μην το κάνεις, δεν είναι σωστό.\" Εκτός από ένα περιστατικό με ένα γατί που τον έκανε μαύρο στο ξύλο ο Ρόμπερτ αντί να του μιλήσει και να του εξηγήσει μερικά πράγματα όπως ώφειλε να κάνει σαν πατέρας του παιδιού. Μέγαλωσε με την αυτοπεποίθεση πως μπορεί να κάνει ότι θέλει χωρίς συνέπειες. Όταν πια προσπάθησε ο Τύριον να τον συνετίσει ήταν πια αργά. Όπως λέει και ο λαός μας δεν μπορείς να μάθεις σε ένα γέρικο σκυλί νέα κόλπα. Επίσης παίζει ρόλο πως ήταν σπόρος αιμομιξίας, αν πηδιέσαι με την αδερφή σου δεν μπορείς να περιμένεις να σου βγει το παιδί εντελώς υγιές.

Τώρα όσον αναφορά τον Ramsay σηκώνω τα χέρια ψηλά, μερικοί άνθρωποι απλά τρελένονται και γίνονται τέρατα όταν τους δώσεις την παραμικρή αίσθηση εξουσίας όπως έκανε και ο Ρους με τον γιο του δηλαδή.
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.
Reply
#4
Συμφωνω ότι ο Ραμσεϋ μπορει να παρομιαστεί με κάτι που κατοικει στο πατο ενος σκουπιδολακου αλλα διαφωνω με τον χαρακτηρισμό αντιήρωας.
Ο αντιήρωας χρησιμοποιεί αμφιλεγόμενες (εως σατανικές) μεθόδους για καλό σκοπό. Οι περισασοτεροι ήρωες manga πέφτουν σε αυτή την κατηγορια (Alucard FTW). Ο Ραμσϋ είναι ΚΑΚΟΣ.-
Ο Tywin Lannister είναι ακαρδος, αδυσωπητος και χωρίς ηθικούς φραγμους αλλα τουλαχιστον έχει ένα σχέδιο που δεν περιλαμβάνει το αργό γδάρσιμο όλου του πληθυσμού του Γουέστερος απλα γιατι γουστάρει να βλέπει.
Reply
#5
imo [Image: Catelyn_by_aniaem.jpg] and [Image: Daenerys_by_quickreaver.jpg]
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#6
βλεπω απο \'\'κακιες\'\' τα παμε ολοι πολλοι καλα :lol:
Quote:γέρο Μπισμπίκη
:lol:
Quote:Να πρόσεχε που έχωνε το πουλί του.
ντροπη... :oops:
Quote:Συμφωνω ότι ο Ραμσεϋ μπορει να παρομιαστεί με κάτι που κατοικει στο πατο ενος σκουπιδολακου αλλα διαφωνω με τον χαρακτηρισμό αντιήρωας.
το ειπα επειδη ενας ηρωας εχει καποια χαρακτηριστικα καλοσυνης ηθικης(τουλαχιστον τις περισσοτερες φορες)ενω ο αντιηρωας διακατεχεται απο τα αντιθετα...αλλα οπως το θετεις το δεχομαι σαν λαθος μου.
Quote:imo
Zoom in (real dimensions: 714 x 976)Εικόνα and Εικόνα
ημουν σιγουρος για το δευτερο! :lol:
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply
#7
Όταν διάβασα το topic είχα στο μυαλό μου να γράψω ένα μεγάλο κείμενο! Διαβάζοντας όμως αυτά που γράψατε είδα πως ο Τζέιμι είπε αυτό ακριβώς που ήθελα να γράψω !!!

Quote:Για μένα ο χειρότερος από όλους τους είναι ο Ramsay. Γιατί θα μου πεις, επειδή όλοι οι από πάνω όσο και να τους μισούμε κάποιοι μπορείς να τους δικαιολογήσεις εν μέρει για αυτό που είναι ας αρχίσουμε:

Tywin Lannister. Μεγάλωνε με το να βλέπει να κοροιδεύουν τον πατέρα του πισώπλατα ενώ αυτός πάντα προσπαθούσε να τους βοηθήσει, ότι έκανε με τους Raynes of Castamere το έκανε από μίσος και χολή για το πως φερόντουσαν στον πατέρα του και στο πως εξεφτέλιζαν τον οίκο του.

Walder Frey. Όσο και να μισώ αυτόν τον γέρο Μπισμπίκη μπορείς όσο και να μην θέλω να το παραδεχτώ να τον δικαιολογήσεις εν μέρη με την ταπείνωση που του έκανε ο Ρομπ, μπορεί μερικά Σταρκάκια να με φάνε για αυτό που λέω αλλά προσωπικά εμένα ποτέ δεν με άγγιξε σαν χαρακτήρας ο Ρομπ. Να πρόσεχε που έχωνε το πουλί του. Όσο για το ότι είναι αργοπορημένος όλη την ώρα εγώ θα το μετέφραζα σαν επιβίωση, δεν ήθελε ποτέ να ρισκάρει την ζωή του ή τους άντρες του για κανέναν αυτό μας δείχνει έναν άντρα έξυπνο που προσπαθεί να επιβιώσει και από ότι κρίνω τα χρόνια του το έχει καταφέρει μια χαρά.

Joffrey. Από τους χαρακτήρες που δεν αντέχω καθόλου παρόλα αυτά θα τον δικαιολογήσω και αυτόν όσο μπορώ και ναι αγαπητοί μου φίλοι γίνεται αυτό όσο και να σας φαίνεται αδύνατο. Ο Τζόφρευ γεννήθηκε και μεγάλωσε χώρις να του δίνει σημασία κανένας απο τους δύο πατεράδες του. Με λίγα λόγια μεγάλωσε με γυναίκες και με την Σέρσει που του έλεγε όλη την ώρα εσύ είσαι ο βασιλιάς και ο κόσμος θα γίνει και θα κάνει όπως ορίζεις εσύ και μπλα μπλα. Ποτέ δεν του είχε πει κανείς \"γιε μου αυτό μην το κάνεις, δεν είναι σωστό.\" Εκτός από ένα περιστατικό με ένα γατί που τον έκανε μαύρο στο ξύλο ο Ρόμπερτ αντί να του μιλήσει και να του εξηγήσει μερικά πράγματα όπως ώφειλε να κάνει σαν πατέρας του παιδιού. Μέγαλωσε με την αυτοπεποίθεση πως μπορεί να κάνει ότι θέλει χωρίς συνέπειες. Όταν πια προσπάθησε ο Τύριον να τον συνετίσει ήταν πια αργά. Όπως λέει και ο λαός μας δεν μπορείς να μάθεις σε ένα γέρικο σκυλί νέα κόλπα. Επίσης παίζει ρόλο πως ήταν σπόρος αιμομιξίας, αν πηδιέσαι με την αδερφή σου δεν μπορείς να περιμένεις να σου βγει το παιδί εντελώς υγιές.

Τώρα όσον αναφορά τον Ramsay σηκώνω τα χέρια ψηλά, μερικοί άνθρωποι απλά τρελένονται και γίνονται τέρατα όταν τους δώσεις την παραμικρή αίσθηση εξουσίας όπως έκανε και ο Ρους με τον γιο του δηλαδή.

Ο μόνος πραγματικά κΑΚΌΣ είναι ο Ράμσευ! όλοι άλλοι έχουν ελαφρυντικά! Παρ\'όλα αυτά δεν σας κρίβω πως εκτός από τον Τάιγουιν όλους τους άλλους στην παρά πάνω λίστα τους συχαίνομαι!! ...Αυτούς και τον Γκρέγκορ Κλεγκέιν!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#8
Quote:
\"Jon\'s spearwife\":2lxr25l3 Wrote:imo
Zoom in (real dimensions: 714 x 976)Εικόνα and Εικόνα
ημουν σιγουρος για το δευτερο! :lol:

Ήμουν σίγουρος και για τα δύο Wink
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#9
Quote:Ήμουν σίγουρος και για τα δύο Wink
για την Κατλυν δεν το περιμενα!
παντως βλεπω ο Ramsay Bolton κερδιζει εδαφος!για τον Ramsay Snow τι λετε?
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply
#10
Quote:
\"Alie Kladis\":2ocqfz5b Wrote:Ήμουν σίγουρος και για τα δύο Wink
για την Κατλυμ δεν το περιμενα!
παντως βλεπω ο Ράμσευ κερδιζει εδαφος!για τον Ramsay Snow τι λετε?

Εγώ έχω τύχει σε τόπικ που μιλάγαμε για την Κάτλυν με την JS ...οπότε είδα και την δεύτερη αγάπη της πέραν της Ντάνυ!!!
... και μια φιλική συμβουλή: Never call him again Snow! He is Ramsay of House Bolton! :evil:
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)