Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaqen H\'ghar
#1
Ρε παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει τι εχει παιχτει μ αυτον? Τι ακριβως ειναι? Πως μπορεσε να σκοτωσει οποιον του ειπε η Αρυα? :?
Daenerys Targaryen. The Unburnt, Mother of Dragons, Khaleesi of the Dothraki, & First of Her Name
Reply
#2
καταρχην αλλαξα τον τιτλο.


δευτερων ο Jaqen H\'ghar ειναι Faceless Man μια σεκτα ιδεαλιστων πληρωμενων δολοφονων οι οποιοι κατα πασα πιθανοτητα ευθυνονται για την καταστροφη της Βαλυρια και με μαγια αλλαζουν το προσωπο τους.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#3
Από αυτούς που έχουν διαβάσει τα βιβλία, μπορεί να μου πει κάποιος το πότε εμφανίζεται και πάλι???
Reply
#4
Quote:Από αυτούς που έχουν διαβάσει τα βιβλία, μπορεί να μου πει κάποιος το πότε εμφανίζεται και πάλι???

Δεν ξανά αναφέρεται καθόλου το όνομά του στα υπόλοιπα τρία βιβλία!! Παρ΄όλα αυτά υπάρχουν υποψίες πως κάποιοι άλλοι Faceless men που εμφανίζοντε ίσως να είναι ο Jaqen
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#5
Αυτός που παριστάνει πως είναι ο Pate στην Oldtown έχει πράγματι πιθανότητες να είναι ο Jaqen γιατί η αρχική του περιγραφή είναι σαν αυτή που είχε όταν η Άρυα είδε τελευταία φορά τον Jaqen.

Πιθανότητες έχει επίσης ο Jaqen να είναι warg. Γιατί ο σκύλος του Weese ήταν που τον σκότωσε:

Quote:A dozen people got there before her, though none was coming any too close. Arya squirmed between them. Weese was sprawled across the cobbles, his throat a red ruin, eyes gaping sightlessly up at a bank of grey cloud. His ugly spotted dog stood on his chest, lapping at the blood pulsing from his neck, and every so often ripping a mouthful of flesh out of the dead man’s face.
Finally someone brought a crossbow and shot the spotted dog dead while she was worrying at one of Weese’s ears.
“Damnedest thing,” she heard a man say. “He had that bitch dog since she was a pup.”
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#6
Ευχαριστώ!!! Μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον χαρακτήρας και θα ήθελα να τον ξαναδώ...
Reply
#7
Κάποιοι επίσης υποστηρίζουν ότι ο Τζάκεν ήταν ο Σύριο Φορέλ.
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#8
αν ο Jaqen είναι warg παιζει δηλαδη να ειναι καποιος γνωστος βορειος?
[\"Where do whores go?]
Reply
#9
Σίγουρα πρέπει να ανήκει στους First men, σε περίπτωση που είναι warg.
Βέβαια για να εκπαιδευτεί ως faceless man, θα έπρεπε να έχει βρεθεί και στο Μπράβος, και πιθανόν και στη Lorath απ\' όπου λέει ότι κατάγεται.
Μετά πηγαίνει στο Γουέστερος, και τελικά για κάποιο λόγο καταλήγει στα μπουντρούμια. Δεν μπορώ να φανταστώ έναν faceless man να μπαίνει φυλακή για κάποιο άλλο λόγο εκτός από φόνο. Και εδώ έρχεται κι άλλη μια απορία: πώς στο καλό τα κατάφερε ο Jaqen να τον πιάσουν; Τον Jaqen;
Από δω γεννιέται κι άλλη θεωρία: ίσως να ήθελε να πιαστεί.

Αλλά εν πάση περιπτώσει, μου φαίνεται δύσκολο να έχει εμφανιστεί προηγουμένως στην ιστορία.
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#10
Quote:Μετά πηγαίνει στο Γουέστερος, και τελικά για κάποιο λόγο καταλήγει στα μπουντρούμια. Δεν μπορώ να φανταστώ έναν faceless man να μπαίνει φυλακή για κάποιο άλλο λόγο εκτός από φόνο. Και εδώ έρχεται κι άλλη μια απορία: πώς στο καλό τα κατάφερε ο Jaqen να τον πιάσουν; Τον Jaqen;

ενδεχομένως η δυνατότητα του face-changing να μην είναι πάντα εφικτή, και να χρειάζονται να τηρηθούν κάποιες προυποθέσεις, π.χ. οχι πριν ολοκληρωθεί μια συγκεκριμένη αποστολή ... Τα κεφάλαια της Arya στο TWOW θα είναι αποκαλυπτικά....
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)