Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warging σε δράκο.
#1
Τι ξέρουμε μέχρι τώρα.
Καταρχήν δεν υπάρχει αντίθετο γεγονός καθώς δεν έχουμε δει δράκο και warg μαζί.
Επί 5000 χρόνια οι Valyrian και οι δράκοι τους δεν εισέβαλαν στο Westeros. Γιατί (το αναρωτιέται και ο Tyrion στο Dance)
Ο Aegon δεν πλησίασε στον Βορρά και κινήθηκε κατά των Βόρειων μόνο αφότου είχε ξεκινήσει ο στρατός τους να έρχεται προς το μέρος του και ήταν στο Riverlands.

Προσωπικά πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να warging σε έναν δράκο. Εσείς τι πιστεύετε?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#2
Πολύ ενδιαφέρον ερώτημα!

Βασικά αυτό που πιστεύω είναι ότι θα δούμε κάποιον να.. προσπαθήσει να το κάνει κάποια στιγμή!

Τώρα, είτε αυτός θα είναι κάποιος Βόρειος που θα αποτύχει παταγωδώς και θα γίνει barbecue,
είτε ο Μπραν που ίσως και να τα καταφέρει, θα φανεί.

Πάντως είναι ανατριχιαστική η σκέψη της περιγραφής της σκηνής, μέσα απο τα μάτια του Warged δράκου..
Reply
#3
Quote:Πάντως είναι ανατριχιαστική η σκέψη της περιγραφής της σκηνής, μέσα απο τα μάτια του Warged δράκου..
συμφωνω αλλα γιατι λες καποιος Βορειος? εχεις καποιον στο μυαλο σου?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#4
Βόρειο όταν λέω, εννοώ βόρειο, βόρειο.. από τα παληκάρια που πέρασαν στο gift.

Τώρα όνομα να σου πω, δεν παίζει Sad , αν θα θυμάται κάποιος, μάλλον είσαι εσύ! Big Grin
Reply
#5
Νομίζω πως θα δούμε τον Ρίκον να κάνει εν τέλει warging σε έναν δράκο! Προφανός και δεν το στηρίζω κάπου αυτό που λέω απλά... νομίζω πως θα είναι Σταρκ αυτός που θα το κάνει οπότε σίγουρα δεν θα είναι η Άρυα ή η Σάνσα. Ο Μπραν νομίζω ναι μεν ίσως ταιριάζει περισσότερο από όλους αλλά για φανταστείτε τον Μπραν να κάνει warg σε έναν δράκο και κανείς να μην ξέρει που είναι ο Μπραν και γιαί ο δράκος φέρεται έτσι Tongue Οπότε απλά και μόνο για αυτό νομίζω πως θα είναι ο Ρίκον!
Τώρα αν ο Jon είναι ο ΑΑ και ένας true Ταργκάρυεν πρίγκιπας νομίζω θα ήταν υπερβολή να κάνει και warg σε δράκο!


Λοιπόν τώρα που τα έγραφα αυτά... τι λέτε για την εξής θεωρία: Κάποιος από τα αδέλφια Σταρκ κάνει Warg σε έναν δράκο τον οποίο σκοτώνει η Άρυα σαν FM??
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#6
Quote:... νομίζω πως θα είναι Σταρκ αυτός που θα το κάνει οπότε σίγουρα δεν θα είναι η Άρυα ή η Σάνσα...

Η Άρυα και η Σάνσα τι είναι δηλαδή; :o :o

Η ιδέα να κάνει Warg η Αρυα σε δράκο μου ακούγεται όλο και πιο awesome...!
ΔΕ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΑΥΤΟ!
Reply
#7
Quote:
\"Alie Kladis\":37b0kc1h Wrote:... νομίζω πως θα είναι Σταρκ αυτός που θα το κάνει οπότε σίγουρα δεν θα είναι η Άρυα ή η Σάνσα...

Η Άρυα και η Σάνσα τι είναι δηλαδή; :o :o

Η ιδέα να κάνει Warg η Αρυα σε δράκο μου ακούγεται όλο και πιο awesome...!
ΔΕ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΑΥΤΟ!

Για την Σάνσα δεν έχουμε καταρχάς ένδειξη ότι είναι warg! Και δεύτερον ένα κοιμησμένο πρόβατο δεν μπορεί να κάνει warg σε δράκο (μην το δει η Σιέρα αυτό :? :oops: )
Η Άρυα όμως ανήκει ή θα ανήκει τέλος πάντων στους FM και αυτοί δεν πολύ πάνε τους δράκους! Δεν νομίζω!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#8
1ον: Αν ξαναδιαβάσεις τι έγραψες, εγώ απο αυτό κατάλαβα ότι οι Άρυα και Σάνσα δεν είναι Σταρκ..! Big Grin (τρόμαξα λίγο)

2ον: Δηλαδή η Άρυα τα όνειρα που έβλεπε με τον λύκο της και την αγέλη και το ότι είδε τη μάνα της πεθαμένη κλπ κλπ τι ήταν..; Δεν ήταν Warg;

3ον: Για το αν η Άρυα, ασπαστεί πλήρως τους FM, θα μου επιτρέψεις να διατηρήσω τις αμφιβολίες μου. Ίσως στο τέλος γίνει τόσο καλή που μπορέσει να \"αποφοιτήσει\" καταφέρνοντας να κρατήσει το πραγματικό της πρόσωπο αλλά θαμένο βαθιά. (αυτή είναι η θεωρία μου επειδή είναι αρκετά αγρίμι και driven by vengeance για να τα αφήσει όλα πίσω)

4ον: Αν γίνει καμια στραβή και μας πετάξει ο Μάρτιν τη Σάνσα Warg να υποτάσει τον δράκο, εγώ άντε να βρώ πέτρα να κρυφτώ από τη Σιέρα μετά απο όσα έχω πει :lol: :lol:
Reply
#9
πολύ πιθανό βλέπω το σενάριο να προσπαθεί η Arya να κάνει warg σε δράκο!
πέρα από την ικανότητα που έχει βάσει ονείρων, έχουμε δει ότι οι faceless αναζητούν πληροφορίες για τους δράκους στις οποίες στο μέλλον η Arya θα έχει πρόσβαση. οπότε, επειδή συμφωνώ με το φίλο παραπάνω ότι η Arya δεν θα γίνει ποτέ 100% faceless, μπορεί να επιχειρήσει να χρησιμοποιήσει τους δράκους υπέρ της μέσω warging!!
Reply
#10
Quote:1ον: Αν ξαναδιαβάσεις τι έγραψες, εγώ απο αυτό κατάλαβα ότι οι Άρυα και Σάνσα δεν είναι Σταρκ..! Big Grin (τρόμαξα λίγο)

2ον: Δηλαδή η Άρυα τα όνειρα που έβλεπε με τον λύκο της και την αγέλη και το ότι είδε τη μάνα της πεθαμένη κλπ κλπ τι ήταν..; Δεν ήταν Warg;

3ον: Για το αν η Άρυα, ασπαστεί πλήρως τους FM, θα μου επιτρέψεις να διατηρήσω τις αμφιβολίες μου. Ίσως στο τέλος γίνει τόσο καλή που μπορέσει να \"αποφοιτήσει\" καταφέρνοντας να κρατήσει το πραγματικό της πρόσωπο αλλά θαμένο βαθιά. (αυτή είναι η θεωρία μου επειδή είναι αρκετά αγρίμι και driven by vengeance για να τα αφήσει όλα πίσω)

4ον: Αν γίνει καμια στραβή και μας πετάξει ο Μάρτιν τη Σάνσα Warg να υποτάσει τον δράκο, εγώ άντε να βρώ πέτρα να κρυφτώ από τη Σιέρα μετά απο όσα έχω πει :lol: :lol:

Μόλις διάβασα αυτό που έγραψα...φυσικά και δεν εννοούσα ότι οι κοπελες δεν είναι Σταρκ.. ήθελα να γράψω απλά ότι \"Θα είναι Σταρκ αυτός που θα κάνει warg σε δράκο...αλλά δεν νομίζω να είναι η Σάνσα ή η Άρυα\" Tongue

2ον και 3ον = Η Άρυα σκέφτεται πως δεν θα άρεσε στον γέρο από του FM να μάθει για τα λυκίσια όνειρά της! Είναι warg απλά λέω ότι εάν παραμείνει στους FM και γίνει αυτό που έγιναν όλοι θα είναι αντίθετο σε αυτό που έχει γίνει (μάλλον στο κανένα που θα έχει γίνει) να κάνει warg σε δράκο καθώς από τα λίγα που ξέρουμε οι Μπρααβοσιανολοι θέλουν να σκοτώσουν τους δράκους όχι να τους wargάρουν!

4ον= Δεν νομίζω σε αυτή την περίπτωση να σου φτάνει κάποια πέτρα! Σπίτι σου θα έρθει και θα φωνάζει μέρες ολόκληρες.. \"στα έλεγα δε στα έλεγα.. η καλύτερη είναι\" :lol: :lol:
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)