Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποσο πολυ ξενερωσατε...?SPOILER
#1
Νταξει ειναι γνωστο οτι δεν ειναι ευκολο να μεταφερεις σε ταινια/σειρα καποιο βιβλιο αλλα πραγματικα γινανε αλλαγες που δεν υπηρχε λογος.

[spoiler=Spoiler:yvxe26nw]Για μενα το πιο εκνευριστικο,ηταν που αλλαξανε τα οραματα της Daenerys στο House of the Undying.Ηθελα πολυ να δω τον Rhaegar και να ακουστει και η προφητεια για τον δρακο με τα τρια κεφαλια..[/spoiler:yvxe26nw]
Reply
#2
Quote:Νταξει ειναι γνωστο οτι δεν ειναι ευκολο να μεταφερεις σε ταινια/σειρα καποιο βιβλιο αλλα πραγματικα γινανε αλλαγες που δεν υπηρχε λογος.

[spoiler=Spoiler:6xz9o2br]Για μενα το πιο εκνευριστικο,ηταν που αλλαξανε τα οραματα της Daenerys στο House of the Undying.Ηθελα πολυ να δω τον Rhaegar και να ακουστει και η προφητεια για τον δρακο με τα τρια κεφαλια..[/spoiler:6xz9o2br]

Ποσο δικιο εχεις, ιδιως για την προφητεια,οταν ειδα το επεισοδιο πρωτη φορα ηθελα σηκωθω και να το φωναξω!
Reply
#3
Quote:
\"The Pointy End\":k70kntpj Wrote:Νταξει ειναι γνωστο οτι δεν ειναι ευκολο να μεταφερεις σε ταινια/σειρα καποιο βιβλιο αλλα πραγματικα γινανε αλλαγες που δεν υπηρχε λογος.

[spoiler=Spoiler:k70kntpj]Για μενα το πιο εκνευριστικο,ηταν που αλλαξανε τα οραματα της Daenerys στο House of the Undying.Ηθελα πολυ να δω τον Rhaegar και να ακουστει και η προφητεια για τον δρακο με τα τρια κεφαλια..[/spoiler:k70kntpj]

Ποσο δικιο εχεις, ιδιως για την προφητεια,οταν ειδα το επεισοδιο πρωτη φορα ηθελα σηκωθω και να το φωναξω!


Και εγω αληθεια το εβλεπα με φιλους που δεν εχουν διαβασει τα βιβλια και ειχα πανικοβληθει στην ουσια που δεν μπορουσα να μοιραστω τον πονο μου με καποιον!χαχαχα
Reply
#4
Quote:
\"Stathis\":dhhvf75b Wrote:
\"The Pointy End\":dhhvf75b Wrote:Νταξει ειναι γνωστο οτι δεν ειναι ευκολο να μεταφερεις σε ταινια/σειρα καποιο βιβλιο αλλα πραγματικα γινανε αλλαγες που δεν υπηρχε λογος.

[spoiler=Spoiler:dhhvf75b]Για μενα το πιο εκνευριστικο,ηταν που αλλαξανε τα οραματα της Daenerys στο House of the Undying.Ηθελα πολυ να δω τον Rhaegar και να ακουστει και η προφητεια για τον δρακο με τα τρια κεφαλια..[/spoiler:dhhvf75b]

Ποσο δικιο εχεις, ιδιως για την προφητεια,οταν ειδα το επεισοδιο πρωτη φορα ηθελα σηκωθω και να το φωναξω!


Και εγω αληθεια το εβλεπα με φιλους που δεν εχουν διαβασει τα βιβλια και ειχα πανικοβληθει στην ουσια που δεν μπορουσα να μοιραστω τον πονο μου με καποιον!χαχαχα

Πραγματικα! Εχωντας ηδη δει τις 2 πρωτες σεζον και διαβαζοντας επειτα τα αντιστοιχα βιβλια η σκηνη στο House of the Undying ηταν απο αυτες που δεν επρεπε να τις παραλειψουν
Reply
#5
Έχω διαβάσει όλα τα βιβλία που εκδόθηκαν ως τώρα και βλέποντας τον β κύκλο έχασα την μπάλα.Ο πρώτος ήταν πιστός στο βιβλίο κατά 95% τουλάχιστον. Υπήρξαν επεισόδια στον δεύτερο κύκλο που με έκαναν να βαρεθώ.
Reply
#6
Ηταν όντως σε κάποια σημεία βαρετό, για όσους είχαμε διαβάσει τα βιβλία πρώτα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το επέτρεψε ο ίδιος ο Martin να γίνει, μιας και έχει την γενικότερη επίβλεψη των πραγμάτων..
Owner & Administrator
Reply
#7
Αλλη ιστορια θα δουμε στην tv αλλη στα βιβλια, αν και νομιζω οτι θα μας σποιλεριαζει η σειρα για τα βιβλια, γιατι στην τηλεοραση δεν μπορεις να αφησεις υπονοιες τοσο πολυ οσο στα βιβλια

Π.χ Οταν στον 1ο κυκλο ο Νεντ μιλησε για τελευταια φορα στον Τζον προσωπικα[i] βεβαιωθηκα για μια πασιγνωση θεωρια....
Reply
#8
συμφωνω στην τω τα πραγματα ειναι ποιο συσκολα στα βιβλια ποιο ξεκαθαρα
Reply
#9
Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την σειρά... Δεν περίμενα κάτι καλύτερο...
Μου άρεσε που υπήρχαν κάποιες διαφορές, για να σε κρατάει σε αγωνία λίγο....
Reply
#10
κοιτα λογικα θα υπηρχαν καποιςσ διαφορες
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)