Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ο αιγκον
#1
λοιπον απορια μας παρουσιαζουν τον αιγκον ως γκριφ..οτι η ελια κρατουσε στα χερια της ενα αλλο παιδι..θα θελα τη γνωμη σας..εχω διαβασει και καποιες αλλες θεωριες..
Reply
#2
Βασικά, η βασική ιδέα λέει πως είναι ψεύτικος!... Εγώ αν και τείνω στον ότι είναι μαϊμούς δεν απορρίπτω και την άποψη του ότι είναι αληθηνός...
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#3
Βασικά το να είναι ψεύτικος ο Aegon-Υoung Grif δεν μου αρέσει καθόλου από \'\'αισθητικής\'\' άποψης... Αντίθετα με τα σενάρια R + L = J, και Jon = Azhor Ahai, με τα οποία αν και δεν συμφωνώ, αναγνωρίζω οτι είναι άψογα από την άποψη της αισθητικής...

Δεν υπάρχουν επαρκείς ενδείξεις κατά την άποψη μου για να υποστηρίξουν τη θεωρία οτι έχουμε έναν ψεύτικο Aegon...από την άλλη, το ίδιο συμβάινει και για τη θεωρία οτι είναι ο πραγματικός Aegon...
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#4
Quote:Βασικά το να είναι ψεύτικος ο Aegon-Υoung Grif δεν μου αρέσει καθόλου από \'\'αισθητικής\'\' άποψης... Αντίθετα με τα σενάρια R + L = J, και Jon = Azhor Ahai, με τα οποία αν και δεν συμφωνώ, αναγνωρίζω οτι είναι άψογα από την άποψη της αισθητικής...

Δεν υπάρχουν επαρκείς ενδείξεις κατά την άποψη μου για να υποστηρίξουν τη θεωρία οτι έχουμε έναν ψεύτικο Aegon...από την άλλη, το ίδιο συμβάινει και για τη θεωρία οτι είναι ο πραγματικός Aegon...
για να πουμε την αληθεια δεν υπαρχει καμια ενδειξη οτι το παιδι που εμφανιζεται ως Αεγκον ειναι αληθινος αντιθετα υπαρχουν πολλα στοιχεια που δειχνουν το αντιθετο
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#5
Quote:
\"Sunspear\":2b08mlue Wrote:Βασικά το να είναι ψεύτικος ο Aegon-Υoung Grif δεν μου αρέσει καθόλου από \'\'αισθητικής\'\' άποψης... Αντίθετα με τα σενάρια R + L = J, και Jon = Azhor Ahai, με τα οποία αν και δεν συμφωνώ, αναγνωρίζω οτι είναι άψογα από την άποψη της αισθητικής...

Δεν υπάρχουν επαρκείς ενδείξεις κατά την άποψη μου για να υποστηρίξουν τη θεωρία οτι έχουμε έναν ψεύτικο Aegon...από την άλλη, το ίδιο συμβάινει και για τη θεωρία οτι είναι ο πραγματικός Aegon...
για να πουμε την αληθεια δεν υπαρχει καμια ενδειξη οτι το παιδι που εμφανιζεται ως Αεγκον ειναι αληθινος αντιθετα υπαρχουν πολλα στοιχεια που δειχνουν το αντιθετο

Έχουμε πολλά;
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#6
Quote:Έχουμε πολλά;
αμε, ενω κανενα οτι ειναι ο Αεγκον
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#7
Quote:
\"Alie Kladis\":zb1vn7zb Wrote:Έχουμε πολλά;
αμε, ενω κανενα οτι ειναι ο Αεγκον

Δε θα πως πως δεν έχουμε αλλά... εφόσον μιλάμε για ΣΤΟΙΧΕΊΑ και όχι ΑΠΟΔΕΊΞΕΙΣ νομίζω πως πρέπει να του καταλγίσουμε στα \"υπερ του να είναι ο Αίγκον\" τα μαλλιά τα μάτια και τον Κόνιγκτον!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#8
Quote:Δε θα πως πως δεν έχουμε αλλά... εφόσον μιλάμε για ΣΤΟΙΧΕΊΑ και όχι ΑΠΟΔΕΊΞΕΙΣ νομίζω πως πρέπει να του καταλγίσουμε στα \"υπερ του να είναι ο Αίγκον\" τα μαλλιά τα μάτια και τον Κόνιγκτον!
εχουμε ποιο πολλα στοιχεια για το οτι ειναι ψευτικος παρα για το οτι ειναι ο Αεγκον. Οποτε απο την μια δεν εχουμε τιποτα απο την αλλη εχουμε πολλα στοιχεια. Οποτε...
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#9
Quote:
\"Alie Kladis\":2payauda Wrote:Δε θα πως πως δεν έχουμε αλλά... εφόσον μιλάμε για ΣΤΟΙΧΕΊΑ και όχι ΑΠΟΔΕΊΞΕΙΣ νομίζω πως πρέπει να του καταλγίσουμε στα \"υπερ του να είναι ο Αίγκον\" τα μαλλιά τα μάτια και τον Κόνιγκτον!
εχουμε ποιο πολλα στοιχεια για το οτι ειναι ψευτικος παρα για το οτι ειναι ο Αεγκον. Οποτε απο την μια δεν εχουμε τιποτα απο την αλλη εχουμε πολλα στοιχεια. Οποτε...

Έχουμε όντως στοιχεία; Επειδή το κεφάλι μου σφυροκοπάει και δεν έχω όρεξη να ψάχνω τώρα... δε τα λες μια Big Grin
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#10
Quote:Έχουμε όντος στοιχεία; Επειδή το κεφάλι μου σφυροκοπάει και δεν έχω όρεξη να ψάχνω τώρα... δε τα λες μια Big Grin
για αρχη

1. Ολοι ειδαν ενα παιδι με Valyrian χαρακτηριστηκα νεκρο. πως ενα παιδι ασχετο εχει αυτα τα χαρακτηριστηκα?
2. Η Serra ειχε Valyrian χαρακτηριστηκα
3. Ο Varys στο τελος δεν λεει οτι ο Aegon ειναι ο γιος του Rhaegar ξεκαθαρα
4. \"Some contracts are written in blood\"
5. o Illyrio λεει οτι οι Blackfyre εχουν εξαφανιστει απο την μερια των αντρων.
6. Η Golden Company ιδρυθηκε και υποστηριζει παντα τους Blackfyre
7.\"Black or red, a dragon is still a dragon.When Maelys the Monstrous died upon the Stepstones, it was the end of the male line of House Blackfyre.\"
8. κανεις δεν λεει οτι ο Αεγκον ειναι γιος του Ραεγκαρ
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)