Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casting: Oberyn Martell
#1
Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, ο GrrM έκανε μια αποκάλυψη... Ξεκίνησε το casting για 3 νέους χαρακτήρες για την επερχόμενη 4η σεζόν του Game of Thrones. Του Μάγκναρ του Θεν, του Μεις Ταιρέλλ, και πάνω από όλα, της Κόκκινης Οχιάς, Όμπερυν Μαρτέλ !

Για όσους έχουν διαβάσει τα βιβλία, ο Όμπερυν Μαρτέλ είναι ένας πολυαναμενόμενος, δυνατός χαρακτήρας, οπότε σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα, να συζητήσουμε για το casting. Ποιες θα ήταν οι δικές μας προτιμήσεις κ.λπ.

Να πω ότι ο Όμπερυν είναι περίπου 5 χρόνια μεγαλύτερος του Νεντ, αλλά φαίνεται πιο νέος. Περιγράφετε με, λεπτά τοξοτά φρύδια και μαύρα μάτια. Μαύρα μακριά μαλλιά που δείχνουν και λίγο ασημί.Η μύτη του είναι \"μυτερή\".Το δέρμα του περιγράφεται σκοτεινό, αν και όχι απαραίτητα μαύρο.

Για μένα, ο ιδανικός ηθοποιός για αυτόν τον ρόλο, είναι ο Oded Fehr (Η μούμια - Resident Evil). Για εσάς ;

[Image: vepUVJo.png]
Owner & Administrator
Reply
#2
Έτσι όπως τον περιέγραψες, νομίζω ότι ο ηθοποιός που διάλεξες, είναι πολύ κοντά στην εικόνα που σχημάτισα. Φτάνει να έχει μακριά μαλλιά! χαχα
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
nahhh Mark Strong is Oberyn [Image: markstrongdayoffalcon4.jpg]
[Image: DOF-MARK-STRONG-BIO-jpg_191707-620x406.jpg]
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#4
Πολύ καλός αυτός που έβαλες Tywin... νομίζω είναι καλή επιλογή εμφανισιακά.

Αλλά ο Mark Strong την έχει την τρέλα του όμπερρυν στο βλέμα!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#5
Θα μου άρεσε όντως πολύ ο Mark Strong.
Επίσης τρομερή επιλογή θα ήταν και ο Daniel Day Lewis, με λίγο make up μονάχα για τις ρυτίδες :lol:

[Image: lgt60a0.png]
Owner & Administrator
Reply
#6
Παρά είναι λευκός... αλλα και αυτός φέρνει για Ντορνισαίος Big Grin Big Grin

Όλοι καλοί είναι Tongue
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#7
Quote:Παρά είναι λευκός... αλλα και αυτός φέρνει για Ντορνισαίος Big Grin Big Grin

Όλοι καλοί είναι Tongue

Το Χόλιγουντ μπορεί να κάνει τον μαύρο άσπρο και τον άσπρο πράσινο, οπότε η απόχρωση του δέρματος πιστεύω είναι το τελευταίο που θα τους σταματούσε από το να διαλέξουν ηθοποιό για ένα ρόλο. Ο Ντάνιελ έτσι κι αλλιώς είναι από τους αγαπημένους μου. Ό, τι κι αν έπαιξε είτε ήταν αριστούργημα, είτε το απογείωσε εκείνος...
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#8
Quote:nahhh Mark Strong is Obery

Ναι, το έχει ο Mark Strong...

Quote:Επίσης τρομερή επιλογή θα ήταν και ο Daniel Day Lewis, με λίγο make up μονάχα για τις ρυτίδες :lol:

εντάξει, θα ξεφύγουμε εντελώς αν συμβεί ο ΘΕΟΣ να παίξει τον (ημί-θεούλη :lol: ) Oberyn....

και μια άλλη πρόταση...(όχι δικη μου, αλλού την είδα) ...λίγο δεσμευτική για τους υπόλοιπους Μartells βέβαια κατά την άποψη μου...

Νaveen Andrews ( o Sayid από το Lost...)

[Image: naveenandrews05.jpg]
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#9
Με την δημοσιότητα που έχει πάρει η σειρά δεν θα με εξέπληττε να δούμε κάποιο πολύ γνωστό όνομα στην συνέχεια να παίζει έστω και ένα μικρό ρόλο.

Αν θέλετε τώρα κάποιον με τρέλα βάλτε αυτόν για Oberyn http://www.imdb.com/name/nm0355097/

Απλά να τον ψηλώσουν λίγο Smile
\"Needle was Robb and Bran and Rickon, her mother and her father, even Sansa. Needle was Winterfell\'s grey walls, and the laughter of its people. Needle was Jon Snow\'s smile.”
Reply
#10
Γουατ αμπάουτ Cliff Simon;

[Image: nm0800101]

(http://www.imdb.com/media/rm2557197056/nm0800101)
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)