Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Παιχνίδι - What Ifs
#1
Αρχικά να πω ότι έψαξα για παρόμοιο post και δεν βρήκα. Ούτε μέσω search και δοκίμασα διάφορους συνδυασμούς ούτε μέσω χειροκίνητης αναζήτησης. Δεν έψαξα όλα τα φορουμ όμως μόνο αυτό εδώ γιατί θεωρώ πως θα πέσει spoil. Αν υπάρχει κάτι παρόμοιο ζητώ συγνώμη και αν αποφασίσετε ότι φταιώ θα επικαλεστώ trial by combat με champion τον Ζαμπίδη.

Ας περάσουμε στο προσκείμενο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πει τι θα έκανε αν μπορούσε να μπει με κάποιον τρόπο στην ιστορία του A Song Of Ice And Fire. Έχετε το δικαίωμα να αλλάξετε μόνο ένα συμβάν και μετά θα εξαφανιστείτε. Πρέπει να αναφέρετε το πως θα γίνει αυτό όμως και πρέπει να αναφέρετε χονδρικά έστω ποιές αλλαγές προβλέπετε ότι θα γίνοντουσαν αν αυτό όντως είχε συμβεί.

Μπορείτε να πάτε όσο πίσω θέλετε. Αλλά αν κάποιος πάει και σταματήσει τον τρελό βασιλιά ή τον Rhaegar από το να κάνουν την τρέλα τους θα έχει πολύ γράψιμο Big Grin Επίσης κάτι ακόμα. Δεν επιτρέπετε να πάει κάποιος και να σώσει τον Joffrey. Δύσκολα θα το έκανε κάποιος αλλά ας είμαστε καλυμμένοι. Γιατί να σώσει κάποιος αυτό το διαολοπλάσμα άλλωστε;

Αμέσως παρακάτω θα δώσω ένα παράδειγμα. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι δεν το λες και παιχνίδι ακριβώς. Το λες πιο πολύ Θέλω-Να-Σώσω-Τον-Αγαπημένο-Μου-Χαρακτήρα αλλά whatever :lol:
\"Needle was Robb and Bran and Rickon, her mother and her father, even Sansa. Needle was Winterfell\'s grey walls, and the laughter of its people. Needle was Jon Snow\'s smile.”
#2
Αρχικά θα ήθελα να γυρίσω και να σώσω τον Ned αλλά αυτό θα άλλαζε τα πάντα και άμα γράψω τόσα πολλά θα ρίξω τον server και θα με κυνηγάνε μετά οι Admin Wink

Οπότε θα πάω στην ημέρα του Κόκκινου Γάμου. Πριν φτάσει ο Robb στο κάστρο θα εμφανιζόμουν σαν ανιχνευτής όπου θα του έλεγα πως σκότωσα ένα κοράκι και είχε ένα γράμμα από τον Tywin στον Frey. Ας ελπίσουμε πως θα γινόμουν πιστευτός και ο Robb θα ακύρωνε τον Κόκκινο Γάμο. Τι θα γινόταν τότε;

Προφανώς θα συνέχιζε να κόβει ξανθά κωλαράκια και θα έσπερνε περισσότερο πανικό στους Λανιστερέους. Ίσως και να έπαιρνε και το Lannisport όπως είχε σχεδιάσει αναγκάζοντας τον Tywin να συνθηκολογήσει ίσως γιατί σκληρός είναι αλλά όχι βλάκας. Θα του έδιναν τον Βορρά για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο μέχρι να βρουν έναν νέο τρόπο να τον καθαρίσουν. Η Arya προφανώς δεν θα πήγαινε στο Braavos και δεν θα γινόταν Hitman: Winter Blood. Η Catelyn δεν θα πέθαινε και η Brienne ίσως να έβρισκε την Sansa κρατώντας έτσι την υπόσχεση της. To σκυλάκι θα έπαιρνε τα λεφτά του και θα την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια για να τα πιει σε κανά μπαρ. Ο Stannis θα αναγκαζόταν να αντιμετωπίσει τον Robb στο πεδίο της μάχης όπου θα βλέπαμε who is who (Αν και μεταξύ μας ο Stannis θα κατάπινε τον Robb λόγω εμπειρίας και μόνο, λογικά). Μετά θα γύρναγε πίσω στο Winterfell όπου θα έκαιγε τον Ramsay μαζί με τον Theon και θα έκανε μπάνιο με τις στάχτες τους. Ο Rickon θα γύρναγε πίσω αλλά ο Bran θα συνέχιζε προς το πεπρωμένο του σαν τρίματο κοράκι. Οπότε ο Βορράς θα άνηκε και πάλι στους Stark όπως πρέπει και θα μπορούσε ο Robb να ξεκαθαρίσει την κατάσταση με τους Γκρειτζόηδες. H Daenerys δεν επηρρεάζεται από αυτή την αλλαγή και ιδιαίτερα. Οι υπόλοιποι Οίκοι θα συνέχιζαν να παίζουν το παιχνίδι τους εναντίον ή υπέρ των Λάνιστερ. Αν και κυρίως εναντίον είναι οι περισσότεροι.

Τώρα όταν θα ερχόταν ο FAegon ούτε και θέλω να σκεφτώ τι θα μπορούσε να γίνει. Μέχρι εδώ έφτασα :oops:
\"Needle was Robb and Bran and Rickon, her mother and her father, even Sansa. Needle was Winterfell\'s grey walls, and the laughter of its people. Needle was Jon Snow\'s smile.”
#3
Καλημέρα. Αν και το post σου είναι αρκετά ωραίο, θα αναγκαστώ να το κλειδώσω.
Στο forum μας, απαγορεύεται το Fan Fiction και ότι πλησιάζει σε Fan Fiction. Ο GrrM το μισεί, και ήταν από τα λίγα πράγματα που μου ζήτησε να μην έχω στο site. Sorry :ugeek:
Owner & Administrator


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)