Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Δύο θεωρίες ακόμα...
#1
Όπως θα ξέρετε, ο GRRM ετοιμάζει ένα νένο βιβλίο, περισσότερες πληροφορίες εδώ
http://westeros.gr/index.php/news/441-o ... r-r-martin

O Elio, αρωγός στην συγγραφή του βιβλίου, έκανε δύο αινιγματικά σχόλια, σχετικά με το περιεχόμενο του βιβλίου.
Πρώτον, θα αποκαλυφθεί ένας αναπάντεχος πρόγονος των Lannister.
Δεύτερον, το βιβλίο θα αποδείξει ότι μια θεωρία είναι λάθος.....

Σε ότι αφορά τον πρόγονο των Lannister πολλά μπορούν να ισχύουν, μια πιθανή εκδοχή είναι ότι ο Lann ήταν νάνος. Επίσης μπορεί να παντεύτηκε μια κόρη του Brandon Stark, ή ακόμα οι Lannister να κατάγονται από τους Targaryen. Μπορεί επίσης, κάποια γιαγιά του Tywin να ήτσν πόρνη...

Σχετικά με την άλλη θεωρία, πρέπει να είναι κάτι ιστορικό για να καταρίπτεται με το συγκεκριμένο βιβλίο. Υπάρχει η θεωρία που θέλει τον Tywin να είναι το Χέρι του βασιλιά που έχτισε το πέρασμα στην Chataya. Ίσως το βιβλίο να λέει ότι το πέρασμα το έχτισε ο Maegor. Ο Varys λέει στον Tyrion ότι το πέρασμα χτίστηκε από ένα Χέρι που ήθελε να πηγαίνει στις πόρνες αλλ΄αήθελε να το κάνεο κρυφά. Ο Maegor υπήρξε και του άρεσε να χτίζει κρυφά περάσματα.

Εσείς τί πιστεύετε?
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#2
Φανταζεστε να εννοει οτι προγονος των Lannister ειναι ενα children of the forest, εξου και ο νανος Tyrion??? Confusedhock:
\'\'The Iron Throne is mine, by right!\'\'
Reply
#3
Quote:Σε ότι αφορά τον πρόγονο των Lannister πολλά μπορούν να ισχύουν, μια πιθανή εκδοχή είναι ότι ο Lann ήταν νάνος. Επίσης μπορεί να παντεύτηκε μια κόρη του Brandon Stark, ή ακόμα οι Lannister να κατάγονται από τους Targaryen. Μπορεί επίσης, κάποια γιαγιά του Tywin να ήτσν πόρνη...

Θα πηγαίνει τόοοοσο πίσω στην ιστορία; Aν θυμάμαι καλά, ο Lann έζησε χιλιάδες χρόνια πριν... Μήπως θα αναφέρεται σε ποιο \'\'κοντινό\'\' πρόγονο χρονικά; Eπίσης, αν ο Lann αποδειχθεί οτι ήταν νάνος....έχω να γελάω μέρες! :lol: :lol: :lol:

Quote:Δεύτερον, το βιβλίο θα αποδείξει ότι μια θεωρία είναι λάθος.....

έτσι και αποδειχθεί οτι Η ΘΕΩΡΙΑ (καταλαβαίνετε που αναφέρομαι...) είναι λάθος, ο \'\'σεισμός\'\' που θα γίνει δεν θα έχει προηγούμενο... :lol: :lol: :lol: Δεν νομίζω βέβαια,οτι η θεωρία που θα αποδειχθεί λάθος θα είναι κάτι σημαντικό....
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#4
Quote:
\"Σιέρα\":1pg2sfv1 Wrote:Δεύτερον, το βιβλίο θα αποδείξει ότι μια θεωρία είναι λάθος.....

έτσι και αποδειχθεί οτι Η ΘΕΩΡΙΑ (καταλαβαίνετε που αναφέρομαι...) είναι λάθος, ο \'\'σεισμός\'\' που θα γίνει δεν θα έχει προηγούμενο... :lol: :lol: :lol:
Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό.

Πάντως αν η θεωρία ισχύει, οι οπαδοί του Τζον θα έπρεπε να ανοίξουν θέμα με τίτλο:
\"ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΓΑ ΒΡΩΜΕΡΑ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ!\"
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#5
Quote:
\"Sunspear\":2nlbrtet Wrote:
\"Σιέρα\":2nlbrtet Wrote:Δεύτερον, το βιβλίο θα αποδείξει ότι μια θεωρία είναι λάθος.....

έτσι και αποδειχθεί οτι Η ΘΕΩΡΙΑ (καταλαβαίνετε που αναφέρομαι...) είναι λάθος, ο \'\'σεισμός\'\' που θα γίνει δεν θα έχει προηγούμενο... :lol: :lol: :lol:
Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό.

Πάντως αν η θεωρία ισχύει, οι οπαδοί του Jon θα έπρεπε να ανοίξουν θέμα με τίτλο:
\"ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΓΑ ΒΡΩΜΕΡΑ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ!\"

Πρώτος από τα σκουλήκια εγώ... :lol: :lol: :lol:
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#6
ωραία και ενδιαφέροντα νέα σίγουρα αλλά η αναμονή με σκοτώνει!!!
στο amazon έχει ημερομηνία κυκλοφορίας 28/10/2014!!!
και επειδή είναι ο ιδιος εκδοτικός που θα εκδόσει και το επόμενο βιβλίο του Μαρτιν, νομίζω οτι θα πάμε για -τουλάχιστον- 2015 για να δούμε το Winds of Winter. Δεν γράφει ο Μάρτιν το βιβλίο για τον κόσμο του ASOIAF, αλλά οι δύο που έχουν δημιουργήσει και το westeros.org τους οποίους και συμβουλέυεται συχνα ο Μαρτιν οπως εχει παραδεχθεί σε συνεντεύξεις του αλλα σίγουρα ο εκδοτικός οικος θα κοιτάξει να εκμεταλευτει τη χρονια του 14 για το συγκεκριμένο βιβλίο δίνοντας χρόνο (ή χρόνια) στον Μάρτιν να δουλέψει το 6ο :evil: :evil: :evil:
When their masters come, when the white mists rise up how do you fight a mist crow?
Shadows with teeth, air so cold it hurts to breath, like a knife inside your chest! You don't know, you cannot know, can your sword cut cold?
Reply
#7
Συμφωνώ, δυστυχώς το 2015 είναι η πολύ αισιόδοξη πρόβλεψη....Still, ας γράψει ένα καλό βιβλίο, και ας περιμένουμε και παραπάνω...
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#8
Επειδή είμαι λίγο απαισιόδοξη με ότι έχει να κάνει με Μάρτιν κ εξελίξεις (απλά δεν πάνε μαζί αυτά) Tongue ίσως να σχετίζονται τα δύο. Δλδ ίσως ο πρόγονος να σχετίζετι με τις θεωρίες για πατρότητα των παιδιών του Τάιγουιν, υπάρχουν διάφορε που τους θέλουν να είναι παιδιά του Αέρυς.
I will hear you say it! She was Elia of Dorne.
Reply
#9
Quote:Επειδή είμαι λίγο απαισιόδοξη με ότι έχει να κάνει με Μάρτιν κ εξελίξεις (απλά δεν πάνε μαζί αυτά) Tongue ίσως να σχετίζονται τα δύο. Δλδ ίσως ο πρόγονος να σχετίζετι με τις θεωρίες για πατρότητα των παιδιών του Τάιγουιν, υπάρχουν διάφορε που τους θέλουν να είναι παιδιά του Αέρυς.
Λες να το αποκαλύψουν στην εγκυκλοπαίδεια?
Εαν όντως ισχύει η θεωρία, που θα το ήθελα, το φανταζόμουν οτι θα συμβεί στα βιβλία, για παράδειγμα ο Barristan συναντάει τον Tyrion και του αποκαλύπτει την σχέση της μητέρας του με τον Βασιλιά.

Μια θεωρία που πρόσφατα έμαθα είναι ότι ο πατέρας της Joanna παντρεύτηκε την κόρη του Bloodraven και της Shiera Seastar, εαν απέκτησαν παιδί. Η σχέση με τους Blackwood και ιδιαίτερα με τον Bloodraven, θα εξηγούσε τα προφητικά όνειρα του Jaime.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#10
Εχουν κυκλοφορησει 1.000.001 θεωριες για το game of thrones.
πετανε το δολωμα οι παραγωγοι οτι 1 θεωρια καταρριπτεται , και ΟΛΟΙ σκεφτονται ΤΗΝ θεωρια.

χεχεχε...
νομιζω οτι οι παραγωγοι βρηκαν εναν πολυ καλο τροπο να κρατανε το ενδιαφερον ασβεστο.

υγ.
αν αποδειχτει οτι οι Λαννιστερ προερχονται απο τα παιδια των Λουλουδιων ,
εεεεεεε...συγνωμη , του Δασους εννοουσα , εχει να πεσει πολυ γελιο
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)