Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spoiler alert..φιναλε βιβλιων
#1
σημερα τελειωσα την αναγνωση των βιβλιων..εχω σοκαριστει!!ο Μαρτιν δεν υπαρχει..εχω απειρες αποριες πως μπορει να εξελιχθει!!
1)θα ελεγξει ο βικταριον τους δρακους;;
2)υπαρχει αζορ αχαι;;η μηπως ηταν ο Τζον η ο Ραιγκαρ..
3)ειναι ο σταννις νεκρος;;
4)που κρυβοταν ο βαρυς
5)τι απέγινε ο τζέιμι;
6)ΖΕΙ ο ΤΖΟΝ ΣΝΟΟΥ η τον εστειλε και αυτον;;
Reply
#2
Big Grin Big Grin Big Grin

1) δεν το βλέπω...
2) Μάλλον ΘΑ υπάρξει...
3) o Stannis είναι ζωντανός, σύμφωνα με POV κεφάλαιο του Theon από το TWOW...
4) παντού μπορεί να κρυφτεί αυτός ο άνθρωπος... :lol: :lol: :lol:
5) μια χαρά είναι μέχρι στιγμής, συνάντησε και την Brienne...
6) όταν μάθεις πέσμου και μένα.... :lol: :lol: :lol: Θα τον ξαναδούμε τον Jon, μην ανησυχείς...είμαι σίγουρος! Big Grin
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#3
o martin ειπε για τον τζον οτι πιστευετε οτι ζει ο τζον;;λες οτι ειναι ο αζορ;;
Reply
#4
εγώ προσωπικά πιστεύω οτι δεν είναι ο ΑΑ, άλλα μέλη του φόρουμ πιστεύουν οτι είναι....

ο GRRM είπε για την ακρίβεια : \'\'Oh, you think he is dead, don\'t you?\'\'
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#5
1. Πιστεύω ότι θα έρθει κοντά. Ίσως και να μπορέσει να ελέγξει έναν δράκο για λίγο ώστε να υπάρξει σασπενς μέχρι να επιστρέψει η ξανθιά οπτασία.
2. Ναι, κανονικά πρέπει να υπάρξει ώστε να οδηγήσει την μάχη ενάντια στους White Walkers.
3. O Stannis, σύμφωνα με τα κεφάλαια που έχουμε δει, ναι είναι ζωντανός.
4 και 5 Καλά είναι και οι δυο θα τους ξαναδούμε σίγουρα.
6. Το ότι δεν είναι νεκρός ο Jon το έχουν οι περισσότεροι σαν δεδομένο. Το θέμα για πολλούς είναι το πως θα αναστηθεί. Αν δηλαδή για παράδειγμα τελευταία στιγμή έκανε warg και γυρίζει πίσω (χλωμή θεωρία), ή αν θα τον σηκώσει η Melissandre (περισσότερο λογική θεωρία) ή αν δεν τραυματίστηκε αρκετά ώστε να πεθάνει. Εγώ πιστεύω πως δεν έχει πεθάνει αλλά επειδή καθυστερούν τόσο τα βιβλία έχει γίνει τόσος ντόρος που δεν θα σοκάρει και πολλούς.
\"Needle was Robb and Bran and Rickon, her mother and her father, even Sansa. Needle was Winterfell\'s grey walls, and the laughter of its people. Needle was Jon Snow\'s smile.”
Reply
#6
πιστευω ευκολα τη λογικη της αναστασης μεσω Μελισανδρας..ρε παιδια μια χαρη..μπορειτε να διαβασετε εκει που πεθαινει ο κηβαν και να μου πειτε τι εννοει στο τελος με τα παιδια που κρατανε τα στιλετα;;ειναι κατι μεταφυσικο και καλα που πεθαινει η ειναι τα πουλακια του βαρυς;;απορια το χω..και ο ιλλυριο που ειναι;;εγω πιστευω θα παιξει ρολο..
Reply
#7
1.Ο Victarion δεν είναι και από τους πιό έξυπνους χαρακτήρες. Ο ίδιος ο συγγραφέας δήλωσε πως είναι χαζός. Οπότε αμφιβάλλω εαν ο ίδιος ελέγξει τους δράκους. Το κέρας μπορεί να τους ελέγξει όμως πρέπει να βρεθεί κάποιος που να ξέρει να χρησιμοποιεί το κέρας. Και στην Mereen υπάρχει ένας νάνος με κομμένη μύτη που έχει διαβάσει πάρα πολλά για δράκους και έχει εμμονή με αυτούς. Δεν θα μου έκανε εντύπωση εαν ο Tyrion μάθαινε να εξουσιάζει τους δράκους.

2.Αρκετές θεωρίες και ο Jon είναι επικρατέστερος. Προσωπικά προτιμώ την θεωρία που θέλει τον Rhaegar να είναι ο ΑΑ.

3.Έχουν διαρρεύσει κεφάλαια από το επόμενο βιβλίο [spoiler=Spoiler:3qbtz4pb]είναι ζωντανός[/spoiler:3qbtz4pb]

4.Πιθανότατα σε κρυψώνες του παλατιού.

5. Ελπίζω ότι θα επιβιώσει την συνάντηση του με την LS. Πιθανόν να χρειαστεί να μονομαχήσει με την Brienne. Το ιδανικό θα ήταν να σκοτώσει την LS και μετά να σκοτώσει την αδερφή του.

6. Είτε πέθανε είτε θα αναστηθεί και θα μάθουμε το πεπρωμένο του.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#8
Quote:πιστευω ευκολα τη λογικη της αναστασης μεσω Μελισανδρας..ρε παιδια μια χαρη..μπορειτε να διαβασετε εκει που πεθαινει ο κηβαν και να μου πειτε τι εννοει στο τελος με τα παιδια που κρατανε τα στιλετα;;ειναι κατι μεταφυσικο και καλα που πεθαινει η ειναι τα πουλακια του βαρυς;;απορια το χω..και ο ιλλυριο που ειναι;;εγω πιστευω θα παιξει ρολο..

Τα παιδιά είναι πιθανότατα τα πουλάκια του Varys, νομίζω ότι τους έχει κόψει την γλώσσα.
O Ilyyrio είναι σπίτι του και έχει ήδη παίξει τον ρόλο του, είναι ο πατέρας του Aegon....
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#9
(30-06-2013, 07:47 AM)Σιέρα link Wrote:
\"harva\":3f2l5yzw Wrote:πιστευω ευκολα τη λογικη της αναστασης μεσω Μελισανδρας..ρε παιδια μια χαρη..μπορειτε να διαβασετε εκει που πεθαινει ο κηβαν και να μου πειτε τι εννοει στο τελος με τα παιδια που κρατανε τα στιλετα;;ειναι κατι μεταφυσικο και καλα που πεθαινει η ειναι τα πουλακια του βαρυς;;απορια το χω..και ο ιλλυριο που ειναι;;εγω πιστευω θα παιξει ρολο..

Τα παιδιά είναι πιθανότατα τα πουλάκια του Varys, νομίζω ότι τους έχει κόψει την γλώσσα.
O Ilyyrio είναι σπίτι του και έχει ήδη παίξει τον ρόλο του, είναι ο πατέρας του Aegon....

Τα παιδιά απ'ότι κατάλαβα, δεν είναι μόνο πουλιά του Βάρυς αλλά και υπηρέτες του Υψηλού Σέπτον και γι'αυτό εμφανίζονται στο τέλος, ώστε να μας δείξουν ότι ο Βάρυς και ο Υψηλός Σέπτον συνεργάζονται....
Reply
#10
δε θυμάμαι που ακριβώς το δάβασα, αλλά έχει αναφερθεί νομίζω ότι γ να ελέγχθουν πλήρως οι δράκοι πρέπει να γίνει από κάποιον που έχει έστω κ με μακρινή συγγένεια, αίμα Ταργκάρυεν
I will hear you say it! She was Elia of Dorne.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)