Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eξομολογήσεις...
#1
Αισθάνεστε οτι θέλετε να πείτε κάτι για την σειρά & και τα βιβλία και δεν ξέρετε που να το πείτε ή δεν θέλετε να ανοίξετε νεο θέμα; μήπως είναι κάτι που θεωρείτε οτι δεν είναι ενδιαφέρον ή κάτι για το οποίο ντρέπεστε ή θεωρείτε \'\'προκλητικό\'\' ως άποψη; :lol: Θέλετε να πείτε κάτι και φοβάστε οτι θα σας την \'\'πέσουν\'\' όλοι; :lol:

Eδώ είναι το νήμα για εσάς!!!! Αρχίζω...
Εξομολογούμαι οτι...

... πρέπει να έχω φαντασιώσεις με την Carice Van Houten τα βράδια, κάνω πολύ ανήσυχο ύπνο τώρα τελευταία... :lol:
... ο Dolorous Edd πρέπει να είναι ένας από τους Eπτά...
... και ο Τyrion άλλος ένας... :lol:
... απορώ αν αυτοί στον Κόλπο των Δουλεμπόρων έχουν ακούσει για τη μεσογειακή δίαιτα...
... ο Doran Martell χρειάζεται ορθοπεδικό και γρήγορα, τα αρθριτικά τον έχουν πειράξει στο κεφάλι...
... πιστεύω οτι η Sansa θα απογοητευτεί από την πρώτη της φορά...
... πιστεύω οτι ο GRRM θα πρέπει να γελάει απίστευτα με τις διάφορες θεωρίες...
... η \'\'θεωριολαγνεία\'\' με κουράζει ώρες και φορές...

Αυτά προς το παρόν...

(παρακαλώ τα μέλη ώστε το νήμα να μείνει καθαρό από διαλόγους και τυχόν αντιδικίες μεταξύ μας, και ο όποιος σχολιασμός να παραμένει στα πλαίσια του πολιτισμένου χιούμορ!)
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#2
Εξομολογούμαι οτι...

...έβλεπα το κάθε επεισόδιο τουλάχιστον 2 φορές.
Πρώτα σε SD και μετά σε HD για να το εμπεδώσω καλύτερα :geek: :ugeek:
Winter WILL come... eventually
Reply
#3
Εδώ πρέπει να εξομολογηθώ ότι, την 2η φορά που διάβαζα κάθε βιβλίο, ανακάλυπτα τουλάχιστον 15 στοιχεία που δεν τα είχα ανακαλύψει την 1η φορά. Και όταν έβγαινε το επόμενο βιβλίο και το διάβαζα, όταν ξανά διάβαζα για 3η φορά το προηγούμενο, ανακάλυπτα ξανά νέα στοιχεία. Δεν ξέρω αν αυτό επιδεικνύει ότι έχω χαμηλό IQ :lol: :lol:
Owner & Administrator
Reply
#4
Quote:Εδώ πρέπει να εξομολογηθώ ότι, την 2η φορά που διάβαζα κάθε βιβλίο, ανακάλυπτα τουλάχιστον 15 στοιχεία που δεν τα είχα ανακαλύψει την 1η φορά. Και όταν έβγαινε το επόμενο βιβλίο και το διάβαζα, όταν ξανά διάβαζα για 3η φορά το προηγούμενο, ανακάλυπτα ξανά νέα στοιχεία. Δεν ξέρω αν αυτό επιδεικνύει ότι έχω χαμηλό IQ :lol: :lol:

και μια και μου το θύμησες...

....εξομολογούμαι οτι κατάλαβα την διαφορά Others και Wights στην τέταρτη ανάγνωση... :? Confusedhock: :o :lol:
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#5
1. εξομολογουμαι οτι καταλαβα την διαφορα others με wights μεσα απο το φορουμ πριν λιγες βδομαδες
2. εξομολογουμαι οτι ζηλεψα τον Ποντ
3. εξομολογουμαι οτι κοιταζα σαν ηλιθιος το ταβανι κανα 15λεπτο οταν διαβασα τον Κοκκινο Γαμο
4. εξομολογουμαι οτι περισσοτερο λυπαμαι για τους Ανταρολυκους παρα τους πρωταγωνιστες οταν πεθαινουν
5. εξομολογουμαι οτι χαρηκα με τον ευνουχισμο του Θηον
6. εξομολογουμαι οτι την Μαργκερυ την παντρευομουν ...χθες
7. εξομολογουμαι οτι θα ηθελα να ειμαι και γω πανω στο Τειχος οταν εγινε η μαχη (δεν λεω αλλα , spoiler)
8. εξομολογουμαι οτι γουσταρω Βαρυς και Μικροδακτυλο
9. εξομολογουμαι οτι εγω [spoiler=Spoiler:iinpzjhs]σκοτωσα τον Τζοφρυ[/spoiler:iinpzjhs]
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
Reply
#6
1. Εξομολογούμαι ότι και εγώ χρειάζομαι μερικές φορές δεύτερο και τρίτο πέρασμα για να τα πιάσω όλα όσα γίνονται.
2. Εξομολογούμαι ότι θαυμάζω την ιδιοφυία των Βάρυς και Μικροδάχτυλο παρά τα όποια άλλα συναισθήματα με διακατέχουν για αυτούς.
3. Εξομολογούμαι ότι μισώ τον Roose και το devilspawn του όσο δεν πάει αλλά σέβομαι το γεγονός ότι είναι όσο κακοί δεν παίρνει και τους αρέσει.
4. Εξομολογούμαι ότι θα μάλωνα με τον Vamos για το χέρι της Margaery (της τηλεοπτικής) και πιθανόν θα καταλήγαμε σε μονομαχία.
5. Εξομολογούμαι ότι και εμένα με κουράζουν ώρες ώρες οι θεωρίες και έχω πάψει να τις παρακολουθώ και να βγάζω άλλες. Θα περιμένω το βιβλίο. Όταν βγει.
6. Εξομολογούμαι ξύπνησα την μάνα μου το βράδυ όταν διάβαζα τον Κόκκινο Γάμο φωνάζοντας, \"Όχι ρε π..... μου\".
7. Εξομολογούμαι ότι την ξύπνησα άλλη μια φορά όταν διάβαζα το τελευταίο κεφάλαιο του Jon στο A Dance with Dragons φωνάζοντας \"Όχι πάλι ρεεε\"
8. Εξομολογούμαι ότι βοήθησα την Lady Stoneheart να βρεθεί στο ποτάμι όταν πέρναγε η Brotherhood.
9. Εξομολογούμαι ότι χάρηκα όταν η Cercei περπάταγε γυμνή.
10. Και τέλος εξομολογούμαι ότι
[spoiler=Spoiler:14qvlbeo]βοήθησα τον Vamos να σκοτώσει τον Joffrey αν και αυτός έκανε την περισσότερη δουλειά. Εγώ απλά κράταγα τσίλιες όσο έβαζε το δηλητήριο.[/spoiler:14qvlbeo]
\"Needle was Robb and Bran and Rickon, her mother and her father, even Sansa. Needle was Winterfell\'s grey walls, and the laughter of its people. Needle was Jon Snow\'s smile.”
Reply
#7
Eξομολογούμαι οτι θα ήθελα να κάλυπτα δημοσιογραφικά [spoiler=Spoiler:1cbgw57g]τον γάμο του Joffrey για να έπαιρνα off the record συνέντευξη από τον Vamos και τον Arya Miles... :lol: :lol: :lol: [/spoiler:1cbgw57g]

\'\'Kυρίες και κύριοι, διακόπτουμε το πρόγραμμα μας για μια έκτακτη είδηση...\'\' :lol: :lol: :lol:
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#8
Εξομολογούμαι οτι και εγώ στεναχωρήθηκα περισσότερο με τον θάνατο του Greywind.... Cry
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#9
Quote:Εξομολογούμαι οτι...

...έβλεπα το κάθε επεισόδιο τουλάχιστον 2 φορές.
Πρώτα σε SD και μετά σε HD για να το εμπεδώσω καλύτερα :geek: :ugeek:
Ομοιοπαθής. Μόνο που τα βλέπω μόνο σε HD. Επίσης, μετά τη δεύτερη φορά, τα βλέπω κρυφά από την αδερφή μου γιατί με λέει κατεστραμμένη.

Quote:... πιστεύω οτι η Sansa θα απογοητευτεί από την πρώτη της φορά...
... πιστεύω οτι ο GRRM θα πρέπει να γελάει απίστευτα με τις διάφορες θεωρίες...
Στανταράκια.

Εξομολογούμαι...

1. Ότι τον μόνο που θα παντρευόμουν άνετα απ\' όλους τους άντρες του Γουέστερος είναι ο Τύριον.
2. Ότι συμπαθώ τη Σέρσεϊ.
3. Ότι από τότε που ήρθα στο φόρουμ έχω αρχίσει να αντιπαθώ τον Τζον.
4. Ότι έχω δει τουλάχιστον 6-7 όνειρα σχετικά με τον κόσμο του asoiaf.
5. Ότι τον Καλ Ντρόγκο δεν τον συμπάθησα ποτέ.
6. Ότι με τους χαρακτήρες που ταυτίζομαι πιο συχνά είναι η Κάτελυν και η Σάνσα, παρ\' ότι οι αγαπημένες μου είναι η Άρυα και η Άσα.
7. Ότι τα βιβλία τα έχω διαβάσει μόνο μία φορά.
8. Ότι βαριόμουν απίστευτα τα κεφάλαια του 4ου βιβλίου.
9. Ότι με εκνευρίζει που στη σειρά δείχνουν γυμνές γυναίκες σε μεγαλύτερο βαθμό από γυμνούς άντρες.
10. Ότι έχω περάσει ώρες να αφηγούμαι στην αδερφή μου όλη την ιστορία του asoiaf (δεν πιάνεται για σπόιλ γιατί δεν τα είπα στη μικρή αδερφή που το βλέπει, αλλά στην άλλη που έχει δηλώσει ότι δεν πρόκειται να κάτσει να το δει/διαβάσει).
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#10
Quote:Επίσης, μετά τη δεύτερη φορά, τα βλέπω κρυφά από την αδερφή μου γιατί με λέει κατεστραμμένη.

Eξομολογούμαι οτι είδα το \'\'Rains of Castamere\'\' τρεις φορές στο καπάκι....

Quote:8. Ότι βαριόμουν απίστευτα τα κεφάλαια του 4ου βιβλίου.

Εξομολογούμαι οτι από την δεύτερη ανάγνωση και μετά δεν διάβαζα τα κεφάλαια της Brienne και της Αrya στο A Feast For Crows...
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)