Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gregor Clegane vs Sandor Clegane
#1
Είπα να ανοίξω ένα θέμα, να σας κάνω ποδαρικό !

Στα πρώτα επεισόδια της σειράς, στο τουρνουά του Χεριού, μετά την μονομαχία του Βουνού που ιππεύει (Gregor) και του (αγαπημένου μου) Ιππότη των Άνθεων (Loras Tyrell), ο Gregor προσπαθεί να δολοφονήσει μπροστά σε όλους τον Loras.
Ο αδερφός του όμως, Sandor, μπαίνει στην μέση και τον σταματάει. Δεδομένου του ότι, ο Sandor δεν είναι και ο πιο ευαίσθητος χαρακτήρας (λογικά, zero fucks given [Image: icon_bounce.gif] ), για πιο λόγο σταμάτησε τον αδερφό του ? Για το μίσος που του τρέφει ? ή για κάποιον άλλον λόγο ?
Reply
#2
Καλησπερα!

Βασικα με αυτο τον τροπο τον προστατεψε! Γιατι αν οντως δολοφονουσε τον Λορας ο Gregor θα ειχε καταδικαστει!

Υ.Σ δεν ειμαι σιγουρος αν η σκηνη περιγραφεται ετσι απο τον συγραφεα παντως,γιατι οντως δεν υπαρχει πολυ λογικη σε αυτη την κινηση.Οποιος τα εχει προσφατα ας μας πει!
Reply
#3
Ο Σταύρος έχει δίκιο. με αυτήν την κίνηση τον προστάτεψε...
Τώρα θα μου πεις, για πιο λόγο να τον προστατέψει εφόσον τον μισεί τόσο πολύ ? Μα είναι απλό. Για να μπορέσει να τον σκοτώσει ο ίδιος !
Reply
#4
Αυτο ειναι στην διακριτικη ευχερια στου Μαρτιν, θεωρω ατι αμα δεν τους ειχε σταματησει ο βασιλιας θα συνεχιζαν να μαχονται μεχρι να πεθανει καποιος απο τους δυο
Reply
#5
Μου αρέσει πολύ η απάντηση του Craven, βασικά δεν το είχα σκεφτεί καν... Όντως, ήθελε ο ίδιος να τον σκοτώσει...
Και να σου πω την αλήθεια, πιστεύω ότι θα το κάνει !
Κάτι μου λέει, ότι στην μάχη για την Cersei, ο πρόμαχος της πίστης, θα είναι ο Sandor !
Reply
#6
Quote:Μου αρέσει πολύ η απάντηση του Craven, βασικά δεν το είχα σκεφτεί καν... Όντως, ήθελε ο ίδιος να τον σκοτώσει...

Και να σου πω την αλήθεια, πιστεύω ότι θα το κάνει !

Κάτι μου λέει, ότι στην μάχη για την Cersei, ο πρόμαχος της πίστης, θα είναι ο Sandor !

Ωπ! Να ένα ενδιαφέρον σενάριο!
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#7
Φυσικά και θα είναι ο Σάντορ! Μάλλον όχι! Πρέπει να είναι ο Σάντορ για να σκοτώσει τον Γκρέγκορ!! (Νυν Ρόμπερτ)
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#8
Δεν μπορω να δω τον Σαντορ σαν μετανοημένη μαγδαληνη να φορα τον μανδυα της Πιστης. Η εικόνα αυτή δεν υπάρχει...
Reply
#9
Quote:Δεν μπορω να δω τον Σαντορ σαν μετανοημένη μαγδαληνη να φορα τον μανδυα της Πιστης. Η εικόνα αυτή δεν υπάρχει...

Μα αφού του πάει. Είναι ο πιο παρεξηγημένος από όλους τους χαρακτήρες νομίζω και κάτι τέτοιο θα τον αναδείκνυε!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#10
Quote:
\"Berric\":2jfmnxla Wrote:Δεν μπορω να δω τον Σαντορ σαν μετανοημένη μαγδαληνη να φορα τον μανδυα της Πιστης. Η εικόνα αυτή δεν υπάρχει...

Μα αφού του πάει. Είναι ο πιο παρεξηγημένος από όλους τους χαρακτήρες νομίζω και κάτι τέτοιο θα τον αναδείκνυε!

Ίσως και νάχεις δίκιο... Το παληκάρι μεγάλωσε με έναν μεγάλο αδερφό, λίαν επιεικώς ΤΡΑΓΙΚΟ και η δουλειά του ήταν να εκτελεί εντολές. ΟΚ, έκανε και κάποια ειδεχθή αλλά όλα ήταν χωρίς δική του βούληση. Γιατί με τη δική του βούληση έκανε πολλά καλά!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)