Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DRWho from here to eternity
#1
ενα thread αφιερωμενο στον DrWho στο οποιο καλω ολους τους whovian του westeros.gr να συζητησουν για τον ηρωα που εχει αντεξει στο χρονο
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#2
Βump? Υπάρχουν Whovian εδώ γύρω?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#3
Quote: Βump? Υπάρχουν Whovian εδώ γύρω?
Απ' τις 5 λέξεις κατάλαβα μόνο τις 3 !
Χωρίς πλάκα το  "Whovian"  στο Google Μετάφραση δε βγάζει τίποτα (Το άλλο δεν το ψαξα) .

- Θα κάνω μια πρόταση:

Μπορεί να ειμαι ο μόνος που δεν καταλαβαίνει  τις λέξεις (κυρίως της Allyria Stark) τύπου
"whovian" κ.α.  , αλλά μπορεί και όχι.
Η ιδέα-προτασή μου είναι:  να γίνει από κάποιον ή όποιος θέλει σε ένα θρεντ (ή τόπικ,  το οποίο απ' τα συμφραζόμενα κατάλαβα τι σημαίνει-ουν )  να κάνει ενα "φροντηστήριο"  για κάποιους ανίδεους, όπως εγώ.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#4
(02-08-2015, 04:43 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote: Απ' τις 5 λέξεις κατάλαβα μόνο τις 3 !
Χωρίς πλάκα το  "Whovian"  στο Google Μετάφραση δε βγάζει τίποτα (Το άλλο δεν το ψαξα) .

- Θα κάνω μια πρόταση:

Μπορεί να ειμαι ο μόνος που δεν καταλαβαίνει  τις λέξεις (κυρίως της Allyria Stark) τύπου
"whovian" κ.α.  , αλλά μπορεί και όχι.
Η ιδέα-προτασή μου είναι:  να γίνει από κάποιον ή όποιος θέλει σε ένα θρεντ (ή τόπικ,  το οποίο απ' τα συμφραζόμενα κατάλαβα τι σημαίνει-ουν )  να κάνει ενα "φροντηστήριο"  για κάποιους ανίδεους, όπως εγώ.
Το whovian είναι όπως το trekkies.Οι Trekkies είναι οι φαν του Star Trek, οι Whovian είναι οι φαν του Doctor Who. Δεν έχουν ακριβής μετάφραση.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#5
To bump το εχω μαθει στο αγγλικο ως ενα τροπο για να προωθήσεις ενα παλιο θεμα και να "βγει την επιφάνεια" ωστε να το δουν και αλλοι.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#6
Καθώς διάβαζα την εξήγησή σου
Quote:  Το whovian είναι όπως το trekkies.Οι Trekkies είναι οι φαν του Star Trek, 

μέχρι τα υπογραμμισμένα,  κάνω:  " μμμμμμ! πολύ που κατάλαβα τώρα! " ,
μετά οκ. 
Το παρόν το έγραψα γιατί και σε μένα φάνηκε αστείο (μέχρι την υπογράμμιση) !

ΥΓ: ευχαριστώ για τις εξηγήσεις (σε χρόνο Dt ) ! 
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#7
Quote: Το whovian είναι όπως το trekkies.Οι Trekkies είναι οι φαν του Star Trek, οι Whovian είναι οι φαν του Doctor Who
Δηλ. εγώ ήμουν Lostie (από Lost)  kai Twinky Peaksy (απο Twin Peaks) !!
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#8
Κι εδώ τι είμαστε; Thronies?  Tongue
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#9
Quote: Κι εδώ τι είμαστε; Thronies? 
  (ρε το ρημάδι το εικονίδιο με το κλειστό μάτι, ψάχνω "μισή ώρα" να το βρω ! )
Πολύ καλό ! Πετυχημένο !
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#10
Προσπάθησα να το ταιριάξω. Asoiafies δεν μου κολλούσε καλά!  Big Grin
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)