Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Game Of Thrones Season 4
#1
Nήμα για τον 4ο κύκλο της σειράς. Ποιες είναι οι προσδοκίες σας, πότε θα θέλατε να συμβεί τι; Σχόλια για το οτιδήποτε αφορά τη σειρά, ειδήσεις, τα πάντα όλα!!!! Smile
Ξεκίνησαν από χθες λοιπόν τα γυρίσματα για τον 4ο κύκλο, με ημερομηνία προβολής πρώτου επεισοδίου 31 Μαρτίου 2014....
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#2
from inside info:
If you feared this would not happen, don\"t be any more. We will see a gentleman with very cold hands, a lady with a heart of stone, and a man with a thousand eyes and one. Knowledge is Power.
Chaos is a ladder.Many who try to climb it fail,never get to try again.The fall breaks them. And some are given a chance to climb but they refuse.They cling to the realm,or the gods,or love illusions.Only the ladder is real.The climb is all there is.
Reply
#3
πόσο inside δλδ.; Smile :lol:
Προσωπικά ήμουν σίγουρος οτι θα εμφανιστούν οι συγκεκριμένοι...
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#4
Quote:πόσο inside δλδ.; Smile :lol:
Προσωπικά ήμουν σίγουρος οτι θα εμφανιστούν οι συγκεκριμένοι...

Knoledge Is Power my friend. Wink
Chaos is a ladder.Many who try to climb it fail,never get to try again.The fall breaks them. And some are given a chance to climb but they refuse.They cling to the realm,or the gods,or love illusions.Only the ladder is real.The climb is all there is.
Reply
#5
Την Lady θα την βάλουν απο τον 4ο κύκλο..;

Μα τι τους έχει πιάσει να μη κρατάνε τίποτα για πιο μετά και να τα ψιλοξεφουρνίζουν όλα με την πρώτη ευκαιρία;;!
ΠΦΦΦΦΦ
Reply
#6
Προβλέπω οτι έτσι θα κλέισει ο κύκλος...
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#7
Υπάρχει καμία ενημέρωση μέχρι που θα φτάσει η σεζόν; Θέλω να πώ ας πούμε θα συνεχίσει απο κεί που σταμάτησε δηλαδή απο το 1/3 περιπου του Β΄ Τομου του ελληνικού 3ου βιβλίου και θα φτάσει ώς το τέλος του AFFC; Γιατί απ\' όσο έχω διαβάσει ώς τώρα (είμαι κοντα στην 400 σελίδα του affc) μου φένονται πάρα πολλά να χωρέσουν σε μία σεζόν 10 επεισοδίων των ~50 καθαρών λεπτών..

Κάτι άλλο, το οποίο μπορεί να μου το απαντήσει μόνο κάποιος που διάβασε τα βιβλία πριν δει την σειρά και κάποιες διαφορές δεν μπορείς να τις \"τσακώσεις\" έχοντας δει την σειρά και μετά διαβάσεις τα βιβλία. Υπάρχουν πολλές και σημαντικές διαφορές; Πέραν από κάποια τρανταχτα πράγματα όπως πχ την γυναίκα του Ρομπ, το όνομα της, την καταγωγή της και το ότι στη σειρά τη σφάζουν στον red wedding ενώ στα βιβλία μένει με τον θείο της Κατ στο Ρίβεραν.

Περιμένετε να δούμε μεγάλες διαφορές στην επόμενη σεζόν σε σχέση με τα βιβλία;
Omnes te moriturum, amant.
Reply
#8
http://westeros.gr/index.php/forum/4i-sezon-2014/9981
Εδώ συζητήσαμε για τις 2 βασικότερες διαφορές. Την Σέι και την επιστροφή του Τζέιμι.

Από εκεί και πέρα, off the top of my head (και κατά προσωπική μου ερμηνεία πάντα):
[ul]
[*]Το πόσο Μελισανδρόδουλος είναι ο Στάνις στην TV
[*]Η διαγραφή του Έντρικ Στόρμ και η αλλαγή του με τον Γκέντρυ (+βδέλες κλπ)
[*]Το ότι μας έδωσαν αμάσιτο και στο πιάτο το τι έγινε με τον Θίον
[*]Η σχεδόν τελευταία σκηνή με την αδερφή του Θίον να ψήνεται να πάει να τον ελευθερώσει :blink:
[*]Το πόσο αργά χώρισαν Μπράν και Ρίκον
[/ul]

Τα παραπάνω δεν είναι φυσικά όλα αρνητικά και τα περισσότερα έχουν προφανείς λόγους τηλεοπτικης χρησιμότητας. Αυτό με τη Σέι ειδικά όμως, πραγματικά μούκατσε άσχημα :S
Reply
#9
Ωραία και συμφωνώ... Οσο για το μεχρι ποιο σημείο των βιβλίων θα φτάσει η 4η σεζόν, τι πιστεύεις;
Omnes te moriturum, amant.
Reply
#10
Επίσης η Αρυα δεν ήταν η οινοχόος του Ταυγουιν Λαννιστερ αλλά του Ρους Μπολτον...

Ο Τυριον κυκλοφορεί με μυτη....μετά τον Μαυροποταμο

Δεν είναι ο Θορος του Μυρ αυτός που έχει αναστηθεί κατ επανάληψη αλλά ο Μπερικ Ντοντάριον

Ποτέ δεν πρόξενεψαν στη Σερσει τον Λορας γιατί οι άντρες της Βασιλικής Φρουράς δεν μπορούν να παντρευτούν ούτε και να αποκτήσουν παιδιά, ότι ισχύει και για τη Νυχτερινή Φρουρά

Ο Ταυγουιν ξυρισε το κεφάλι του μόλις άρχισε να ασπρίζει

Ο Συριο Φορελ ήταν φαλακρός επίσης

Η Μελισσαντρα γέννησε δυο φορές τη σκιά πριν χρησιμοποιήσει το αίμα του Εντρικ Στορμ
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)