Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Night-walkers
#1
Γειά σας παιδιά, και με-γειά το site ! Σκοπεύω να σας ταράξω στα μηνύματα, οι απορίες μου είναι χιλιάδες !
Θα ξεκινήσω με ένα θέμα που με μπέρδεψε... Προσωπικά, είδα τους 2 κύκλους της σειράς, και μετά ξεκίνησα να διαβάζω τα βιβλία (ξεκινώντας από το 3ο).
Κάπου το έχασα όμως. Στο τέλος του 2ου κύκλου, εμφανίζονται οι \"Others\" έξω από το τοίχος, ενώ στην αρχή του 3ου βιβλίου, είναι εντελώς διαφορετικό, με την νυχτερινή φρουρά να βρίσκεται στο άκυρο ΠΕΡΑ από το τοίχος, και να τους κάνουν επίθεση την νύχτα... Τι ακριβώς έγινε, που το έχασα ?
#2
δεν εχω δει το 2ο κυκλο της σειρας αλλα αν θυμαμαι καλα στο βιβλιο οι Αλλοι δεν εμφανιζονται τοσο νοτια στο τοιχος εκτος απο τα 2 πτωματα που μετεφερε η ιδια η φρουρα στο καστρο!

Υ.Σ Νομιζω επρεπε να ξεκινησεις απο το 1ο βιβλιο!
#3
Φίλε Craven.Δεν έχεις άδικο.Ενώ σε γενικές γραμμές η σειρά είναι πιστό αντίγραφο των βιβλίων στο τέλος του δεύτερου κύκλου αλλάζουνε καποια πράγματα απο το βιβλίο.Για αυτό το λόγο σου προτείνω όχι να διαβάσεις ολόκληρο το 2ο βιβλίο αλλα τουλάχιστον τις τελευταίες 100-120 σελίδες ωστε να καταλάβεις τις διαφορές.
#4
Quote:δεν εχω δει το 2ο κυκλο της σειρας αλλα αν θυμαμαι καλα στο βιβλιο οι Αλλοι δεν εμφανιζονται τοσο νοτια στο τοιχος εκτος απο τα 2 πτωματα που μετεφερε η ιδια η φρουρα στο καστρο!

Υ.Σ Νομιζω επρεπε να ξεκινησεις απο το 1ο βιβλιο!

το 1ο βιβλίο ειναι το ίδιο με τον 1ο κύκλο της σειράς

το 2ο βιβλίο ειναι το ίδιο με τον 2ο κύκλο της σειράς εκτός απο καποιες μικροδιαφοροποιήσεις προς το τέλος του κύκλου.
#5
παιδια καλησπερα νομιζω οτι πρεπει να περιμενουμε την εναρξη τις 3 σεζον για να δουμε τελικα κατα ποσο εχει διαφοροποιηθει το βιβλιο με την τηλεοπτικη σειρα
#6
Quote:Φίλε Craven.Δεν έχεις άδικο.Ενώ σε γενικές γραμμές η σειρά είναι πιστό αντίγραφο των βιβλίων στο τέλος του δεύτερου κύκλου αλλάζουνε καποια πράγματα απο το βιβλίο.Για αυτό το λόγο σου προτείνω όχι να διαβάσεις ολόκληρο το 2ο βιβλίο αλλα τουλάχιστον τις τελευταίες 100-120 σελίδες ωστε να καταλάβεις τις διαφορές.


Θα προσπαθήσω να το βρω, αλλά αν έχεις την καλοσύνη διαφώτισε με λίγο για το τι ακριβώς παίζει !
#7
Δεν το \'\'εχασες\'\' απλα ειχες λαθος εντυπωση...

Η Νυχτερινη φρουρα εχει στρατοπεδευση στην Γροθια Των Πρωτων Ανθρωπων και στα βιβλια και στην σειρα δεν υπαρχει καποια ανακολουθια και εκει δεχεται την επιθεση απο τους \'\'Αλλους\'\'
#8
Βασικα, εχουν αλλαξει σε αυτο το σημειο σημαντικα τα πραγματα! Στο βιβλιο, ο Σαμ βρισκεται στην καρασκηνωση ( στην Γροθια Των Πρωτων Ανθρωπων) και κοιμαται την στιγμη που ακουγονται τα τρια σαλπισματα για να σημανουν τον συναιγιαρμο! Απο εκει και περα διαφευγει με τα μελη της Νυχτερινης Φρουρας
#9
Και εγώ έτσι το θυμάμαι, όπως λέει ο HalfMan
Επίσης, χωρίς να είμαι και σίγουρη, στην σειρά η ομάδα της Νυχτερινής φρουράς που έχει στρατοπεδεύσει στην Γροθιά, είναι πολύ μικρή, και ΔΕΝ είναι μέσα σε αυτήν ο άρχοντας Διοικητής
Ενώ αντίστοιχα στο βιβλίο, ο Mormont βρίσκεται και αυτός μαζί

#10
Quote:Βασικα, εχουν αλλαξει σε αυτο το σημειο σημαντικα τα πραγματα! Στο βιβλιο, ο Σαμ βρισκεται στην καρασκηνωση ( στην Γροθια Των Πρωτων Ανθρωπων) και κοιμαται την στιγμη που ακουγονται τα τρια σαλπισματα για να σημανουν τον συναιγιαρμο! Απο εκει και περα διαφευγει με τα μελη της Νυχτερινης Φρουρας

Υποθετω οτι δεν μπορουν να τα δειξουν ολα [Image: icon_razz.gif]

για να εδειχναν αυτο που αναφερεις, θα επρεπε να δειξουν και ολα τα αλλα,οποτε...

το σημαντικο ειναι οτι ο Σαμ βρισκεται στην Γροθια, ετσι και αλλιως δεν θα μπορουσε να παει καπου αλλου!


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)