Poll: Βαθμολογήστε από 1-10
You do not have permission to vote in this poll.
1
0%
0 0%
2
0%
0 0%
3
0%
0 0%
4
0%
0 0%
5
0%
0 0%
6
0%
0 0%
7
9.52%
2 9.52%
8
42.86%
9 42.86%
9
38.10%
8 38.10%
10
9.52%
2 9.52%
Total 21 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Με ποσο θα βαθμολογούσατε το επεισοδιο ?
#1
Δεν κατάφερα να το δω ακόμη οπότε δεν μπορώ να πω την γνώμη μου Smile
There is only one god, and his name is Death. And there is only one thing we say to Death: ‘Not today’.
Reply
#2
Έβαλα 8 μόνο και μόνο λόγω του σκηνικού ανάμεσα στον Τύριον και τη Σέι που θεωρώ ότι είναι εντελώς αποπροσανατολιστικό και δεν καταλαβαίνω πού σκοπεύει πέρα από το να κάνουν τον Τύριον να φανεί "άγιος"! Ωστόσο, δυσχεραίνει την εκλογίκευση της συνέχειας και των όσων υποτίθεται ότι θα ακολουθούσαν! Φοβάμαι μάλιστα μήπως παραλείψουν ένα γεγονός προκειμένου να τους πετύχει η... σούπα! Κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ!
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
8. Ούτε μία σκηνή με daenerys και βαριέμαι απίστευτα το story του Stannis και των παρατρεχάμενών του όπως και οτιδήποτε έχει να κάνει με τον Theon. Κατά τα άλλα, ήταν πολύ ωραίος ο μωβ γάμος  8)
Reply
#4
10άρι όμορφο και αστραφτερό. Το συγκεκριμένο επεισόδιο το σκηνοθέτησε ο ίδιος ο Μάρτιν, με αποτέλεσμα να αποδώσει άψογα τον κόκκινο γάμο, να κάνει μια προσπάθεια να φτιάξει το image του Στάννις, να μας δώσει Ρηκ, και πάνω από όλα, να μην δούμε Ντάνυ. Ονειρικό επεισόδιο...
Owner & Administrator
Reply
#5
(14-04-2014, 08:19 PM)Tywin Lannister link Wrote: 10άρι όμορφο και αστραφτερό. Το συγκεκριμένο επεισόδιο το σκηνοθέτησε ο ίδιος ο Μάρτιν, με αποτέλεσμα να αποδώσει άψογα τον κόκκινο γάμο, να κάνει μια προσπάθεια να φτιάξει το image του Στάννις, να μας δώσει Ρηκ, και πάνω από όλα, να μην δούμε Ντάνυ. Ονειρικό επεισόδιο...

Eσύ Κόκκινο Γάμο έβλεπες, Tywin? Ευσεβείς πόθοι, ε;;;;;  Tongue
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#6
Ο εγγονός μου πέθανε, δεν έχω συνέλθει ακόμα...
Owner & Administrator
Reply
#7
(14-04-2014, 08:58 PM)Tywin Lannister link Wrote: Ο εγγονός μου πέθανε, δεν έχω συνέλθει ακόμα...


;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#8
8/10.

Για τους προαναφερθέντες λόγους.

Όσο για το στόρυ του Στάννις που δεν σχολίασα: σχεδόν ανούσιο.
Μόνο η μικρή Σιρίν άξιζε.
Τον δε Στάννις, νόμιμο βασιλιά, τον είχαν κομπάρσο στις σκηνές...
Reply
#9
Ένα 8 κι εγώ. Είχαμε δυνατό ξεκίνημα, αλλά κρατώ τα 9 και 10 για τα επόμενα...
Αν είχαμε ένα τόσο σημαντικό γεγονός στο 2ο επεισόδιο, τότε τι θα γίνει στο 8 ή 9, όπου λογικά θα κορυφωθεί ο κύκλος;
Μια "ένσταση" (ίσως και άκυρη) για τον γάμο. Στον Κόκκινο Γάμο είδαμε τα σημάδια. Κι αν δεν τα είδαμε με την πρώτη, τα είδαμε στην επανάληψη. Ξέρετε, αυτό το "να το, έπρεπε να το είχα δει, να το καταλάβω, να το περιμένω". Εδώ όμως τίποτα...
Ο Θεός κρίνει το δέντρο από τους καρπούς, όχι από τις ρίζες. (Πάουλο Κοέλο)
Reply
#10
(14-04-2014, 09:34 PM)bouzk77 link Wrote: Ένα 8 κι εγώ. Είχαμε δυνατό ξεκίνημα, αλλά κρατώ τα 9 και 10 για τα επόμενα...
Αν είχαμε ένα τόσο σημαντικό γεγονός στο 2ο επεισόδιο, τότε τι θα γίνει στο 8 ή 9, όπου λογικά θα κορυφωθεί ο κύκλος;
Μια "ένσταση" (ίσως και άκυρη) για τον γάμο. Στον Κόκκινο Γάμο είδαμε τα σημάδια. Κι αν δεν τα είδαμε με την πρώτη, τα είδαμε στην επανάληψη. Ξέρετε, αυτό το "να το, έπρεπε να το είχα δει, να το καταλάβω, να το περιμένω". Εδώ όμως τίποτα...

Όχι, δεν είχαμε τίποτα. Τουλάχιστον εγώ δεν πρόσεξα τίποτα. Εδώ είχαμε κάτι άλλο. Κορύφωση της αγανάκτησης του αναγνώστη/θεατή ενάντια στον Τζόφρυ τόσο μεγάλη που στο τέλος ο θάνατός του να έρχεται σαν λύτρωση, σαν νέμεσις, σαν "κάθαρση"! Στα βιβλία πάντως τόσο η αγανάκτηση όσο και η κορύφωση ήταν εντονότερη χωρίς αμφιβολία! Το διαβάζαμε όλο αυτό μέσα από τα μάτια του Τύριον, βλέπεις, και παρακολουθούσαμε ακριβώς πώς ένιωθε για το κάθε τι!
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)