Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ο Μπραν και το Γουέιργουντ
#1
Στο σημερινό επεισόδιο, όταν ο Μπραν ακούμπησε το δέντρο, διάφορες εικόνες πέρασαν μπροστά από τα μάτια του, αυτή που μου έκανε εντύπωση ήταν η εικόνα της αίθουσας του Σιδερένιου Θρόνου καλυμμένη από χιόνι, μου θύμισε μια παρόμοια εικόνα που είχε δει η Ντάνυ όταν ήταν κλεισμένη στον Πύργο των Αθανάτων στην 2η σεζον. Τι σχέση υπάρχει μεταξύ των δύο; Και γιατί επαναλαμβάνεται η εικόνα της αίθουσας του Σιδερένιου Θρόνου ερειπιο και καλυμμένη από χιόνι.
Reply
#2
Μήπως -λέω εγώ τώρα! - οι εικόνες αυτές ήταν συμβολικές για το πώς θα καταλήξει το βασίλειο όταν θα έρθει ο χειμώνας και οι Άλλοι; Κι ίσως γι' αυτό ο Μπραν, ενώ πριν φαινόταν πως έχανε το κουράγιο και τις δυνάμεις του, μετά το όραμα απέκτησε εκ νέου την αποφασιστικότητά του για το πού πρέπει να πάει και για το τι πρέπει να κάνει.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
Το εξαιρετικά ευχάριστο νέο στην απόδοση της ιστορίας του Μπραν είναι ότι οι δημιουργοί ανοίγουν το ενδεχόμενο για να δούμε flashbacks/flashforwards σε μελλοντικά επεισόδια!!! Big Grin

Σκεφτείτε πόσα μπορούμε να παρακολουθήσουμε...
Reply
#4
(14-04-2014, 09:14 PM)dancer_of_braavos link Wrote: Το εξαιρετικά ευχάριστο νέο στην απόδοση της ιστορίας του Μπραν είναι ότι οι δημιουργοί ανοίγουν το ενδεχόμενο για να δούμε flashbacks/flashforwards σε μελλοντικά επεισόδια!!! Big Grin

Σκεφτείτε πόσα μπορούμε να παρακολουθήσουμε...

Τι μου έκανες τώρα!!! Περιττό να σου πω ότι το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε τουρνουά του Χάρρενχαλ και δε συμμαζεύεται!!!  ;D
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#5
(14-04-2014, 09:17 PM)nirne link Wrote: [quote author=dancer_of_braavos link=topic=10347.msg11357#msg11357 date=1397510058]
Το εξαιρετικά ευχάριστο νέο στην απόδοση της ιστορίας του Μπραν είναι ότι οι δημιουργοί ανοίγουν το ενδεχόμενο για να δούμε flashbacks/flashforwards σε μελλοντικά επεισόδια!!! Big Grin

Σκεφτείτε πόσα μπορούμε να παρακολουθήσουμε...

Τι μου έκανες τώρα!!! Περιττό να σου πω ότι το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε τουρνουά του Χάρρενχαλ και δε συμμαζεύεται!!!  ;D
[/quote]

Ή έστω εκλάμψεις από τον Πύργο της Χαράς... Smile
Reply
#6
(14-04-2014, 09:25 PM)dancer_of_braavos link Wrote: [quote author=nirne link=topic=10347.msg11358#msg11358 date=1397510276]
[quote author=dancer_of_braavos link=topic=10347.msg11357#msg11357 date=1397510058]
Το εξαιρετικά ευχάριστο νέο στην απόδοση της ιστορίας του Μπραν είναι ότι οι δημιουργοί ανοίγουν το ενδεχόμενο για να δούμε flashbacks/flashforwards σε μελλοντικά επεισόδια!!! Big Grin

Σκεφτείτε πόσα μπορούμε να παρακολουθήσουμε...

Τι μου έκανες τώρα!!! Περιττό να σου πω ότι το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε τουρνουά του Χάρρενχαλ και δε συμμαζεύεται!!!  ;D
[/quote]

Ή έστω εκλάμψεις από τον Πύργο της Χαράς... Smile
[/quote]

Ωωωωω, μου ανοίγεις ακόμη περισσότερο την όρεξη!!!!!  Wink
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#7
(14-04-2014, 09:06 PM)nirne link Wrote: Μήπως -λέω εγώ τώρα! - οι εικόνες αυτές ήταν συμβολικές για το πώς θα καταλήξει το βασίλειο όταν θα έρθει ο χειμώνας και οι Άλλοι; Κι ίσως γι' αυτό ο Μπραν, ενώ πριν φαινόταν πως έχανε το κουράγιο και τις δυνάμεις του, μετά το όραμα απέκτησε εκ νέου την αποφασιστικότητά του για το πού πρέπει να πάει και για το τι πρέπει να κάνει.

Ή ότι ο Iron Throne θα κυριευτεί απο Snow Big Grin
Reply
#8
Η σκηνη με τον Μπραν και το οραμα του ειναι αυτη που μου εμεινε οσο καμια απο το επεισοδιο.Περισσοτερο ακομα και απο τον πνιγμο του Τζοφρυ.
Πολυ δυνατη σκηνη.
Reply
#9
Πρώτο μου ποστ...

Εγώ, που δεν έχω ιδέα από τα βιβλία, γιατί θεωρώ ότι όλο το ζουμί του επεισοδίου ήταν εδώ..; Επίσης γιατί κανείς δε λέει ότι ο Μπραν είδε δράκους πάνω από το Κινγκς Λάντινγκ; Φλασμπακ ή μήπως το μέλλον..;

Εντάξει το μπασταρδάκι πέθανε, αλλά τα σημαντικά είναι εδώ...

Νομίζω;

Καλώς σας βρήκα!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)