Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιόν Βασιλιά θα προτιμούσατε?
#1
Έχουμε και λέμε.

Βρίσκεστε στο Γουέστερος, ποιόν θα θέλατε για βασιλιά?
Οι επιλογές σας είναι οι παρακάτω
  • Τζόφρυ Μπαράθηον, στα συν είναι η αμύθητη προίκα της μάνας του, τα ορυχεία των Λάννιστερ. Στα πλην είναι η σαδιστική συμπεριφορά του.Ουσιαστικά βασιλιάς είναι ο παππούς του Τάιγουην.
  • Τόμμεν Μπαράθηον. Στα συν είναι τό ότι φαίνεται να είναι καλός και ευγενικός. Στα πλην είναι ότι είναι πολύ μικρός. Και πάλι de facto βασιλιάς ο παππούς του.
  • Ρένλυ Μπαράθηον. Όμορφος, χαρισματικός, όλοι τον αγαπάνε. Ξέρει να κάνει φιλίες με τα κατάλληλα άτομα.
  • Στάννις Μπαράθηον, άσχημος, με κόμπλεξ κατωτερότητος. Οι σύμβουλοι του είναι μια φανατική ιέρεια και ένας έντιμος ιππότης. Καίει τους εχθρούς του και υποχρεώνει τον κόσμο να ασπαστούν την λατρεία του Ρ'λλορ.
  • Ρομπ Σταρκ, νέος, ωραίος, Βόρειος. Καλός στρατηλάτης αλλά κακός διπλωμάτης.
  • Μπέηλον Γκρέυτζου, ο μπαμπάς του Θήον, που βασικά είναι πειρατής.
  • Νταινέρυς Ταργκάρυεν, αν και ζει στο Έσσος, κάποια στιγμή-λογικά-θα επιστρέψει στο γουέστερος. Έχει στρατό, απελευθερώνει τους σκλάβους και έχει οικολογική συνείδηση. Έχει υπό την προστασία της τρεις δράκους, οι οποίοι βρίσκονται υπό  εξαφάνιση
  • Μανς Ρέιντερ, ο βασιλιάς πέρα από το Τείχος, το πρώην μέλος της Νυχτερινής Φρουράς, που κατάφερε το ακατόρθωτο, και ένωσε τους Άγριους,







He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#2
Κανέναν, γιατί.... Gondor has no king, Gondor needs no king  Big Grin Big Grin

Ψηφίζω τον Stannis, γιατί πολύ απλά αυτός το δικαιούται
Winter WILL come... eventually
Reply
#3
Jon Snow (αλλά στον North, στις Riverlands, τα Iron Islands,  την Vale και Beyond the Wall)
Shireen Baratheon (Crownlands, Reach, Stormlands, Westerlands & Dorne) με τον Trystane Martell.

Θα ήθελα Jon/Stannis αλλα πιστεύω οτι ο Stannis είναι dead man walking.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#4
Stannis, γιατι και το δικαιουται αλλα εναν τετοιον χρειαζεται το realm.
\'\'The Iron Throne is mine, by right!\'\'
Reply
#5
Αν και φαντάζομαι ότι είμαι η μοναδική που προτιμάει Ρένλυ-μετά τον Μανς βέβαια, θα ήθελα να μου εξηγησετε τι βρίσκετε στον Στάννις?
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#6
Δεν είμαι και πολύ φίλος της βασιλείας Tongue  και κανείς από αυτούς δεν θα ήταν στις πρώτες επιλογές μου στον κόσμο του isoiaf αλλά εφόσον μπορώ να διαλέξω μόνο από αυτούς θα πω Μανς
Reply
#7
Hodor
Reply
#8
- Ρένλυ (βέβαια δεν ζει) με  Νταϊνέρις  ως συμβασιλεία (για απογόνους ... έχει ο Θεός ή οι 7 )
- Στάνις,  με μοναδικό όρο να έκανε παρέα για κανέναν χρόνο τον Τύριον ...
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#9
Μανς για μένα.
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#10
Ντενέρις, λόγω οικολογικής συνείδησης, κι επειδή αν το δούμε πιο ουσιαστικά, είναι η true queen.
“Most men would rather deny a hard truth than face it.”
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)