Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ποιον είδε η Άρυα στα μπουντρούμια;
#1
διαβάζω τώρα το πρώτο βιβλίο και η Άρυα είδε δύο φιγούρες
ο ένας λέει πως είχε διχαλωτό κίτρινο γένι (ο τύπος που φιλοξενούσε τη Νταινερις λογικά) και ο άλλος με αλυσιδωτό θώρακα και ατσαλένιο κράνος. Αυτός ο δεύτερος στη σειρά δεν υποτίθεται πως ήταν ο Βάρυς; Γιατί η περιγραφή της ενδυμασίας του στο βιβλίο δεν ταιριάζει με αυτά που ξέρουμε από τη σειρά. Μήπως στα βιβλία είναι κάποιος άλλος;
Reply
#2
Είναι ο Βάρυς και ο Ιλλυριο.
Ο Βάρυς, προτού γίνει ευνούχος ήταν μίμος.
Είναι πολύ καλός στις μεταμφιέσεις.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#3
ευχαριστώ για την απάντηση
το εξηγεί παρακάτω; ή το μαντεύουμε;
γιατί στη σειρά έδειξε τον Βάρυς αλλά εγώ με αυτό που διάβασα δεν κατάλαβα ότι είναι αυτός
Reply
#4
Είναι ο Βάρυς. Δε θυμάμαι αν το λέει καθαρά κάπου στα βιβλία, αλλά η ίδια η υπόθεση το ξεδιαλύνει.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#5
(28-04-2014, 08:03 AM)Godric link Wrote: ευχαριστώ για την απάντηση
το εξηγεί παρακάτω; ή το μαντεύουμε;
γιατί στη σειρά έδειξε τον Βάρυς αλλά εγώ με αυτό που διάβασα δεν κατάλαβα ότι είναι αυτός
Βασικά βγάζεις μόνος σου το συμπέρασμα.
Δεν θέλω να πω περισσότερα, αλλά πρέπει να κρατήσεις το ότι ο Βάρυς είναι πολύ καλός στις μεταμφιέσεις και ότι είναι σύμμαχος του Ιλλύριο. I say no more. Wink
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#6
οκ ευχαριστώ Smile στη σειρά μας το έδωσε έτοιμο στο πιάτο και με αιφνιδίασε λίγο το βιβλίο  8)
Reply
#7
Αυτο ακριβως ειναι το κακο με σειρες και ταινιες..Ολα στα δινουν στο πιατο
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)