Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] 10ο-Επεισόδιο-Preview
#1
Μπορεί να είναι λίγο νωρίς καθώς αρκετοί δεν έχουν δει ακόμα το καινούριο επεισόδιο, αλλά βλέπω ότι πολλοί αναρωτιούνται τι θα συμβεί στο φινάλε του κύκλου. Οπότε λοιπόν, εδώ είναι το trailer του επεισοδίου: https://www.youtube.com/watch?v=dvoBl1158Gg
ΥΣ: Είναι απλά η ιδέα μου ή το σπαθί στο 0.15 είναι ο Ορκοτηρητής, με ότι αυτό συνεπάγεται;
      Στο 0.11 βλέπουμε την βαλλίστρα και τον....
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply
#2
Ελπίζω να μη σε πειράζει, αλλά έβαλα στον τίτλο του θρεντ τη λέξη (σπόιλερς) για να μπορούμε να μιλάμε πιο ελεύθερα. Αν πάλι δεν το είχες βάλει επί τούτου, πες το μου σε παρακαλώ πολύ για να το διορθώσω και να ζητήσω συγγνώμη!  Smile
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
Ωχ τοσα πολλα εχει? Τοτε οντως δεν εχουν χρονο να αναπτυξουν την ιστορια του Τυριον εκτος και αν την ξεπεταξουν  :o Πολυ πραμμα!  ;D

Και αναρρωτιομουν για τον Μπραν δεν μας τον εχει δειξει εδω και καιρο. Βασικα θα δειξουν λιγο απο ολα κι ενδεχομενως να δειξουν τον Τυριον απλα να ανακαλυπτει την πικρη αληθεια.
Reply
#4
Στο 0:07 η Σέρσεϊ μιλάει; Δεν καταλαβαίνω καλά τι λέει. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#5
Δεν το είχα βάλλει αλλά δεν πειράζει καθόλου. Θα μιλάμε πιο άνετα. Wink
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply
#6
(09-06-2014, 02:56 PM)odykal link Wrote: ΥΣ: Είναι απλά η ιδέα μου ή το σπαθί στο 0.15 είναι ο Ορκοτηρητής, με ότι αυτό συνεπάγεται;
      Στο 0.11 βλέπουμε την βαλλίστρα και τον....

Αν δεν τα επισήμαινες, τίποτα από τα δύο δε θα πρόσεχα!!!!
Οπότε μπορώ να ελπίζω ότι θα μας δείξουν Τύριον-Τάιγουιν. Επειδή θα δείξει πολλά απ' ο, τι βλέπω όμως, φοβάμαι μήπως τη σκηνή την κάνουν σύντομη για να "χωρέσει".

Όσο για τη Σκληρόκαρδη, για κάποιο λόγο, είμαι 99,999999 τοις εκατό σίγουρη ότι θα τη δείξουν.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#7
(09-06-2014, 03:06 PM)nirne link Wrote: Στο 0:07 η Σέρσεϊ μιλάει; Δεν καταλαβαίνω καλά τι λέει. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Νομίζω ότι λέει: How can someone so consumed by the idea of his family have any conception what his actual family was doing.
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply
#8
(09-06-2014, 03:13 PM)nirne link Wrote: [quote author=odykal link=topic=10380.msg12114#msg12114 date=1402325798]

ΥΣ: Είναι απλά η ιδέα μου ή το σπαθί στο 0.15 είναι ο Ορκοτηρητής, με ότι αυτό συνεπάγεται;
      Στο 0.11 βλέπουμε την βαλλίστρα και τον....

Αν δεν τα επισήμαινες, τίποτα από τα δύο δε θα πρόσεχα!!!!
Οπότε μπορώ να ελπίζω ότι θα μας δείξουν Τύριον-Τάιγουιν. Επειδή θα δείξει πολλά απ' ο, τι βλέπω όμως, φοβάμαι μήπως τη σκηνή την κάνουν σύντομη για να "χωρέσει".

Όσο για τη Σκληρόκαρδη, για κάποιο λόγο, είμαι 99,999999 τοις εκατό σίγουρη ότι θα τη δείξουν.
[/quote]

Το επεισόδιο θα είναι τόσο ασφυκτικά γεμάτο με το story σχεδόν όλων των χαρακτήρων που και εγώ τον ίδιο φόβο έχω. Σχετικά με την Σκληρόκαρδη δεν νομίζω να χάσουν τέτοια ευκαιρία και θα την βάλλουν στο τέλος.
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply
#9
Απο την Ντανυ τι να δειξουν τωρα στο τελευταιο επεισοδιο?  :Smile

ΔΕν βλεπω καλα αυτο που λετε με τη βαλιστρα ειναι πολυ σκοτεινη η σκηνη. Φαινεται ο Τυριον δλδ?
Reply
#10
Εχουν πει οτι θα ειναι πολυ σοκαριστικο το επεισοδιο οποτε περιμενω σιγουρα σκληροκαρδη αλλα και Τυριον με μπαμπα.

Δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θα παιχτει στα βορεια με τον Τζον, δειχνει κατι μαχες.  :o

Επισης αναρρωτιεμαι πως στο διατανο περασαν βορρα ο Μπραν με την παρεα του και δεν επεσαν πανω στους 100χιλ πολεμιστες Αγριους!  8)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)