Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
THE CHILDREN-NO SPOILERS
#1
Και εδώ μπορείτε να σχολιάσετε το 10ο επεισόδιο χωρίς να φοβάστε σποιλερ από τα βιβλία!
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#2
Παιδια δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το πιστευω ,ολοι οι προγονοι της ειχαν ενα δρακο ,εκεινη εχεις 3 ,αναγκαστικα θα καβαλησει μονο εναν ,ποιος θα καβαλησει τους αλλους δυο,βλεποντας το 10ο επεισοδιο πιστευω οτι ο 2ος καβαλαρης ειναι ο μπραν σταρκ ! Αμα δειυτε το επεισοδιο θα το καταλαβετε ειναι καπου στο 40ο λεπτο !
Reply
#3
(16-06-2014, 02:29 PM)yiannispap2000 link Wrote:Παιδια δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το πιστευω ,ολοι οι προγονοι της ειχαν ενα δρακο ,εκεινη εχεις 3 ,αναγκαστικα θα καβαλησει μονο εναν ,ποιος θα καβαλησει τους αλλους δυο,βλεποντας το 10ο επεισοδιο πιστευω οτι ο 2ος καβαλαρης ειναι ο μπραν σταρκ ! Αμα δειυτε το επεισοδιο θα το καταλαβετε ειναι καπου στο 40ο λεπτο !

Φοβερή σκέψη! Πραγματικά αυτή ίσως να είναι η πρώτη λογική εκδοχή που έχω ακούσει για το ότι ο Μπραν θα πετάξει. Μία άλλη που σκέφτηκα εγώ είναι ότι αφού ο γέρος ήταν το κοράκι με τα 3 μάτια, μήπως του δώσει κάποιο πετούμενο ζώο; Βέβαια και τις 2 περιπτώσεις ο Μπραν δεν παίρνει κάτι που έχασε πίσω...
Reply
#4
(16-06-2014, 02:29 PM)yiannispap2000 link Wrote:Παιδια δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το πιστευω ,ολοι οι προγονοι της ειχαν ενα δρακο ,εκεινη εχεις 3 ,αναγκαστικα θα καβαλησει μονο εναν ,ποιος θα καβαλησει τους αλλους δυο,βλεποντας το 10ο επεισοδιο πιστευω οτι ο 2ος καβαλαρης ειναι ο μπραν σταρκ ! Αμα δειυτε το επεισοδιο θα το καταλαβετε ειναι καπου στο 40ο λεπτο !
Διαφωνώ κάθετα. Πιστεύω ότι η ατάκα του BloodRaven έχει να κάνει με τις δυνάμεις του Bran μιας και δεν πιστεύω 1. Ότι θα φύγει ποτέ από την σπήλια και 2. Δεν θα ζήσουν και οι τρεις δράκοι.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#5
Επιτέλους γίναν όλα όσα μαγειρεύονταν τόσο καιρό. Ψιλοστενοχωρήθηκα με τον Σάντορ αλλά τα ήθελε ο κώλος του. Για τη Σάνσα δυστυχώς δεν είδαμε τίποτα και πάνω από όλα για άλλη μια φορά δεν κατάφεραν να συναντηθούν τα αδέρφια Σταρκ. Στο τσακ!
Η Άρυα την έκανε για αλλού. Γιατί δεν πήγε με την Μπριέν όμως; Αν υπάρχει κάποια εξήγηση για αυτό ας μας διαφωτίσει κάποιος ή κάποια. (εκτός αν είναι μεγάλο σπόιλερ)
Ο Στάνις ήταν πραγματική έκπληξη. Πραγματικός από μηχανής θεός! Λογικά έχει μαζί του και την κόρη του... ; Και η μάγισσα πολύ περιέργα κοιτάζει τον Τζον...
Με την Ντανέρις δεν βγάζω άκρη. Πολύ αδιάφορη η φάση της.
Ο Τύριον αποδείχθηκε πολύ σκληρό καρύδι. Επιτέλους κάποιος βρήκε το τέλος που άξιζε. Τώρα θα χαρεί  και Σέρσει γιατί δεν θα είναι αναγκασμένη να παντρευτεί τον Λόρας. Βέβαια το ερώτημα είναι ποιος θα αναλάβει την διοίκηση τώρα που πέθανε ο Τάιγουιν και ο Τύριον έφυγε από το γουεστερος; Όσοι έχουν μείνει στο Κινγκς Λάντινγκ δεν μου γεμίζουν το μάτι για κουμανταδόροι.
Η ιστορία του Μπραν νομίζω προλογίζει το μέλλον της σειράς. Μου φαίνεται ότι όσο [ερνάει ο καιρός θα βλέπουμε όλο και περισσότερα ξωτικά και "Άλλους" και διάφορα τέτοια φανταστικά και παραμυθένια.
Τέλος σεζόν και ραντεβού σε 10 μήνες περίπου για τις απαντήσεις που περιμένουμε και για νέα ερωτήματα που θα προκύψουν.

Summer is coming!
Hold the door!
Reply
#6
Οπως λενε οι σκηνοθετες στο βιντεακι που ακολουθησε η Αρυα δεν μπορει να εμπιστευθει την Μπριεν, μπορει να λεει οτι δουλευε για την μανα της αλλα κουβαλουσε σπαθι των Λανιστερ και παραδεχθηκε τη σχεση της με τον Τζειμι. Αλλωστε τι θα την εκανε η Μπριεν? Ακομα κι ο Σκυλος να την πουλησει για λυτρα ηθελε.
Reply
#7
http://insidetv.ew.com/2014/06/15/game-o...le-twists/

εδω οι σκηνοθετες εξηγουν καποια πραγματα για το επεισοδιο.

Reply
#8
(16-06-2014, 02:29 PM)yiannispap2000 link Wrote:Παιδια δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το πιστευω ,ολοι οι προγονοι της ειχαν ενα δρακο ,εκεινη εχεις 3 ,αναγκαστικα θα καβαλησει μονο εναν ,ποιος θα καβαλησει τους αλλους δυο,βλεποντας το 10ο επεισοδιο πιστευω οτι ο 2ος καβαλαρης ειναι ο μπραν σταρκ ! Αμα δειυτε το επεισοδιο θα το καταλαβετε ειναι καπου στο 40ο λεπτο !
κι εγω πιστευω οτι ο μπραν θα πεταξει αλλα δε θα καβαλησει τον δρακο, θα τον ελεγχει με το μυαλο του..

Reply
#9
Μμμμμμ....με αυτη τη λογικη ο Μπραν εχει πεταξει ηδη μεσω των πουλιων που ηλεγχε. Ετσι δεν ειναι? Αλλωστε μεσω αλλων περπαταει κιολας. Λογικα εδω προβλεπει κατι διαφορετικο ο ποιητης οταν του λεει "δεν θα περπατησεις ξανα αλλα θα πεταξεις"!
Reply
#10
(17-06-2014, 01:52 PM)Nica link Wrote:Μμμμμμ....με αυτη τη λογικη ο Μπραν εχει πεταξει ηδη μεσω των πουλιων που ηλεγχε. Ετσι δεν ειναι? Αλλωστε μεσω αλλων περπαταει κιολας. Λογικα εδω προβλεπει κατι διαφορετικο ο ποιητης οταν του λεει "δεν θα περπατησεις ξανα αλλα θα πεταξεις"!
και πως θα ανεβαινει στον δρακο? λιγο περιεργο δεν ακουγεται?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)