Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Για τους unsullied και όχι μονό.
#1
Βλέποντας κάποια βιντεάκια στο yt σκέφτηκα ότι θα ήταν καλή ιδέα για τους unsullied, θεατές αλλά όχι αναγνώστες, να δουν τα History and Lore βιντεάκια για να  καταλάβουν πιο πολύ την ιστορία του Westeros.
Tα βιντεάκια είναι:
Season 1 https://www.youtube.com/watch?v=XSuXBVv4ppY
Season 2 https://www.youtube.com/watch?v=SjivdcqIyJ4
Season 3 https://www.youtube.com/watch?v=es3VVgFq9nQ


Τα βιντεάκια υπάρχουν και από άλλους χρήστες αλλά τα δικά του είναι αυτά που μου αρέσουν πιο πολύ.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#2
Θα τα παρακολουθήσω όταν βρώ χρόνο, αλλά φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα!!!

Unsullied=Άσπιλος= Αυτός που δεν έχει διαβάσει τα βιβλία, και παρακολουθεί μόνο την σειρά!!!

Πάντα μου άρεσε αυτός ο χαρακτηρισμός!!! Smile
Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply
#3
Μα τι απίστευτο βίντεο είναι αυτό; Κατάφερα να δω μόνο το πρώτο μέχρι στιγμής αλλά έχω ξετρελαθεί! Είναι σαν να βλέπεις ταινία και δεν μπορείς να την αφήσεις στη μέση! Και η ιδέα να αφηγούνται τα γεγονότα οι χαρακτήρες του βιβλίου ο καθένας από την πλευρά του... ουάου! Ευχαριστούμε πάρα πολύ, Jon's Spearwife! Πάρα πολύ όμως!  Smile

Οι αφηγητές είναι οι ηθοποιοί που παίζουν στη σειρά, έτσι δεν είναι; Μοιάζουν καταπληκτικά οι φωνές τους!
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#4
ναι αυτοί είναι
το λέει και ο τύπος στην αρχή

τα είδα όλα. πολύ κατατοπιστικά  Smile
Reply
#5
Κοίτα πράματα που μαθαίνει κανείς...
Ούτε που μου είχε περάσει από το μυαλό ότι ο Harren the Black ήταν Ironborn...
Jon's Spearwife πολλά μπράβο που ανέβασες αυτά τα βιντεάκια!!! Smile Smile Smile Είχα δει μικρά κομμάτια από αυτά στο youtube, αλλά ποτέ ολόκληρα. Πλέον χάρη στο post σου έχω τη δυνατότητα να τα δω ολόκληρα. Είναι πάρα πολύ κατατοπιστικά με αρκετές λεπτομέρειες από γεγονότα που συνέβησαν πριν τα γεγονότα των βιβλίων, και περιέχουν επίσης και την ιστορία πολλών σημαντικών οίκων. Αυτό που όμως τα κάνει ξεχωριστά είναι ότι, όπως είπε και η Nirne παραπάνω, ο κάθε χαρακτήρας διηγείται την ιστορία από τη δική οπτική σκοπιά με τη φωνή των ηθοποιών που παίζουν τους ρόλους στη σειρά, πάντα με τη συνοδεία μουσικής από την σειρά!
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply
#6
Κρίμα που το τελευταίο βιντεάκι δεν είχε υπότιτλους κι έτσι υπήρξαν κάποια σημεία που δεν τα "έπιασα"!  Sad

Χάρηκα πάρα πολύ πάντως που συμπεριέλαβαν τη Μάχη του Κόχορ όπου 3000 ηρωικοί Άσπιλοι κράτησαν ένα στρατό 50 000 Ντοθράκι σκοτώνοντας 12000 απ' αυτούς! Μόνο 600 Άσπιλοι έμειναν στο τέλος ζωντανοί και για να τους τιμήσουν οι Ντοθράκι πέρασαν έφιπποι από μπροστά τους κόβοντας τις πλεξούδες τους και πετώντας τις μπροστά τους! Respect!
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#7
πολυ ωραια υπαρχουν πολλες version αλλα αυτα ειναι κατατοπιστικα 8)
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply
#8
Καταπληκτικά Βιντεάκια!

Λατρεύω την αφήγηση του Ian Glenn , του Harry Lloyd και του  Charles Dance!
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#9
(23-06-2014, 12:32 PM)Σιέρα link Wrote: Καταπληκτικά Βιντεάκια!

Λατρεύω την αφήγηση του Ian Glenn , του Harry Lloyd και του  Charles Dance!

Εγώ πάλι δεν ξέρω ποιον να πρωτοδιαλέξω! Αυτοί που είπες, ναι, αλλά και οι Ντέιβος, Στάννις, Ρόμπερτ, Ύγκριτ (μπορεί να ξεχνάω και κάποιους/του Τζον την αφήγηση δεν την κατάλαβα ολόκληρη, δύσκολη προφορά και έλλειψη υποτίτλων :-[ )... δεν ξέρω ποιον να πρωτοδιαλέξω! Είναι υπέροχοι όλοι τους και σε βάζουν τόσο πολύ μέσα στους χαρακτήρες και στις ιστορίες τους που είναι σαν να τις ζεις από την πλευρά τους! Καταπληκτικές ερμηνείες ακόμη και στις αφηγήσεις τους!
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#10
(23-06-2014, 12:48 PM)nirne link Wrote: Εγώ πάλι δεν ξέρω ποιον να πρωτοδιαλέξω!
Έλα τώρα είναι εύκολο  Tongue ! Stephen Dillane, Liam Cunningham & Kit Harington  ;D
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)