Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Howland Reed
#1
Ποιός ήταν ο Howland ? Ήταν καλός στην μάχη ? με ποιόν τρόπο κατάφερε και έσωσε την ζωή του Ned, στο Tower of Joy ????
#2
οντως πειτε λεπτομεριες
#3
O HR είναι ένας crannogmen ο άρχοντας του Neck άντρας της Jyana και πατέρας του Jojen και της Meera.

Στο Tourney at Harrenhal όταν τον κορόιδεψαν για την πανοπλία του η Lyanna τον υπερασπίστηκε και αργότερα ο μυστηριώδης Knight of the Laughing Tree πάλεψε για την τιμή του. Πολέμησε στη Robert\'s Rebellion και έσωσε την ζωή του Eddard εναντίον του Arthur Dayne στοTower of Joy (μάλλον με μαγικά). Τώρα είναι ο μόνος που ξέρει τι είχε γίνει εκεί και δεν έχει εμφανιστεί ποτέ στα βιβλία.

Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#4
αυτα ολα σε ποιο βιβλιο ειναι στο dunk & egg?
#5
Quote:αυτα ολα σε ποιο βιβλιο ειναι στο dunk & egg?
δεν είναι από το Dunk&egg (το Dunk&egg διαδραματίζεται γύρω στο 212 ενώ το asoiaf γύρω στο 300) είναι στα asoiaf βιβλία. Τον θυμάται ο Ned και τα παιδιά του λένε την ιστορία του μυστηριώδη ιππότη (αλλά και του ειδυλλίου Ned&Ashara )στον Bran
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#6
Εχω την εντυπωση οτι ο Ιπποτης του Γελαστου Δεντρου(δεν εγινε ποτε γνωστο ποιος/α ηταν) δεν ηταν ο Ριντ αλλα η ιδια η Λυαννα...
#7
που τα ξερετε ολα αυτα
#8
Quote:Εχω την εντυπωση οτι ο Ιπποτης του Γελαστου Δεντρου(δεν εγινε ποτε γνωστο ποιος/α ηταν) δεν ηταν ο Ριντ αλλα η ιδια η Λυαννα...
ναι και εγώ αυτό πιστεύω... γιαυτό και της είναι πιστος
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#9
ολα ειναι πιθανα
#10
Αυτο που αναφερω παραπανω ειναι μια υποθεση που κανω γιατι αν ηταν ο Ριντ, τι θα εχανε αν εδειχνε το προσωπο του στο Τουρνουα του Χαρενχαλ;Απανταω μονος μου και λεω ΤΙΠΟΤΑ, αντιθετα θα κερδιζε φημη και δοξα. Ενω αμα η υποθεση μου ειναι σωστη, η Λυαννα με αυτην την συμπεριφορα θα ντροπιαζε τον πατερα της και κατα συνεπεια τον Βορρα. και κατι που μολις σκεφτηκα, γιατι νομιζεται οτι ο Ενταρντ αφησε την Αρυα να κανει μαθηματα ξιφομαχιας και ο ιδιος το εχει πει οτι μικρη του κορη μοιαζει πολυ στην αδερφη του...


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)