Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ερωτηση:να παρει το βιβλιο;
#1
Καλημερα παιδες εχω ενα φιλο που εχει δει τις 4 σεζον και εχει διαβασει το πρωτο βιβλιο...

επειδη ομως βαριεται να περιμενει 1 χρονο με ρωταει για να παρει το 4ο βιβλιο το the feast for crowns
καλυτερα να παρει το 4ο η πρωτα να παρει τα προηγουμενα;
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply
#2
1000% να πάρει τα προηγούμενα...

Δε θα ξέρει τι του γίνεται αν απλά πάρει το 4ο και θα χαθεί. Βασικά αν το 1ο βιβλίο του φάνηκε κοντά στη 1η σαιζόν, είναι λογικό, αλλά από τη 2η τα πράματα διαχωρίζονται σε σχέση με τα βιβλία και παραλείπονται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικά κομμάτια τα οποία θα πρέπει να γνωρίζει για να μπορέσει να παρακολουθίσει το 4ο βιβλίο.

Γνώμη μου πάντα Tongue
Reply
#3
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα!  Smile
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#4
Του έχεις πει ότι ο επόμενος κύκλος θα έχει και από το 5ο βιβλίο?

Με τόσους χαρακτήρες που έχουν παραλείψει, και με άλλους τόσους που έχουν προσθέσει δεν νομίζω να βγάλει άκρη.

Αν βαριέται να διαβάσει τα δύο πρώτα-τα οποία μεταφέρθηκαν σε ένα βαθμό καλά στην σειρά-θα πρότεινα τουλάχιστον να ξεκινήσει από το 3ο.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#5
(24-06-2014, 09:38 AM)Σιέρα link Wrote:Του έχεις πει ότι ο επόμενος κύκλος θα έχει και από το 5ο βιβλίο?

Με τόσους χαρακτήρες που έχουν παραλείψει, και με άλλους τόσους που έχουν προσθέσει δεν νομίζω να βγάλει άκρη.

Αν βαριέται να διαβάσει τα δύο πρώτα-τα οποία μεταφέρθηκαν σε ένα βαθμό καλά στην σειρά-θα πρότεινα τουλάχιστον να ξεκινήσει από το 3ο.

Ωστόσο, εφόσον έχει ήδη διαβάσει το πρώτο βιβλίο, είναι κρίμα να μπερδεύεται και να ψάχνεται μόνο και μόνο για να παραλείψει το δεύτερο, ώστε να ξεκινήσει από το τρίτο. Γνώμη μου πάντα βέβαια.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#6
Αν του αρέσει να διαβάζει να τα πάρει όλα και με τη σειρά.
Αν όχι, τότε με τίποτα το 4ο !! (είναι απ' τα πιο κουραστικά και σίγουρα δε θα θέλεις να ξαναδιαβάσεις [γενικά]. Εγώ την πρώτη φορά με απογοήτευσε κι ειδκά η τελευταία σελίδα
σελίδα, που την είχα δει ως τίτλο "εν τω μεταξύ στο τείχος" και ...!!!!! )
ΥΓ: θα έλεγα ευκαιρία για όσους δεν τους πολυαρέσει το διάβασμα να κάνουν μια αρχή  και να ξεκινήσουν κι άλλα βιβλία , αν θέλετε φαντασίας-περιπέτειας  η σειρά "Έραγκον"
(4 βιβλ.) (που τελικά δεν είναι παιδική , η ταινία, παρόλο τα ονόματα, ήταν πολύ χαμηλά) ή ένα (κι αυτό απ' τα αγαπημένα μου) η σειρά "Μύθοι των Οτόρι - Η παγίδα των αηδονιών" (4 βιβλ.).  και γενικά κάτι που θα τους τραβήξει,  και πιστεύω, όπως σε μένα, αν κάποιον του αρέσουν οι ταινίες, στα βιβλία θα βρει αυτό που δεν μπορούν να δώσουν οι ταινίες.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)