Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comic-Con 2014!!
#1
Που ειστε παιδες, εχουμε νεα! ;D

Στο comic-con ανακοινωθηκαν οι νεες αφιξεις για τον 5 κυκλο..

http://www.thewire.com/entertainment/201...on/375102/ 

Reply
#2
Η διανομή μ' άρεσε πάρα πάρα πολύ, κυρίως ο Χότα (γλυκούλης!!!!), ο Υψηλός Σπουργίτης(ο κατάλληλος άνθρωπος για τον κατάλληλο ρόλο!), ο Ντόραν (αν και τον φανταζόμουν διαφορετικά), η Μυρσέλλα (μου θυμίζει πάρα πολύ Λάννιστερ). Τώρα για τα κορίτσια του Όμπερυν, πρέπει να πω ότι με ξένισαν λιγάκι γιατί τις φανταζόμουν τελείως μα τελείως διαφορετικές, αλλά αν σε ένα πράγμα έχω εμπιστοσύνη στους συντελεστές αυτής της σειράς, είναι η διανομή των ρόλων, οπότε θα περιμένω να δω πώς θα πάει και είμαι ενενήντα τοις εκατό σίγουρη ότι δε θα απογοητευτώ.

Βέβαια, μαζί με τον ενθουσιασμό έρχεται και μια μεγάλη θλίψη καθώς διαφαίνεται ότι δύο μεγάλοι χαρακτήρες θα μείνουν απ έξω και αυτοί είναι ο Κουέντυν Μαρτέλ και κυρίως η Αριάν Μαρτέλ. Δεν περίμενα με τίποτα ότι θα εξαιρούσαν την Αριάν και δεν μπορώ να το "χωνέψω" με τίποτα.  :'(
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
Ούτε Αριάν, ούτε Κουέντυν............. Sad
Ούτε Σιδερένια νησιά.......... Sad
Τι να πει κανείς !? ???


Παρόλα αυτά, σχετικά με το casting, πρέπει να πω ότι προσωπικά μου άρεσε, με εξαίρεση τις Sand Snakes. Περίμενα να τις δω αρκετά διαφορετικά (ιδιαίτερα την Ομπάρα).
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply
#4
Η Τyene Sand kai Obara Sand μου φαινονται ενδιαφερουσες φυσιογνωμιες..
Reply
#5
Φαντάζομαι ότι αφού δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη η συνέχεια στα βιβλία, ο Μάρτιν θα δίνει το οκ ώστε να μην συμπεριλάβουν την Άριαν Μαρτέλ στη σειρά χωρίς να επηρεάζεται η γενική εξέλιξη της ιστορίας. Όσο για τον Κουέντυν, αν και στο τέλος πεθαίνει, θα ήταν ωραία σκηνή να βλέπαμε που τον καίνε οι δράκοι
Reply
#6
Νομίζω πως και οι 2 Martel θα ειναι στο cast τις 7ης σεζον.Για την Άριαν ΣΙΓΟΥΡΑ για τον Κουέντιν θα δείξει!
[font=comic sans ms][color=yellow]Twice exiled, and small wonder. I’d exile him too
Reply
#7
(30-08-2014, 10:17 PM)dakenas link Wrote:Νομίζω πως και οι 2 Martel θα ειναι στο cast τις 7ης σεζον.Για την Άριαν ΣΙΓΟΥΡΑ για τον Κουέντιν θα δείξει!

Θα ήταν δυνατόν να μας δώσεις την πηγή της πληροφορίας αυτής, αν δεν είναι μεγάλος κόπος; Ή τουλάχιστον το λόγο για τον οποίο είσαι τόσο σίγουρος για το ότι η Αριάν θα συμπεριληφθεί στην έβδομη σεζόν (υπόψιν ότι θα είναι και η τελευταία σεζόν της τηλεοπτικής σειράς, σύμφωνα με τις ανακοινώνεις του ΗΒΟ), αν δεν έχει εμφανιστεί καθόλου στην πέμπτη και τη έκτη; Μ' ενδιαφέρει πολύ να μάθω γιατί θεωρώ την Αριάν έναν από τους κύριους χαρακτήρες και δυστυχώς εγώ δεν είμαι τόσο αισιόδοξη σύμφωνα με τις ενδείξεις που έχουμε μέχρι τώρα.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#8
Εγώ πιστεύω πως όσο πάει τόσο λιγότερο νοιάζονται για την γνώμη του Μάρτιν,ο συγγραφέας έχει πει θα συνεχίσει την πλοκή όπως θέλει αυτός και δεν θα τον επηρεάσει η εξέλιξη της σειράς.

Nirne είσαι σίγουρη πως θα τελειώσει η σειρά σε 7 σεζόν;Αυτό σημαίνει το 2017,μέχρι τότε ο Μάρτιν δεν πρόκειται να έχει τελειώσει το τελευταίο βιβλίο και παίζει κάποιο βιβλίο να το ξαναχωρίσει σε 2 μέρη λόγω του μεγέθους του.
BURN THEM ALL
Reply
#9
Aerion Targaryen, είμαι σίγουρη εφόσον είναι και το ΗΒΟ σίγουρο. Το έχουν δηλώσει κατ' επανάληψιν και η τελευταία φορά ήταν από τους D&D, αν δεν κάνω λάθος στο ComiCon (αλλά μπορεί και να μη θυμάμαι καλά γιατί δεν έχω χρόνο αυτή τη στιγμή να το ξαναπαρακολουθήσω για να βεβαιωθώ αν το άκουσα εκεί ή αν το διάβασα σε κάποια πρόσφατη συνέντευξή τους). Τώρα, αν δεν τους βγει στην πορεία και αλλάξουν γνώμη, θα δείξει.

Αυτός είναι ο λόγος μάλιστα που ορισμένοι πιστεύουν ότι ο Μάρτιν είναι απογοητευμένος με τους συντελεστές της σειράς, γιατί είχε πει σε κάποια συνέντευξή του τελευταία ότι ήλπιζε πως τα τελευταία κεφάλαια των βιβλίων του θα γίνονταν ταινία. Έτσι, θα είχε περισσότερο χρόνο να γράψει τα βιβλία του. Η επιμονή του καναλιού και των συντελεστών ωστόσο να την τελειώσουν μέσα σε μόνο 7 σεζόν, κάνει ακόμη πιο σίγουρο το γεγονός ότι θα δούμε το τέλος της ιστορίας από την τηλεοπτική σειρά. Κι αυτό σίγουρα δεν είναι και το πιο ευχάριστο πράγμα για ένα συγγραφέα....
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#10
(31-08-2014, 05:53 AM)nirne link Wrote:[quote author=dakenas link=topic=10419.msg13510#msg13510 date=1409437039]
Νομίζω πως και οι 2 Martel θα ειναι στο cast τις 7ης σεζον.Για την Άριαν ΣΙΓΟΥΡΑ για τον Κουέντιν θα δείξει!

Θα ήταν δυνατόν να μας δώσεις την πηγή της πληροφορίας αυτής, αν δεν είναι μεγάλος κόπος; Ή τουλάχιστον το λόγο για τον οποίο είσαι τόσο σίγουρος για το ότι η Αριάν θα συμπεριληφθεί στην έβδομη σεζόν (υπόψιν ότι θα είναι και η τελευταία σεζόν της τηλεοπτικής σειράς, σύμφωνα με τις ανακοινώνεις του ΗΒΟ), αν δεν έχει εμφανιστεί καθόλου στην πέμπτη και τη έκτη; Μ' ενδιαφέρει πολύ να μάθω γιατί θεωρώ την Αριάν έναν από τους κύριους χαρακτήρες και δυστυχώς εγώ δεν είμαι τόσο αισιόδοξη σύμφωνα με τις ενδείξεις που έχουμε μέχρι τώρα.
[/quote]
Δεν είναι πηγή είπα οτι νομίζω.Απλά έκανα λάθος στο νούμερο.Αντί για 6 έγραψα 7  ??? ??? ???.Νομίζω δλδ ότι η Αριάν  είναι χαρακτήρας που πρέπει να είναι στο καστ της μεθεπόμενης σεζόν αν δεν είναι στην επόμενη!Σόρυ αν τα μπέρδεψα λίγο!
[font=comic sans ms][color=yellow]Twice exiled, and small wonder. I’d exile him too
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)