Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στο τελος . . . ποιος;
#1
Θα θεσω ενα ερωτημα που κατα πασα πιθανοτητα ουτε ο ιδιος ο George R.R. Martin δεν εχει ξεκαθαρισει μεσα του :p Ποιος οικος πιστευετε οτι θα θριαμβευσει στο τελος;; Θα ειναι ενας απο τους 7 μεγαλους οικους ή θα γινει η τεραστια εκπληξη;


Εγω, παρακολουθωντας την σειρα και εχοντας τελειωσει το Θυελλα απο Ατσαλι, αν και μπερδεμενος θα ταχτω με το μερος των Lannister!
Εχουν δειξει οτι ειναι χοντροπετσοι και κανουν τα παντα για την εξουσια. Εχουν ισχυρους οικογενειακους δεσμους και ειναι αδυσοπιτοι. Ο Μαρτιν, δεν εχει κρυψει οτι ο αγαπημενος του χαρακτηρας ειναι ο Τυριον οποτε εχουν ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο. Το μονο που με ανησυχει ειναι το γεγονος οτι ηδη απο τον 1ο κυκλο εχουν τον θρονο και θα ειναι δυσκολο να παραμεινουν. Παρ ολα αυτα, Lannster!
#2
Χα ! Με αυτήν σου την δημοσκόπηση, να είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις και τα αντίστοιχα spoiler, από άτομα που έχουν διαβάσει και τα υπόλοιπα βιβλία.

Δύσκολη η ψήφος... Αλλά θα την ρίξω στους Martell. Ο Prince Doran είναι ο πιο υπομονετικός από όλους, και έχει 2 κρυφά χαρτιά. Κάπου, κάπως, θα βρει τον τρόπο στο τέλος !
Owner & Administrator
#3
Οπως λεει και ο τιτλος της σειρας πιστευω οτι η επταλογια θα τελειωσει με τον πολεμο φωτιας και παγου και αναλογα με το αποτελεσμα του θα υπαρξει ενα νεο status quo! Αλλωστε πολλοι απο τους μεγαλους οικους εχουν αποδεκατιστει οποτε το γουεστερος δε μπορει να ξαναυπαρξει στη προηγουμενη κατασταση του!
#4
Μπορει να φενεται οτι εχει αποδεκατιστει, πιο πολλα δεν λεω γιατι θα ειναι μεγαλη spoileria!
#5
θελω να πιστευω χωρις να εχω διαβασει ολα τα βιβλια ειμαι ακομα στο θυελλα απο ατσαλι (βμερος)οτι ισως τελικα να ανεβει στο θρονο ο οικος του kraken (greyjoy)λογω του οτι ειναι ισως ο πιο σκληροτραχηλος και με χαρακτηρες που μπορουν να κανουν σιγουρα ανω κατω πολυ ευκολα οποιονδηποτε και οτιδηποτε βαλουν στο ματι χωρις δισταγμο....
#6
Εγώ έχω διαβάσει μέχρι τα πρώτα κεφάλαια του βιβλίου \"Χορός των δράκων\" και πιστεύω ότι στο τέλος θα επικρατήσει μια μορφή συμμαχίας στο westeros..
#7
Η δική μου ψήψος, είναι στους Stark !
Τους έχει πάει πολύ στραβά μέχρι τώρα, πιστεύω ότι στο τέλος, με κάποιον τρόπο, θα βρεθούν στον θρόνο... Ίσως η Sansa ή η Arya !
#8
Εγώ ψηφίζω Arryn !

Μην ξεχνάμε ότι ο επικεφαλής του Οίκου, πλέον είναι ο Petyr Baelish !
Και πιστεύω ακράδαντα ότι ο Μικροδάχτυλος, στο τέλος, θα βρει τον τρόπο. Μας το έχει αποδείξει ήδη μέχει τώρα !
#9
Stark ! και ξερο ψωμι...
jon snow i love you
#10
θα δώσω την ψήφο μου στους Σταρκ (και αν μπορούσαμε δυο θα πηγαινε στους Targaryen)γιατι πιστευω πως είναι απο τους ποιο τιμιους οικους και ο ποιο αγαπημένος μου ηρωας είναι ο John snow


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)