Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaime Lannister - hand
#1
Πόσο μεγάλη ήταν η έκπληξη σας, όταν κόψανε το χέρι του Jaime, και μάλιστα αυτό με το οποίο κρατάει το σπαθί ?

Προσωπικά χαλάσθηκα πάρα πολύ, γιατί περίμενα πως και πως, να τον δω να πολεμήσει (να είναι σε καλή κατάσταση όμως). Τον είδαμε μόνο 2 φορές, μια στο 1ο βιβλίο με τον Eddard Stark, όπου η μάχη διακόπηκε, και μια με την Brien όπου ήταν σε χάλια κατάσταση. Ήθελα να τον έβλεπα να έκανε μια καλή μάχη....
#2
οκ δεν το περιμενα αλλα νομιζω οτι και μονο με ενα χερι ειναι το ιδιο επικινδυνος οχι μονο σωματικα αλλα πιο πολυ πνευματικα οπως ο αδερφουλης του ο τυριον...
#3
Ολοι οι Λαννιστερ ειναι επικυνδυνοι.... :geek:
#4
σε οοποια κατασταση και να ειναι παραμενει επικυνδυνος
#5
Ο τζέιμι ήταν πολύ δυνατός σωματικά αλλά δεν σκέφτονταν! Με αυτή την αλλαγή ο Μάρτιν μετατρέπει τον εγωιστή και υπερήφανο Τζέιμι Λάννιστερ στον αναγεννημένο και σοφό Τζέιμι αλά Άζορ Αχάι! It is known!! [Image: icon_wink.gif]
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#6
ωραια , ας ανοιξουμε ενα θεμα σχετικα με το ποιος ΔΕΝ ειναι υποψηφιος για Αζορ !...
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
#7
Προσωπική μου άποψη είναι πως ο οποιοσδήποτε μπορεί πλέον να είναι ΑΑ
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#8
Quote:\"There will come a day after a long summer when the stars bleed and the cold breath of darkness falls heavy on the world. In this dread hour a warrior shall draw from the fire a burning sword. And that sword shall be Lightbringer, the Red Sword of Heroes, and he who clasps it shall be Azor Ahai come again, and the darkness shall flee before him.\"

Γιατί να είναι απαραίτητα άντρας? και γιατί να είναι απαραίτητα σπαθί? Αν θυμάστε στο τέλος του πρώτου βιβλίου/σεζον την ημέρα που \"μάτωσαν τα αστέρια\" , μπήκε στην φωτιά η dany και μαζί της την επόμενη \"γεννήθηκαν\" οι δράκοι, οπότε μήπως είναι οι δράκοι το σπαθί και αυτός που το κρατάει η dany?

Τραβηγμένο το ξέρω αλλά ποιά είναι η γνώμη σας?

#9
και ήμαστε σίγουροι οτι οι δράκοι μπορούν να κάνουν το οτιδήποτε απέναντι στους Others?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#10
Καθόλου τραβηγμένο! Απλά το πρόβλημά μου με τον ΑΑ είναι ότι όλοι μπορούμε να αιτιολογήσουμε κάθε ήρωα για να μοιάζει με τον Άζορ Αχάι! ... εγώ μόνο έχω πει για τουλάχιστον τρεις!!! Πόσο μάλλον οι άλλοι!!!

... θα μας κάνει καμία γυρισιά (για να μην πω τίποτα άλλο) ο Μάρτιν στο τέλος και θα διαβάζουμε τα σχόλεια μας και θα γελάμε .. του τύπου Νταάριο για ΑΑ [Image: icon_razz.gif]
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)