Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νέοι χαρακτήρες v.1
#1
Thoros of Myr
Κόκκινος ιερέας του R\'lor (αντίστοιχος της Melisandre)

[Image: 748660_got_hs_07-10-12_ep301_5041-1359137544184-a1.jpg]

Jojen & Meera Reed
Αδέρφια, παιδιά του Howland Reed (φίλου του Ned Stark, μοναδικού επιζών από τα γεγονότα στο Tower of Joy)

[Image: qodkjl.jpg]

Mance Rayder
Ο Βασιλιάς πέρα από το τείχος

[Image: 749724_got3_hs_1118_ep302_dsc2183-1359138538298-a.jpg]

Beric Dondarrion
Άρχοντας του Blackhaven. Ο ιππότης που είχε στείλει ο Ned Stark, να φέρει στην δικαιοσύνη τον Gregor Clegane

[Image: 749729_got_hs_08-28-12_ep307_4701-1359138573552-a.jpg]

Olenna Redwyne (Tyrell)
Η γιαγιά του Ser Loras Tyrell και της Margaery
[Image: GAME-OF-THRONES-3-18.jpg]

Brynden \"The Blackfish\" Tully
Ο Μελανιχθύς. Θείος της Catellyn Stark
[Image: got_hs_072712_ep303_8407jpg-1359138763719-a.jpg]

Owner & Administrator
Reply
#2
Mance Rayder [Image: icon_king.png]
Tormund!Tormund!Tormund!!
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#3
Η γιαγιά του Ser Loras Tyrell και της Margaery πραγματικα θα ειναι πολυ δυσκολος ο ρολος της
Reply
#4
Χμμμ

Μελανιχθύς, Ολλένα Ταιρέλ, Τζότζεν Ριντ, Μίρα Ριντ, ακριβώς όπως τους περίμενα...

Thoros of Myr
: Τον περίμενα με λιγότερα μαλλιά, και την στολή του πιο κοντά σε κόκκινα ξεθωριασμένα ράσα, παρά σε στυλάκι πανοπλίας...

Mance Rayder : Τον περίμενα πιο πολύ σε στυλάκι.... Aragorn. Και λιγότερο παχουλό

Beric Dondarrion: Τον περίμενα πολύ πιο αδυνατισμένο (σχεδόν σκελετό), και πιο κοντά στον ηθοποιό που είχαν χρησιμοποιήσει στην 1η σεζόν...
Reply
#5
Αχ, τι καλή γιαγιάκα που έχω....

Παιδιά, οι υπόλοιποι νέοι χαρακτήρες ?

Μελαμψός Μπεν Πλαμ ? Νταάριο Ναχάρις ? Τόρμουντ Γιγαντοκτόνος ? Γκριζοσκώληκας ? Orel ? Δυνατός Μπέλουας ?
Reply
#6
Μελαμψός Μπεν Πλαμ = Brown Ben Plumm ?
Τόρμουντ Γιγαντοκτόνος = Tormund Giantsbane Thunderfist, Tall-talker, Horn-blower and Breaker of Ice, Husband to Bears, the Mead-king of Ruddy Hall, Speaker to Gods and Father of Hosts ?
Γκριζοσκώληκας = Grey Worm ?
Δυνατός Μπέλουας = Strong Belwas ?

:evil: :evil: :evil:
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#7
Δυνατός Μπέλουας νομίζω δε θα υπάρχει καν στην σειρά , τον Τόρμουντ τον έχουν και για τους άλλους δε γνωρίζω.
Reply
#8
Ναι, αυτή είναι η Ελληνική ορολογία Big Grin
Owner & Administrator
Reply
#9
Quote:Ναι, αυτή είναι η Ελληνική ορολογία Big Grin
this is wrong... really really wrong... δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται ότι χάνει πολύ στην μετάφραση....
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#10
Σας μετέφερα τις δημοσιεύσεις σχετικά με τη μετάφραση στα ελληνικά των βιβλίων και της ταινιας σε νέο θέμα που δημιούργησα.Ηταν λιγάκι εκτός θέματος.

http://westeros.forumgreek.com/t78-topic
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)