Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moderators
#1
Μιας και φτάσαμε αισίως τα 50 μέλη (αλλά πολλούς παραπάνω επισκέπτες), θα χρειαστεί να προσθέσουμε τον 1ο μας Moderator, για να κατευθύνει τις συζητήσεις, και να βάζει σε μια τάξη το forum...

Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται να είναι το 1ο μέλος της \"Kingsguard\" να μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα, γράφοντας μου:

α) γιατί πιστεύει ότι είναι το κατάλληλο άτομο για αυτήν την δουλειά
β) τις ώρες που μπορεί να είναι online
γ) Μέχρι πιο σημείο έχει φτάσει στα βιβλία
δ) αν μπορεί (και κατά πόσο μπορεί) να προωθήσει το site σε 3ους

Δεν θα βιαστώ να επιλέξω, για να μετρήσω τις αιτήσεις και τις επιλογές μου....
Owner & Administrator
#2
Αποφάσισα να χωρίσω το forum σε 2 διαφορετικά κομμάτια, για ευκολότερη διαχείριση.

Σε αυτό για την σειρά, και σε αυτό για τα βιβλία... Άρα αντίστοιχα θα υπάρξουν και 2 Moderators, ένας για κάθε κομμάτι.

Στο κομμάτι της σειράς, επέλεξα να βάλω κάποιον που ΔΕΝ έχει διαβάσει τα βιβλία, έτσι θα μπορεί πιο εύκολα να αποφασίζει τι είναι spoiler, τι spam κ.λπ.
Κάποιος που θα έχει διαβάσει και τα βιβλία, ίσως σε κάποιο σημείο να μπερδευόταν, και να μην ξεχώριζε τα δεδομένα που έχουν πάρει χώρο μεταξύ βιβλίων και σειράς...
Οπότε στο κομμάτι του \"Game of Thrones [HBO]\", Moderator θα μπει ο Παγουράς
Κάπου εδώ να ξεκαθαρίσω ότι ένας Mod δεν θα έχει κάποια ξεχωριστά προνόμια, απλά θα κατευθύνει τις συζητήσεις, θα προσέχει για spam και για spoilers, και θα βοηθάει τα νέα μέλη...


Τέλος, τον Moderator στο κομμάτι των βιβλίων, θα τον ανακοινώσω ή το βράδυ, ή αύριο το πρωί, μιας και ακόμα ψάχνω ανάμεσα στις αιτήσεις για την καλύτερη επιλογή. Το πιο πιθανό (και λογικό όμως) είναι ότι θα διαλέξω κάποιον που έχει διαβάσει όλα τα βιβλία και είναι καλύτερα ενημερωμένος
Owner & Administrator
#3
O Moderator που θα αναλάβει το κομμάτι του Asoiaf & Still Reading, θα είναι η Jon\'s Spearwife

Ο λόγος που επιλέχθηκε, είναι ότι έχει την περισσότερη εμπειρία/γνώσεις πάνω σε αυτό το θέμα, μιας και είναι εδώ και καιρό μέλος του αντίστοιχου αγγλικού forum, καθώς την συγκεκριμένη χρονική περίοδο ξανά-διαβάζει όλο το Asoiaf, κάτι το οποίο θα την βοηθήσει να έχει πιο πρόσφατα τα γεγονότα στο μυαλό της....
Owner & Administrator
#4
Λόγο του ότι ο \"Παγουράς\" έμπλεξε με κάποιες προσωπικές δουλείες, και ο χρόνος του είναι περιορισμένος, αφαιρέθηκε από Moderator, και θα χρειαστώ κάποιον άλλον να τον αντικαταστήσει, εν όψι της επερχόμενης 3ης σεζόν.

Θα δεχθώ αιτήσεις με pm. Αν κάποιος δεν έχει δικαίωμα pm, τότε στο mail μου [email:qzgl5cgg][email protected][/email:qzgl5cgg]

Πέτρος
Owner & Administrator
#5
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις αιτήσεις τους... Moderator στην θεματική ενότητα της σειράς, ανέλαβε η Σοφία, nirne που είναι σε καθημερινή βάση online,και θα φροντίσει να κρατήσουμε το forum σε μια τάξη, σε συνεργασία με την Jons Spearwife

11 ημέρες ακόμα....
Owner & Administrator


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)