Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Περί "ανέμων και υδάτων" και Game o Thrones
#1
Brothers ! ...  Sisters ! ...  είμαι σε "απόγνωση" !! 
Έχω γίνει κατακόκκινος απ'ψτον ήλιο κι αρχίζουν οι ζέστες,  πώς μπορώ πλέον να φορώ το
μαυρο μπλουζάκι των Σταρκ  και να γράφε  " winter is coming " ; !!
Κάνω έκκληση στην Ηγετική Ομάδα  να κάνουν τροποποίηση  και να βγάλουν  καλοκαιρινά μπλουζάκια  που να γράφουν  " winter ...  after thiw summer " ...  Ας σκεφτόμαστε και λίγο τους οπαδούς των Σταρκ (βέβαια αρχικά ήθελα μπλουζάκι των Λάνιστερ  αλλά δεν ... )

Αυτό το σημαντικό μήνυμα, βλέπετε το έγραψα για να κάνουμε πιο ελαφριά τη συζήτηση  και να γράφουν  και άλλοι οι οποίοι δεν είναι τόσο μυημένοι ή πολυδιαβασμένοι στο GoT,  κι επίσης όταν πια τελειώσει ο τηλεοπτικός κύκλος,  να μην ατονίσει το ενδιαφέρον των members  και το καλοκαιράκι με το φραπέ (ήδη ξεκινήσαμε) να είμαστε πιο ενεργοί , βγάζοντας ακόμη και (δικά μας ) ανέκδοτα  σχετικά με τη θεματολογία του site.
Πιστεύω, αν σας άρεσε η ιδέα, να υπάρχει συνέχεια  του παρόντος. 
Επίσης ήθελα να προτείνω ότι αν υπάρχει ένα ποστ  με πολλές σελίδες, να συνεχίζονται με το ίδιο θέμα ως νο2 κτλ.

Winter is coming !  (α, ρε ξάδερφε στην Αυστραλία, πόσο τυχεράκιας είσαι  - μην κράζετε ούτε ξάδερφο έχω  ούτε τυχεράκιας είναι, εμείς σε λίγο θάλασσα )
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#2
Μα, καλέ μου Σάντορ, το winter is coming είναι μια παρηγοριά μες στην κάψα του καλοκαιριού. Είναι σαν να σου λέει "κάνε υπομονή, θα έρθουν και δροσερότερες μέρες"! Τι να πω κι εγώ μες στα κοκκινόμαυρα (Σταργκάρυεν γαρ  Tongue) ως άλλη Ραινύρα Ταργκάρυεν στο τουρνουά για την πέμπτη επέτειο γάμου του πατέρα της; Να φλέγεσαι από την κάψα και να είσαι ντυμένη σαν να σε τύλιξαν οι φλόγες;;!!!  8)

Πέρα από την πλάκα, καλή ιδέα το νήμα. Θα μπορούμε να γράφουμε ό, τι μας έρχεται στο μυαλό χωρίς περιορισμούς; Μ' αρέσει αυτό. Ας αρχίσουν οι... χοροί, λοιπόν!
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
Ναι, ναι! Τέλεια ιδέα! Γιατί έχω απορίες σκορποχώρι κ δεν ήξερα σε ποιο τόπικ να τις βάλω!

Που λέτε, στο 2ο βιβλίο ο Θήον βλέπει όνειρα με νεκρούς τα οποία έχουν κ μια προφητική διάσταση
Show Content
. Τι λέτε γι'αυτό; Παίζει ρόλο και στο μέλλον; Έχει κάποιο συγκεκριμένο ρόλο ως προς την ιδιοσυγκρασία του Θήον;

Τελικά όλοι οι Σταρκ κάνουν γουάργκ; Ειπώθηκε για την Άρυα κ για το πώς είδε εν τέλει τον αποκεφαλισμό του Νεντ, το κάνει ο Μπραν, το κάνει ο Τζον (ο οποίος έχει αίμα Σταρκ). Η Σάνσα; ο Ρίκον; (αν δούμε ποτέ Ρίκον στο μέλλον)

"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply
#4
Ο Μάρτιν έχει πει ότι όλα τα παιδιά του Νεντ ήταν γουάργκ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#5
Ε ας το πετάξω κι εγώ...

Έχετε σκεφτεί να κάνετε tattoo κάτι απ' την σειρά;! Εγώ σκέφτομαι κατά μήκος, κάθετα της πλάτης το "Unbowed Unbent Unbroken".

Επίσης, έχω φτιάξει μπλούζες που φοράω όταν κάνω προπόνηση τις δύσκολες και μεγάλες μυϊκές ομάδες, πόδια και πλάτη δηλαδή, με διάφορα, όωπς το "Winter Is Coming" ή με το έμβλημα των Targaryen.
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply
#6
Για τατού νομίζω είχαμε ξαναμιλήσει παλιότερα. Κάποιοι στο αγγλικό φόρουμ είχαν κάνει το γαλάζιο ρόδο της Λυάννα.

Όσο για μπλούζα θα ήθελα να φτιάξω μια Damn it feels good to be a Lannister.


@Venier

Για τον Θήον, το όνειρο εκείνο βασικά προοοικονομεί τον Κόκκινο Γάμο. Η παρουσία της Λυάννα νομίζω σημαίνει ότι ο Θήον θα βοηθήσει τον Τζον και τους Σταρκ, κάπως. Γενικά ο Θήον και οι Σταρκ είναι μεγάλη ιστορία, όταν φτάσεις στο 5ο βιβλίο θα δεις πόσο αγαπούσε τον Ρομπ :'(.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#7
Ουπς!!! Sorry, δεν ήξερα ότι υπάρχει κι άλλο topic!!!

Η επόμενή μου μπλούζα θα είναι με Night Watch ατάκα: I Am The Sword In The Shadow
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply
#8
ααα τι λέτε για τους Σταρκ!!!!! Θέλω να δω και τη Σάνσα! Εκτός κ αν έχασε τη δύναμη με τον θάνατο της Lady... ;

Ανυπομονώ για τα επόμενα βιβλία, θα καταλαβαίνω κ περισσότερο αυτά που λέτε εδώ!
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply
#9
Μιλώντας με κατι *φίλους* για τον χθεσινό αγώνα, έψαχνα βιντεακια να τους δείξω και πέφτω σε ενα για τον Πρίντεζη. Έγραφα το μήνυμα και ξαφνικά ακουσα μια μελωδία γνωστή σε όλους... και τι είδα? https://www.youtube.com/watch?v=G8ZItQUWUIY  ;D ;D ;D
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#10
@ Jon's Spearwife

[Image: GOT-game-of-thrones-30594832-498-280.gif]

[Image: tumblr_ma2yg5oO661rxggpeo1_500.gif]

[Image: 3ojrja.jpg]

[Image: jaime_lannister_approves.gif]

[Image: tumblr_lvyg6pso7h1qis07wo1_500.jpg]
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)