Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 6ο - Unbowed, Unbent, Unbroken
#1
Συζήτηση για το έκτο επεισόδιο της σειράς, για όσους έχουν διαβάσει τα βιβλία και θέλουν να το συζητήσουν σε σχέση με αυτά. Προσοχή, σπόιλερς.

[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#2
Μόλις είδα το επεισόδιο. Είμαι totaly pissed off, οπότε δεν θα γράψω τίποτα μέχρι να ηρεμήσω, γιατί αν το κάνω τώρα, θα το μετανιώσω σύντομα.
>Sad >Sad >Sad
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
Το είδαμε και αυτό, κατάφεραν να βγάλουνε επεισόδιο που να μην έχει καμία σχέση με τα βιβλία. Well done.

Reply
#4
Δεν εχω δει ακομα το επεισοδιο αλλα μεχρι το5ο που εχω δει πιστευω οτι μετα το τελος της σεζον θα αρχισουν πολλοι και θα κραζουν τους παραγωγους...
Νίκος
Reply
#5
(18-05-2015, 06:47 AM)nirne link Wrote:Μόλις είδα το επεισόδιο. Είμαι totaly pissed off
>Sad >Sad >Sad
συμφωνώ κ συμπάσχω ..
Reply
#6
Συμφωνώ με Nirne και iris. Πρέπει να παραμείνουμε ψύχραιμοι.

@Fixxxer αυτό έχει ήδη γίνει από τον προηγούμενο κύκλο  :-\

@chric23 φαντάσου τι θα γίνει του χρόνου που θα ξεπεράσουν μια και καλή τα βιβλία.
Μακάρι ο 6ος κύκλος να δείχνει μόνο τους Γκρειτζου να ψηφίζουν, το προτιμώ από την εκδοχή των παραγωγών.

Αξίζει να αναφερθεί ότι γενικά σε κανέναν δεν άρεσε το επεισόδιο και αρκετοί παραπονέθηκαν στον Μάρτιν.
Η απάντηση του

http://grrm.livejournal.com/427713.html
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#7
Ο Κογκμαν είναι πονηρός!Ήδη από την προηγούμενη εβδομάδα προσπάθησε να αποστασιοποιηθεί

http://imgur.com/aiDKTlD
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#8
"Ας κάνουμε τη Σάνσα σκοτεινή και σοβαρή, ας κάνουμε μια προσπάθεια να παριστάνουμε ότι δεν είναι το χαζό κοριτσάκι της πρώτης σεζόν."

"Ναι αυτή είναι μία θαυμάσια ιδέα. Έχω άλλη μία καλύτερη. Ας την κάνουμε να παντρευτεί τον ψυχοπαθή. Μάλιστα, να την κάνουμε μέχρι την ώρα του γάμου της να είναι πολύ σίγουρη για τον εαυτό της, να σχολιάζει όλη την ώρα αρνητικά τους Μπόλτον μέσα στα μούτρα τους (γιατί έτσι κάνουν οι γυναίκες που έχουν ζήσει κοντά στον Τζόφρυ, λένε το πρώτο πράμα που τους κατεβαίνει στο μυαλό) και μόλις γίνει ο γάμος η μεγάλη έκπληξη: Εκείνη ούτε που θα περιμένει ότι την πρώτη νύχτα του γάμου ακολουθεί σεξ, και μάλιστα δε θα πει λέξη όταν ο Ράμσευ πει στον Ρηκ να μείνει στο δωμάτιο. Και τέλος, ο Ράμσευ να την βιάσει για να συγκινηθεί ο Θήον και να τη σώσει αργότερα."

"Μα αυτή είναι μία εξαίρετη ιδέα. Πώς δε το σκεφτήκαμε πιο νωρίς; Φεμινιστική Σάνσα all the way! Yeyyyyy!"
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#9
(18-05-2015, 11:35 AM)no one link Wrote:"Ας κάνουμε τη Σάνσα σκοτεινή και σοβαρή, ας κάνουμε μια προσπάθεια να παριστάνουμε ότι δεν είναι το χαζό κοριτσάκι της πρώτης σεζόν."

"Ναι αυτή είναι μία θαυμάσια ιδέα. Έχω άλλη μία καλύτερη. Ας την κάνουμε να παντρευτεί τον ψυχοπαθή. Μάλιστα, να την κάνουμε μέχρι την ώρα του γάμου της να είναι πολύ σίγουρη για τον εαυτό της, να σχολιάζει όλη την ώρα αρνητικά τους Μπόλτον μέσα στα μούτρα τους (γιατί έτσι κάνουν οι γυναίκες που έχουν ζήσει κοντά στον Τζόφρυ, λένε το πρώτο πράμα που τους κατεβαίνει στο μυαλό) και μόλις γίνει ο γάμος η μεγάλη έκπληξη: Εκείνη ούτε που θα περιμένει ότι την πρώτη νύχτα του γάμου ακολουθεί σεξ, και μάλιστα δε θα πει λέξη όταν ο Ράμσευ πει στον Ρηκ να μείνει στο δωμάτιο. Και τέλος, ο Ράμσευ να την βιάσει για να συγκινηθεί ο Θήον και να τη σώσει αργότερα."

"Μα αυτή είναι μία εξαίρετη ιδέα. Πώς δε το σκεφτήκαμε πιο νωρίς; Φεμινιστική Σάνσα all the way! Yeyyyyy!"

Ω ναι!

Το τραγικό είναι ότι δεν μετάνιωσαν εγκαίρως για την πρώτη τους απόφαση που την ήθελε και καλά Darth Sansa. Αντίθετα, την έβαλαν σε εφαρμογή την προηγούμενη σεζόν, μόνο και μόνο για να αλλάξουν γνώμη την ώρα που έγραφαν τα σενάρια για την πέμπτη σεζόν και να βάλουν σε εφαρμογή την "εξαιρετική" ιδέα τους να την τοποθετήσουν στο Γουίντερφελ και να την θυματοποιήσουν για ακόμη μια φορά, χωρίς να νοιαστούν καθόλου για τη συνέπεια που διέπει τη σειρά. Αλλά δεν είναι η πρώτη φορά σ' αυτήν την σεζόν που η ασυνέπεια είναι αισθητή, έτσι κι αλλιώς. Το γράψιμό τους είναι all over the place....
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#10
(18-05-2015, 08:47 AM)Fixxxer link Wrote:Δεν εχω δει ακομα το επεισοδιο αλλα μεχρι το5ο που εχω δει πιστευω οτι μετα το τελος της σεζον θα αρχισουν πολλοι και θα κραζουν τους παραγωγους...

Εντελώς πληροφοριακά, παραθέτω εδώ την βαθμολογία του έκτου επεισοδίου μέχρι στιγμής από το αγγλικό φόρουμ. Προσωπικά, δεν δίνω σημασία στις βαθμολογίες, γιατί πιστεύω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των τηλεθεατών παγκοσμίως δεν νοιάζεται και πολύ για τη συνέπεια, τις λεπτομέρειες, την πολυπλοκότητα της υπόθεσης και είναι κατά κύριο λόγο επιρρεπές στον εντυπωσιασμό και μόνο. Αλλά σ' αυτήν την περίπτωση έχουμε κάτι που δεν έχει γίνει ως τώρα σε επεισόδιο του Game of Thrones. Όχι μόνο η αρνητική βαθμολογία είναι μεγαλύτερη από την θετική (πρώτη φορά), αλλά και το μεγαλύτερο ποσοστό των ψήφων είναι συγκεντρωμένο στο 1. Ελλείψει του μηδενός υποθέτω. Και ναι, ίσως αλλάξουν αυτά τα ποσοστά ελαφρώς, αλλά είναι πραγματικά ενδεικτικά.

Ούτε εγώ δεν την περίμενα τέτοια αντίδραση, ειλικρινά μιλάω.

1 (71 votes [20.52%])
2 (20 votes [5.78%])
3 (27 votes [7.80%])
4 (29 votes [8.38%])
5 (26 votes [7.51%])
6 (24 votes [6.94%])
7 (45 votes [13.01%])
8 (50 votes [14.45%])
9 (32 votes [9.25%])
10 (22 votes [6.36%])

Για σύγκριση παραθέτω την τελική βαθμολογία του πέμπτου επεισοδίου:

Show Content




[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)