Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arya Stark - Θα παραμείνει μέχρι το τέλος;
#1
Σκεφτόμουν πάνω στην εκπαίδευση της Άρυα..

Πιστεύετε ότι με την "ολοκλήρωση" της εκπαίδευση της ότι θα γίνει μια 100% faceless woman ή θα έχει πάντοτε μέσα της τον Ανταρόλυκο..;

Δεν νομίζω να ειναι στο χαρακτήρα της το να αφήσει πίσω της το όνομα των Stark εντελώς και ανυπομονώ να δω τις επιπτώσεις που θα έχει αυτό στο μέλλον της.
Κατ αρχάς αν θα καταφέρει να ολοκληρώσει αυτή την εκπαίδευση, μιας και δε ξέρω κατα πόσο θα μπορέσει να διαγράψει την Άρυα Σταρκ ή αν μπορέσει να την "κρύψει" επαρκώς.
Θα μπεί εμπόδιο η Άρυα στο νέο της ρόλο ή θα μπορέσει να την βοηθήσει;

Πολλά παίζουν εδώ!
Reply
#2
(18-05-2015, 07:57 AM)atropos link Wrote:Σκεφτόμουν πάνω στην εκπαίδευση της Άρυα..

Πιστεύετε ότι με την "ολοκλήρωση" της εκπαίδευση της ότι θα γίνει μια 100% faceless woman ή θα έχει πάντοτε μέσα της τον Ανταρόλυκο..;

Δεν νομίζω να ειναι στο χαρακτήρα της το να αφήσει πίσω της το όνομα των Stark εντελώς και ανυπομονώ να δω τις επιπτώσεις που θα έχει αυτό στο μέλλον της.
Κατ αρχάς αν θα καταφέρει να ολοκληρώσει αυτή την εκπαίδευση, μιας και δε ξέρω κατα πόσο θα μπορέσει να διαγράψει την Άρυα Σταρκ ή αν μπορέσει να την "κρύψει" επαρκώς.
Θα μπεί εμπόδιο η Άρυα στο νέο της ρόλο ή θα μπορέσει να την βοηθήσει;

Πολλά παίζουν εδώ!


Εχει δειξει η Αρυα στο παρελθον οτι ξερει να κρυβει το ονομα της...
Νίκος
Reply
#3
Νομίζω ότι η Άρυα δεν θα καταφέρει ποτέ να εγκαταλείψει εντελώς τον εαυτό της. Βέβαια, όχι ότι δεν έχει κατά πολύ εγκαταλείψει τον Άνθρωπο μέσα της με τις τραυματικές εμπειρίες που είχε σε τόσο τρυφερή ηλικία, αλλά πιστεύω ότι δεν πρόκειται να καταφέρει αυτό που καταφέρνουν άλλοι Απρόσωποι.

Επίσης, έχω την εντύπωση ότι θα γίνει Απρόσωπη, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι τέλεια κλπ. Ίσως γίνει και πάει σε αποστολή στο Γουέστερος κι ίσως βρεθεί αντιμέτωπη με κάποιον δικό της. Πράγμα που θα τη φέρει αντιμέτωπη με τις δύο "προσωπικότητές" της, αυτή του Απρόσωπου κι αυτή της Άρυα Σταρκ. Θεωρώ ότι κάτι τέτοιο είναι καθαρά Μάρτιν. Το τι θα διαλέξει τελικά, δεν ξέρω, μιας και είναι... καθαρά Μάρτιν.  Smile
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#4
Νομίζω πως όσο η Άρυα παραμένει μακριά απ' το σπίτι της ή το Γουέστερος γενικότερα και δεν έρχεται σε επαφή με πρόσωπα και καταστάσεις που θα επεναφέρουν στην μνήμη της την εκδίκησή της, τότε θα μιλάμε για μια άκρως επιτυχημένη απρόσωπη.

Έστω και μια φορά να επιστρέψει όμως θ' αρχίσει το κυνήγι.

Αφήστε δε που μπορεί να αρχίσει και τις γουάργκ εμπειρίες με κάποιον τρόπο.. ;-)
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply
#5
(18-05-2015, 09:48 PM)Laiono link Wrote:Αφήστε δε που μπορεί να αρχίσει και τις γουάργκ εμπειρίες με κάποιον τρόπο.. ;-)

Νομίζω ότι αυτές δεν τις σταμάτησε ποτέ. Αν δεν κάνω λάθος, και διορθώστε με όσοι διάβασαν τα βιβλία, η Άρυα κι από το Μπράαβος ακόμη συνεχίζει να μπαίνει στο λύκο της.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#6
(18-05-2015, 09:58 PM)nirne link Wrote:[quote author=Laiono link=topic=10475.msg14487#msg14487 date=1431985707]
Αφήστε δε που μπορεί να αρχίσει και τις γουάργκ εμπειρίες με κάποιον τρόπο.. ;-)

Νομίζω ότι αυτές δεν τις σταμάτησε ποτέ. Αν δεν κάνω λάθος, και διορθώστε με όσοι διάβασαν τα βιβλία, η Άρυα κι από το Μπράαβος ακόμη συνεχίζει να μπαίνει στο λύκο της.
[/quote]

Δίκιο έχεις!!! Θα έπρεπε να πω "να τις ξαναρχίσει".
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply
#7
Η Άρυα πλέον, εκτός από το λύκο της, μπαίνει και σε γάτες, άρα το γουαργκ της έχει προχωρήσει.

Δεν νομίζω να αφήσει εντελώς την Άρυα πίσω της. Η δίψα της για εκδίκηση ξυπνάει συνεχώς μόλις βλέπει άτομα της λίστας της μπροστά της. Επίσης ακόμα δεν έχει ξεφορτωθεί την βελόνα. Αν το κάνει κι αυτό, τότε ίσως χαθεί η ελπίδα να ξαναγίνει Άρυα.

Αναρωτιέμαι τι ρόλο θέλει να της δώσει ο Μάρτιν στην ιστορία. Σκοπεύει να την επανενώσει με τους υπόλοιπους ή να δρα μόνη της ανεξάρτητα από όλους, σκοτώνοντας κόσμο;
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#8
Θα τολμησω να κανω μια προβλεψη αν και Μαρτιν ειναι αυτος μπορει τη μια στιγμη να γραφει ασπρο και σε μια βδομαδα να το εχει φερει τουμπα σε μαυρο και τελικα να εκδιδει γκρι... Tongue

Η Αρυα πιστευω οτι μεχρι το τελος των βιβλιων θα ζησει...
Επισης κατι για το 6ο βιβλιο γενικα, πιστευω οτι θα εχουμε εναν πολεμο οπου μαλλον θα ειναι απο τον Σταννις για τον θρονο δεν ξερω αν θα μπορεσει να τον παρει παντως πιστευω οτι θα τον διεκδικησει στο 6ο βιβλιο...

Για να το παω ακομα πιο μακρια στο 7ο ισως και τελευταιο βιβλιο θα εχουμε την καθοδο των Aλλων και πιστευω οτι πολλα βασιλεια ισως και εχθρικα μεταξυ τους θα συμμαχησουν...

Θα θεσω ενα ερωτημα ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο βασιλιας στο τελος των βιβλιων?
Νίκος
Reply
#9
θα εχουν γινει πολλα μεχρι τοτε φιλε...
Η Ντανυ θα εχει γυρισει στο Μηρην με ή χωρις Ντοθράκι
αλλιώς θα πάει κατευθείαν στο Γουέστερος μέσω εναλλακτικής διαδρομής(Ασαι-Σκια)
Ο Αίγκον ισως εχει καταλαβει το KL
Ο Έουρον ελπίζω να ζει και αυτός
και ο Στάννις θα είναι ο αδιαφιλονικητος κυριαρχος του Βορρά και θα εχει νοτιες βλεψεις
Κατα τη γνωμη μου ο βασιλιας θα ειναι ο Αιγκον(Νοτος) και ο Σταννις(Βορράς)
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply
#10
(19-05-2015, 07:00 PM)robb stark of the north link Wrote:θα εχουν γινει πολλα μεχρι τοτε φιλε...
Ο Αίγκον ισως εχει καταλαβει το KL
Κατα τη γνωμη μου ο βασιλιας θα ειναι ο Αιγκον(Νοτος) και ο Σταννις(Βορράς)

Σωστος!
Τον ειχα ξεχασει τελειως τον Young Griff...
Νίκος
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)