Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soundtrack για τον 5ο κύκλο
#1
Για όσους ενδιαφέρονται, ανακοινώθηκε η λίστα με τα μουσικά κομμάτια που συνοδεύουν τα επεισόδια του πέμπτου κύκλου:

http://watchersonthewall.com/game-of-thr...announced/

Show Content
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply
#2
Πως λεγόταν το soundrack της μάχης Sandor - Brienne;
Show Content
[Image: TDkHDHl.gif]
Reply
#3
[member=3148]marialulu[/member]

Παραθέτω το σύνδεσμο που ακολουθεί, και ο οποίος περιέχει πληροφορίες για τη μουσική επένδυση των σκηνών που συγκροτούν όλους τους κύκλους της σειράς μέχρι σήμερα: 

http://en.wikipedia.org/wiki/Music_of_Game_of_Thrones

Όπως φαίνεται πάντως, δεν είχαν άδικο οι φαν που ανέμεναν τη σκηνή της αποκάλυψης στον τέταρτο κύκλο, καθώς το κομμάτι που χρησιμοποιήθηκε για τη μάχη Brienne-Sandor τιτλοφορείται "Oathkeeper".

Δεν ξέρω για το "Forgive me", το χρησιμοποίησαν επίσης και για τη σκηνή που η Dany εξορίζει το Jorah...

"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply
#4
Μήπως το Forgive Me έχει να κάνει με την

Show Content
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#5
Ναι, η θεωρία που υποστηρίζει την εκδοχή που σημειώνω γενικά έχει ως σημείο αναφοράς

Show Content
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply
#6
Μήπως αυτό το κομμάτι "Atonement" ταιριάζει καλύτερα σε αυτό που λέτε; Το έχουμε ακούσει καθόλου σε κάποια άλλη σκηνή; Μου θυμίζει λίγο το The rains
[Image: TDkHDHl.gif]
Reply
#7
[member=3148]marialulu[/member]

Έχεις δίκιο, το κομμάτι "Atonement" είναι καινούρια προσθήκη στο soundtrack της σειράς, βάσει όσων αναφέρει η ανωτέρω ιστοσελίδα.

Show Content
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply
#8
Νομίζω ότι έχετε δίκιο.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#9
Η λίστα με τα μουσικά κομμάτια που συνθέτουν το ολοκληρωμένο soundtrack της σειράς για τον πέμπτο κύκλο δημοσιεύθηκε πολύ πρόσφατα, και είμαι πραγματικά πολύ περίεργη να διαπιστώσω αν μπορεί να αποκρυπτογραφηθεί το παρακάτω κομμάτι πριν την προβολή του τηλεοπτικού φινάλε:

https://www.youtube.com/watch?v=rLADobVaA9s

Show Content
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply
#10
Show Content
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)