Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ser Bronn
#1
Πως είδατε την κίνηση του Bron, να μην βοηθήσει τον Τύριον στην μονομαχία, αλλά να δεχτεί την προσφορά της Cersei ?
Ναι μεν είχε ξεκαθαρίσει, ότι, όπου μου κάνουν καλύτερη προσφορά θα πάω, και πήγε και ενημέρωσε τον Τύριον, αλλά προσωπικά, νόμιζα ότι τον είχε συμπαθήσει, και στον τέλος θα τον βοηθούσε. Να που όμως αποδείχτηκε ότι έχει χαρακτήρα μισθοφόρου, και αυτό δεν αλλάζει.... Επίσης, πόσο διαφορετική τροπή θα είχε η ιστορία, αν τον υπερασπιζόταν αντί για τον Martell ?
#2
δεν νομιζω να περιμενε ο τυριον κατι διαφορετικο οποιος δωσει τα ποιο πολλα θα εχει με το μερος του τον μπρον
#3
Για εμένα ο Bronn είναι και γαμώ τους χαρακτήρες. Πιστεύω ότι δεν τελειώσαμε με αυτόν, θα τον ξανά δουμε στο μέλλον. Με κάποιο τρόπο, θα σώσει την ζωή του Tyrion, όταν αυτός θα κινδυνέψει κάπου (αφού έχει γυρίσει στα 7 Βασίλεια)
#4

εμενα κατι μου λεει οτι ο Τυριον δεν θα ξεχασει αυτη την ψευτικη εξαγορασμενη φιλια. Και καποια στιγμη ο Μπρον θα δει οτι ηταν λαθος του που \"κρεμασε\" τον νανο
Εξαλλου , ο Τυριον τον εχει ξεπληρωσει και με το παραπανω για την οποια του βοηθεια.
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
#5
Ο Τύριον όμως από την αρχή ήξερε τι εστί μισθοφόρος! Δεν μπορεί να τον κατηγορήσει για κάτι!! .. άλλωστε το λέει και ο ίδιος ο Μπρον στην σειρά

-είμαστε φίλοι! Αλλά δεν προσφέρω δωρεάν τις υπηρεσίες μου για αυτό (κάτι τέτοιο)
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#6
Μια χαρά ηταν ο Bronn
ολόσωστος, ότι είπε έκανε. και μην ξεχνάμε τι έκανε σε εκείνον που έβαλε η Σέρσει να τον δολοφονήσει.

Πιστεύω θα τον ξανά δουμε σύντομα. Θα ξανα συναντηθεί με τον Τύριον, και θα τον βοηθήσει εκεί που πραγματικά θα τον χρειάζετε
#7
Quote:Πιστεύω θα τον ξανά δουμε σύντομα. Θα ξανα συναντηθεί με τον Τύριον, και θα τον βοηθήσει εκεί που πραγματικά θα τον χρειάζετε

[Image: 1790973621.gif] ... αλλά και πάλι για τα λεφτά θα το κάνει [Image: icon_wink.gif]
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#8
Όχι, όχι για τα λεφτά. Απλά πιστεύω πως ο Μπρον ήξερε ότι δεν χρειαζόταν πραγματικά την βοήθεια του ο Τύριον εκείνη την στιγμή, και για αυτό έκανε στην άκρη. για να μπορέσει να τον βοήθησει αργότερα, όταν το χρειαστεί πραγματικά
#9
Νομίζω πως απλά έβαλε πάνω από την ζωή του Τύριον την δική του... μια μάχη με το βουνό νομίζω δεν είναι απλή υπόθεση! Και ο Όμπερυν για εκδίκηση το έκανε .. όχι επειδή ήξερε πως μπορεί να νικήσει τον Γκρέγκορ!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#10
έχω μια ιδέα για τον Σερ Μπρον, αλλά θα την γράψω στην πλευρά της σειράς....


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)