Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γιατί το καθυστέρησε ο Μάρτιν ?
#1
Ξαφνικά, είχα μια τρελή αναλαμπή [Image: icon_idea.png]

Το 5ο βιβλίο, καθυστέρησε πάρα πολύ σε σχέση με τα προηγούμενα 4.... Ο λόγος που ανέφεραν οι περισσότεροι, είναι είτε ότι ο Μάρτιν άρχιζε να κουράζετε, είτε ότι έμπλεξε με τα γυρίσματα της σειράς, είτε πολύ απλά, ότι ήταν μεγάλο το βιβλίο....

Μου ήρθε όμως μια άλλη ιδέα... Μήπως καθυστέρησε σκόπιμα το βιβλίο, έτσι ώστε να βγει πρώτα ο 1ος κύκλος της σειράς, και έτσι να αυξηθεί το ενδιαφέρον του κόσμου, και να αποκτήσει περισσότερους αναγνώστες ? Ωραία τα βιβλία και με εκατομύρια θαυμαστές, αλλά η σειρά βοήθησε πάρα πολύ. και αν το σκεφτείτε, το βιβλίο κυκλοφόρησε λίγο μετά το τέλος του 1ου κύκλου.... Μήπως για αυτό περιμέναμε τόσο καιρό ?
#2
οντως τα βιβλια θα ειναι μεγαλα νομιζω 1200 σελιδες το καθενα ξεχωριστα
#3
Δε νομίζω ο ίδιος έχει πει ότι ένας παραγωγικός χρόνος = με 300 σελίδες. Δεν υπάρχει λόγος καθυστέρησης σε όσους αρέσει θα τα αγοράσουν όπως και να χει.
#4
αυτο ναι οσοι το γουσταρουν θα περιμενουν
#5
Εντάξει είναι ξεκάθαρο, το καθυστέρησε για να βγάλει χρήματα. Αν είναι δυνατόν, είπε ποτέ οτι δεν τον ενδιαφέρουν τα φράγκα ?
#6
εχει δικιο η μελισαντρε ο σκοπος που καθιστερησε ηταν τα λεφτα
#7
Ρε παιδιά ρε παιδιά τα βιβλία όποτε και να βγουν τα ίδια λεφτά θα βγάλει ο Μάρτιν. Πχ πείτε πως τα βιβλία είχαν βγει όλα μέχρι το 2000 πούλησαν όσα πούλησαν τότε και τώρα που βγήκε η σειρά και παίχτηκαν 2 κύκλοι , ο κόσμος τρέχει και αγοράζει κι άλλα βιβλία επειδή έγινε γνωστή. Οπότε που ακριβός βοηθάει η καθυστέρηση του βιβλίου; Άπλα είχε τρεχάματα ο άνθρωπος με το κανάλι (γνώμη μου).
#8
Ε, όχι και το ίδιο...

Θα κάνει και παρουσιάσεις, θα κάνει τουρς, θα πουλήσει παράλληλα και μπλουζάκια, κουπάκια, σκατάκια, κλπ.

Όσο το αργεί, τόσο περισσότερα παράπλευρα κέρδη έχει απ\'το franchise!
#9
Ακριβώς όπως τα λέει ο Άτροπος. Οταν κάποιος διαβάσει όλα τα βιβλία, θα θέλει κάτι που να έχει σφαιρική άποψη, και θα αγνοήσει κάτι που επικεντρώνετε μόνο σε κάποια συγκεκριμένα βιβλία
#10
Δε νομίζω να πιστεύει κανείς πως ξεκίνησε να γράφει την ιστορία για την ψυχή της μάνας του! ... για λεφτά ξεκίνησε να γράφει!!!

Παρ\'όλα αυτά δε νομίζω πως στέκει η θεωρία για την καθυστέρηση! Αν δεν κάνω λάθος και το τέταρτο με το τρίτο είχαν πέντε χρόνια απόσταση! Από το 2000 την είχε κλείσει την σειρά ο Μάρτιν [Image: icon_wink.gif]
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)