Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χάρτες του Westeros & Essos
#1
Χάρτης του Westeros & Essos

Υπερβολικά μεγάλος για να τον ποστάρω ολόκληρο :

http://brvlitsociety.files.wordpress.com/2012/07/the_world_of_a_song_of_ice_and_fire.jpg


Owner & Administrator
#2
Πατέρα!! ωραίος χάρτης! [Image: icon_razz.gif] [Image: icon_razz.gif] δεν ξέρω πόσοι απο εσάς ξέρετε το site για αυτό θα το βάλω εδώ μιας και έχει σχέση με ολόκληρο τον κόσμο του κυρίου Μάρτιν. γραψτε στο google *Edit by Admin* και πατήστε το πρώτο λινκ! δυστηχώς επειδή είμαι νέο μέλος δεν με αφήνει να ποστάρω λινκς [Image: icon_sad.gif] αυτή η ιστοσελίδα που λέτε! είναι με λίγα λόγια μια εγκυκλοπαιδεια του κόσμου του Μάρτιν έχει ότι θέλετε! καλή εξερεύνηση εγώ προσωπικά κυριολεκτικά χάθηκα για πολλές ώρες στην ιστοσελίδα!!!
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.
#3
Καλημέρα Jaime !
Φτιάξαμε ειδικό θέμα, για τα φιλικά site.
Για να βάζω όμως κάποιο, θέλω να παίρνω πρώτα άδεια. Μην βρούμε και τον μπελά μας με τίποτα πνευματικά δικαιώματα !
Owner & Administrator
#4
το Sothoryos ποτε εμφανιζεται στα βιβλια;; [Image: icon_smile.gif]
#5
Αμφιβάλλω αν θα εμφανιστεί καν... Δεν νομίζω να την καλύψει αυτήν την \"ήπειρο\"
Owner & Administrator
#6
υπάρχει περίπτωση να ανεβεί χάρτης για τον τόπο πέρα από την θάλασσα?
#7
Quote:υπάρχει περίπτωση να ανεβεί χάρτης για τον τόπο πέρα από την θάλασσα?

http://westeros.forumgreek.com/t8-topic#36

Τον έχω βάλει εδώ, απλά δεν τον ανέβασα σαν εικόνα γιατί είναι υπερβολικά μεγάλη !
Owner & Administrator
#8
να ρωτησω ασιατικοι πολιτισμοι υπαρχουν στον κοσμο του μαρτιν οπως κινα ,ιαπωνια παρομοιοι εννοω
#9
Θα μπορούσες να παρομοιάσεις το Westeros σαν πρώιμη Ευρώπη, το Essos στην κάτω μεριά του σαν Ασία, και την απάνω σαν Αμερική (Ντοθράκι etc), και ίσως το Skagos και τα Νησιά του Θέρους σαν Αφρική...

Αλλά δεν νομίζω να μπορέσεις να ταιριάξεις κάποια περιοχή με την Ασία...
Owner & Administrator
#10
Quote:Αμφιβάλλω αν θα εμφανιστεί καν... Δεν νομίζω να την καλύψει αυτήν την \"ήπειρο\"


Κρυμα [Image: icon_sad.gif] οσο πιο πολυ απλωνεται η ιστορια τοσο πιο καλα κατα την γνωμη μου! Βλεπουμε ως που μπορει να φτασει η φαντασια του Μαρτιν


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)