Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Victarion Greyjoy.... Could it be ?
#1
Άλλη μια θεωρία (την οποία για να είμαι ειλικρινής δεν πολύ-πιστεύω αυτήν την θεωρία, αλλά ας την βάλω να την αναλύσουμε...
Θα μπορούσε ο Victarion Greyjoy να είναι ο Azhor Ahai ?
Σκότωσε μόνος του την γυναίκα του.... (όπως ο Azhor Ahai την Nissa Nissa)
Αναγεννήθηκε από τον πνιγμένο Θεό....
Για το αλάτι, είναι αυτονόητο, είναι θαλασσοπόρος κ.λπ.
Για τον καπνό, το χέρι του καπνίζει όταν του το έφτιαξε ο Mokkoro...

Βέβαια υστερεί λίγο στο star that bleeds, και στο ότι δεν κατάγεται από την γενιά του Madking, αλλά.....
Owner & Administrator
Reply
#2
συγνώμη αλλά δεν μπορώ να δω τον Vic σαν ήρωα.

Ο azor ahai πουθενά να έχει ειπωθεί ότι ντε και καλά πρέπει να είναι Targ.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#3
Ολοι οι Σιδερανθρωποι ως επι το πλείστων ειναι πειρατες με οτι συνεπαγεται αυτο... η γνωμη μου ειναι οτι δεν θα κυβερνησουν τιποτα παραπανω απο τα ξερονησια τους!!!!
Reply
#4
stathis : we do not sow
Reply
#5
οντως νομιζω οτι δεν μπορουν να κυβερνησουν κατι παραπανω απο τα νησια τους
Reply
#6
ιστορικά οι κάτοικοι των Iron Islands και ο οίκος Hoare διοικούσαν και τα Riverlands.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#7
ας μεινουν στα νησια τους δεν ειναι για κατι παραπανω
Reply
#8
Σε μια επταλογια φαντασιας με τετοια πληθωρα χαρακτηρων ( το δυνατο σημειο του μαρτιν ) δινεται η δυνατοτητα στο συγγραφεα για δεκαδες πιθανα σεναρια! Χθες παρουσιασε την ντανυ για Azhor Ahai, τωρα παει να πασαρει τον Τζον! Αν δωσει κι αλλα στοιχεια οτι ειναι ο τζον στις αρχες του 6ου εγω λεω οτι θα κανει την ανατροπη με καποιον αλλον στο τελος!

Οταν εμφανισε την προφητεια ο μαρτιν θα ειχε ηδη στο μυαλο του ποιος θα ειναι αυτος. Μετα αρχισε να προσθετει επιπλεον χαρακτηρες ,να μεγαλωνει τον κοσμο του ( καπου διαβασα οτι το πηγαινε για τριλογια αρχικα ) . Θεωρω ο βικταριον προεκυψε μετα την αρχικη συλληψη οποτε δυσκολα να του δωσει το τοσο σημαντικο ρολο! Θα εχει ενδιαφερον παντως η συμμετοχη των γκρειτζου στην τελικη εκβαση μιας και ως τωρα τους δινει αρκετα κεφαλαια αλλα δεν εχουμε δει κατι ιδιαιτερο .
Reply
#9
Quote:... Θεωρω ο βικταριον προεκυψε μετα την αρχικη συλληψη οποτε δυσκολα να του δωσει το τοσο σημαντικο ρολο! Θα εχει ενδιαφερον παντως η συμμετοχη των γκρειτζου στην τελικη εκβαση μιας και ως τωρα τους δινει αρκετα κεφαλαια αλλα δεν εχουμε δει κατι ιδιαιτερο .

Λογικά οι Greyjoy θα παίξουν σημαντικό ρόλο αλλά όχι πρωταγωνηστικό.
Reply
#10
Εγώ αποκλείω τον Victarion να είναι ο Άζορ Αχάι. Θα μπορούσε όμως να είναι ο αδερφός του ο Eouron !
Δεν νομίζω να μας ανέφερε πουθενά ότι ο Azor Ahai πρέπει να είναι καλός χαρακτήρας... Μπορεί να είναι και κανας Badass τυπάκος
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)