Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πόσο θα ήθελα ...
#1
Κσθώς διάβαζα το "Χειρότερο τέλος"  σκέφτηκα ποιο θα ήταν το καλύτερο τέλος.  Αλλά υπάρχουν πολλά καλά "Τέλη"  κι ίσως και κάποια από αυτά  αδιάφορα,  με το ενδιαφέρον να επικεντρώνεται μόνο στο "Πώς" . 
Και μου ήρθε μια "φλασιά" ,  στο πόσο θα ήθελα ... 

Λοιπόν κάποια στιγμή, θα ήθελα πολύ, αν έχουν όλοι την υγεία τους,  να έβλεπα-διάβαζα  μια  καλή συνάντηση  Τύριον - Στάνις,  δηλ.
να είχαμε έναν μεγάλο καλό διάλογο μεταξύ τους
κι όχι μόνο έναν.  Για να γίνει αυτό φυσικά πρώτα πρέπει να ζήσει ο Στάνις  και φυσικά
να επιστρέψει ο Τύριον *  και να τον "αντιμετωπίσει" .  Θα θελα να γίνουν  Τα Φιλαράκια !!  Τότε ο Στάνις ας κάτσει στο θρόνο (του το επιτρέπω)

*  Μανιώδης "Lord of the Ring"  και φυσικά έχω διαπιστώσει  ότι στο ταξίδι του ο Φρόντο  έχει περάσει τα μύρια κύμματα  κι οι επιθέσεις πέφτουν
πάνω του σα να 'χει μέλι.
Το ίδιο  στην πορεία έχω διαπιστώσει  και για τον Τύριον !  (αλλά κι οι δυο την έχουν σκαπουλάρει  - για Τύριον ξέρουμε μέχρι τώρα)
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#2
(Γράψτε λάθος,  ξαναπατήθηκε αντί για τροποποίηση)
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#3
Εγώ αυτο που θα ήθελα ειναι ένα ΔΥΝΑΤΟ comeback των Starks. Όχι ότι έχουν μείνει και πολλοί βέβαια αλλα στο τέλος θα ήθελα στο Winterfel να κάθεται ο Ρικον και οι Μπόλτον και οι Φρέυ ειδικά να πληρώσουν για τις αδικίες τους απέναντι τους.

[move]The North Remembers[/move]
Reply
#4
Πόσο θα ήθελα...

  • να πεθάνουν οι Μπόλτον
  • να πεθάνει ο Γουόλντερ Φρέυ
  • να επιζήσει ο Τζέιμι και να βρεθεί στο Τείχος να βοηθήσει στη Μάχη για την Αυγή
  • να τα ξαναβρεί ο Τύριον με τον Τζέιμι
  • να επιζήσουν οι εναπομείναντες Σταρκ
  • να μας δοθεί στο έκτο βιβλίο η λύση του μυστηρίου που έχει να κάνει με την πατρότητα του Τζον και όσα έγιναν σε Χάρρενχαλ και Πύργο της Χαράς
  • να είναι ο Αίγκον Μπλάκφαϊρ (αν δεν είναι Ταργκ)
  • Να δει ο Τζον σε όραμα τον πατέρα του (όχι τον Νεντ)
  • τα Τρία Κεφάλια του Δράκου να είναι Ντάνυ-Τζον-Αίγκον και να πολεμήσουν τους Άλλους πάνω στους δράκους με τη βοήθεια του Μπραν, του Ματωμένου Κορακιού, του Τζέιμι και του Τύριον
Όλα αυτά είναι όσα θα ήθελα πάρα πολύ να γίνουν, αλλά έχω επίγνωση ότι υπάρχει περίπτωση τίποτα απ' αυτά να μη συμβεί ή έστω ελάχιστα.


edit: εκ των υστέρων αντιλαμβάνομαι ότι η έκτη επιθυμία μου είναι μάλλον εκτός θέματος εδώ που απ' ό, τι καταλαβαίνω καλούμαστε να γράψουμε τι θα θέλαμε να συμβεί με σχέση με την υπόθεση κι όχι με το πότε θα αποφασίσει ο Μάρτιν να μας δώσει πληροφορίες γι' αυτήν, οπότε μπορείτε να την αγνοήσετε.  (blush)
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#5
Εγώ θα ήθελα ο Μπέντζεν Σταρκ να ζει, να βρει τον Μπραν στο Βορρά να ενώσουν τον Βορρά και να καθαρίσουν τον τόπο απο τους Μπολτον και τους Άλλους.
Απο την άλλη θα ήθελα η Ντανυ να επιστρέψει με τον στρατο της και να καθαρίσει King Landings απο τους Λανιστερ-Τυρέλς και αφου συμαχήσουν με το Βορρά να ξεφορτωθούν τον Μικροδάχτυλο και τους Φρευ.
Απλά πράγματα!
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply
#6
-Stannis βασιλιάς και αφού πρώτα πολέμησε με τους Άλλους(Όχι απαραίτητα azor ahai)


-O Jon να γίνει Stark και να κυβερνήσει τον βορρά ως lord of winterfell και warden of the north(sorry rickon)


-Ο bran να ελέγξει τους δράκους της daenerys και να τους καβαλήσουν Jon-Stannis-Bran


-Να πεθάνουν οι lannister και οι targaryen


-Οι stark να πάρουν την εκδίκηση τους


-Να ξαναδούμε με κάποιο τρόπο τον Ned Stark


"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#7
Ο Τύριον να χαστουκίσει τη Σέρσει και αυτή να υποκλιθεί και να του ζητήσει συγγνώμη για όλες τις προσβολές και το μίσος.


Ο Τζέιμι να τα βρει με τη Μπριεν και να ρίξει επίσημα χυλόπιτα στη Σέρσει την στιγμή που αυτή θα υποκλίνεται στον Τύριον.


Ο Τζον να γυρίσει πίσω και να πάρει το Γούιντερφελ πίσω από τον Μπόλτον μαζί με την Άρια. Ο Θεόν να πεθάνει ενώ πολεμά στο πλευρό του ως κάθαρση.


Η Ντάνι να τσακίσει το θρόνο αφού πρώτα τον πάρει και να τον κάψει με την ανάσα του Ντρόκο, αναγνωρίζοντας πως ο πόλεμος δεν θα σταματήσει και να ξαναγυρίσουν όλοι στα 7 βασίλεια, όπου οι συμμαχίες θα είναι πια απαραίτητες. Κάτι σαν "Kneel as  lords but rise as Kings".


A ναι και ο Τζον δεν θα πάρει βασίλειο (ο North θα ανήκει στον Rickon και στα κορίτσια), αλλά δεν θα χρειάζεται γιατί θα πάρει τη Danny. Και το Kings Landings. 


Ι would love  (inlove) (inlove) (inlove) (inlove)  to see.

Reply
#8
1) Ο Στάννις Βασιλιάς του Γουέστερος


2) Ο Τζέιμι να πεθάνει ηρωικά σαν Άζορ Αχάι


3) Ο Τύριον να αναλάβει τον Οίκο του & Warden of the West


4) Ο Τζον, ασχέτως αν θα επιζήσει ή όχι, να μην παίξει κανέναν σημαντικό ρόλο, να καταλήξει εντελώς αδιάφορος


5) Η Ντάνυ να πεθάνει, και μαζί της να αφανιστεί ο Οίκος της


6) Ο Θήον να γίνει badass, να τα βάλει με τον θείο του και να αναλάβει τον Οίκο του
Owner & Administrator
Reply
#9
Εγώ θα ήθελα:


1)Ο Στάννις να εκτελέσει τον Θήον μπροστά στο Δέντρο της καρδιάς και να αναστηθει ο Τζονόχι ως Αζορ Αχάι, αλλά ως ο King in the North που θα γινει αρχηγος των Άλλων, του στρατου του Βορρά και των Σταρκ.
2)Ο Στάννις να πεθάνει ηρωικά στη μάχη.
3)Ο Βικταριον να σκοτωσει τον Εουρον.
4)ο Τζέιμι να σκοτώσει τη Σέρσει.
5)Ο Μπραν να μετατραπει σε Old God.
6)Ο Τζον με το στρατο του Βορρά να νικήσουν τις νοτιες δυναμεις με επικεφαλης την Ντανυ και ο ιδιος ο Τζον να πεταξει στο KL πανω σε Δράκο του Παγου.


Πολλά θέλω.... αλλα Μαρτιν ειναι δεν μπορουμε ποτε να ξερουμε. Big Grin
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply
#10
[member=110]Tywin Lannister[/member] ,

για :
Quote:Ο Τζον, ασχέτως αν θα επιζήσει ή όχι, να μην παίξει κανέναν σημαντικό ρόλο, να καταλήξει εντελώς αδιάφορος

Universal (παγκοσμίως) ,

αλλά και για : 
Quote: Η Ντάνυ να πεθάνει, και μαζί της να αφανιστεί ο Οίκος της 
κι επειδή έχουμε πολλούς φαν τους  στο φόρουμ μας,

σε βλέπω ήδη      ε π ι κ η ρ υ γ μ έ ν ο  :

[Image: PP6TD4X.jpg]

κι ίσως θα πρέπει να :
[Image: 1227276_1370430270669_full.jpg]


Τροπ/ση  λόγω  αντικατάστασης  φωτο από συνημμένο  κι επίσης  το μέλος-αντμιν "Tywin Lannister" = "Durzo"  (τώρα)



A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)