Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benjen Stark
#1
1.Είναι ο Coldhands

2.Έγινε Wight

3.Πέθανε και τον έκαψαν οι δικοί του

4.Κρύβεται με τα παιδιά του δάσους

5.Είναι Άλλος

6.Είναι κάπου ζωντανός και κρύβεται

7.Είδε τους Άλλους και πήγε νότια του τείχους

8.Είναι ο Dario Naharis που πολλοί υποστηρίζουν

9.Έγινε faceless man

10.Είναι ο night's king

Εγώ πιστεύω ποιο πολύ στο 1(αν και διάβασα κάπου ότι ο martin είπε ότι δεν είναι),2,4,10




***Edited by Admin: Διόρθωση του μεγέθους των γραμμάτων***
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#2
Είναι ένα μεγάλο ερώτημα, που πιστεύω  όλοι το έχουν  ίσως και σε κατάσταση ερώτημα-standby.
Δυο είναι οι εκδοχές. Η πρώτη ότι είναι μια φιγούρα  ας πούμε διάττονας αστέρας,  η οποία είναι περαστική και χρήσιμη για τη ροή της ιστορίας,
και η δεύτερη ότι πιθανώς να είναι φιγούρα-κλειδί ως προς τη λύση του μυστηρίου ως προς τους Άλλους, είτε θετική είτε αρνητική (αν έγινε 'Άλλος" - μέχχρι στιγμής ξέρουμε ότι οι Άλλοι  κάνουν  Στοιχειά-ζόμπι, ,  δεν ξέρουμε αν μπορούν να κάνουν άλλους Άλλους )

Προσωπικά απορρίπτω,  @WardenOfTheN0rth1 ,
απ' αυτά που έγραψες ή αλλιώς τις υποθέσεις νο : 7,8,9,10  και
για το νο 3 πιστεύω ότι θα έγινε το αντίθετο. 
Τώρα για το 6 αν είναι ζωντανός και κρύβεται, πάλι δεν μπορώ να το πιστέψω  γιατί ο χρόνος που εξαφανίστηκε ήταν πάρα πολύ μεγάλος,  για μικρό διάστημα ίσως το έκανε,  μετά όμως...  Επίσης σίγουρα θα έδινε κάποια σημεία ζωής ή σημάδια παρουσίας, ίσως τα δρακόγυαλα να 'ταν δική του ενέργεια. Ίσως να έχει κάποια Οδύσσεια στο Βορρά ...  (ελπίζω)

A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#3
Το 8 πως προέκυψε;
[Image: TDkHDHl.gif]
Reply
#4
(01-09-2015, 05:29 PM)Lady Stark link Wrote: Το 8 πως προέκυψε;
Απλά το διάβασα.
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#5
(01-09-2015, 05:21 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote: Είναι ένα μεγάλο ερώτημα, που πιστεύω  όλοι το έχουν  ίσως και σε κατάσταση ερώτημα-standby.
Δυο είναι οι εκδοχές. Η πρώτη ότι είναι μια φιγούρα  ας πούμε διάττονας αστέρας,  η οποία είναι περαστική και χρήσιμη για τη ροή της ιστορίας,
και η δεύτερη ότι πιθανώς να είναι φιγούρα-κλειδί ως προς τη λύση του μυστηρίου ως προς τους Άλλους, είτε θετική είτε αρνητική (αν έγινε 'Άλλος" - μέχχρι στιγμής ξέρουμε ότι οι Άλλοι  κάνουν  Στοιχειά-ζόμπι, ,  δεν ξέρουμε αν μπορούν να κάνουν άλλους Άλλους )

Προσωπικά απορρίπτω,  @WardenOfTheN0rth1 ,
απ' αυτά που έγραψες ή αλλιώς τις υποθέσεις νο : 7,8,9,10  και
για το νο 3 πιστεύω ότι θα έγινε το αντίθετο. 
Τώρα για το 6 αν είναι ζωντανός και κρύβεται, πάλι δεν μπορώ να το πιστέψω  γιατί ο χρόνος που εξαφανίστηκε ήταν πάρα πολύ μεγάλος,  για μικρό διάστημα ίσως το έκανε,  μετά όμως...  Επίσης σίγουρα θα έδινε κάποια σημεία ζωής ή σημάδια παρουσίας, ίσως τα δρακόγυαλα να 'ταν δική του ενέργεια. Ίσως να έχει κάποια Οδύσσεια στο Βορρά ...  (ελπίζω)
Δεν βασίζονται κάπου το 7,8,9.Απλά ανέφερα πιθανά σενάρια.Το 10 έχει κάποια λογική γιατί ο Nights king ήταν stark και μπορεί να ζει μέσω του benjen
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#6
Και εγώ το 1 πίστευα αλλά πια δεν ισχύει.


Τώρα κυκλοφορούν θεωρίες που θέλουν τον Κρυοχέρη να είναι ένας από τους στρατιώτες του Μπλαντρέηβεν.


Μάλλον ο Μπεντζεν πέθανε απλά και τέλος.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#7
Quote:  Το 10 έχει κάποια λογική γιατί ο Nights king ήταν stark και μπορεί να ζει μέσω του benjen

Το απορρίπτω (εγώ)  για το λόγο ότι  οι Άλλοι εμφανίζονται  με το "καλημερα"  στα βιβλία και tv σειρά,  άρα σίγουρα ο αρχηγός τους ήταν ήδη παρών 
κι ο Μπέντζεν χάθηκε μετά.  Εκτός αν έχουν την ιδιότητα και ικανότητα να μπαίνουν σε άλλα σώματα και να τα αλλάζουν  όποτε θέλουν (δίνω ιδέες για Μάρτιν ή είναι αργά; ) ,  οπότε μπορεί  σ' αυτή την περίπτωση να ισχύει.
- Κι εγώ όταν διάβασα  για τον Κρυοχέρη  ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι ήταν ο Μπέντζεν.  Επίσης μου έκανε εντύπωση που η τηλεοπτική σειρά δεν τον έδειξε ,  όπως και με την χρησιμότητα να κατανοήσουμε (εμείς οι τηλεθεατές)  ότι  υπάρχουν μαγικές δυνάμεις στο Τείχος*  που δεν επιτρέπουν την προσπέλασή του από Άλλους, Στοιχειά ή κάτι σαν τον Κρυοχέρη  (ο οποίος πού κατατάσεται; )

* όπως αντίστοιχα και στη σπηλιά που πήγε τελικά ο Μπραν
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#8
Εγώ τα απορρίπτω όλα και πιστέυω ότι βρίσκεται στη Χώρα του Παντοτινου Χειμωνα,οχι αιχμαλωτος των Αλλων αλλα ας πουμε προσωρινος φιλοξενουμενος.


Ως μελος του Οικου των Σταρκ θα βοηθησει τον Τζον να ηγηθει των Αλλων.
Αλλα ακομα και να μην γινεται αυτο, δν τον εχουν σκοτωσει μονο και μονο επειδη ειναι ΣΤΑΡΚ.
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply
#9
Quote:  δν τον εχουν σκοτωσει μονο και μονο επειδη ειναι ΣΤΑΡΚ 

Λες τελικά να είναι ο μόνος Σταρκ που θα επιζήσει;!!
Λες να τον προστατεύει ο Μάρτιν  γι' αυτό τον "εξαφάνισε" ; !!
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#10
Οχι, αναφερομαι στην ιδιαιτερη σχεση Αλλων και Σταρκ.


Οποιος ενδιαφερεται να το λινκ της θεωριας με αναλυση απο τον/την [member=787]kallia[/member]


http://westeros.gr/forum/index.php/topic,10519.0.html
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)