Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Το νόμισμα των Targaryen.
#1
O Jaehaerys II Targaryen είχε πει
Quote:Madness and greatness were two sides of the same coin and every time a new Targaryen was born, the gods would toss the coin in the air and the world would hold its breath to see how it would land
σε ελεύθερη μετάφραση ότι \" Η Τρέλα και το μεγαλείο είναι οι δύο πλευρές του ίδιου νομίσματος και κάθε φορά που ένας Targaryen γεννιέται, οι θεοί πετάνε το κέρμα στον αέρα και ο κόσμος κρατάει την αναπνοή του για να δουν πώς θα προσγειωθεί.

Εσείς τι πιστεύεται με βάση τα όσα έχουμε δει ως τώρα?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#2
λογικο γιατι τα παιδια προερχονται απο αιμομιξια αν δεν κανω τρομακτικο λαθος που σημαινει πως μπορει να εχουν και προβλημα
#3
ναι κάποιοι από τους Targ προέρχονται από αιμομιξία.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#4
η ντανυ ειναι απο αυτους?
#5
ναι ο Aerys και η Rhaella ήταν αδέλφια.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#6
σε αυτην εκατσε στο μεγαλειο το νομισμα Big Grin
#7
Τι οριζει ο καθενας ως μεγαλειο? Τρελα απο πλευρας Ταργκαρυεν εχουμε δει μπολικη! Την πλευρα του μεγαλειου τους ομως αντιπροσωπευει η Ντανυ? Επειδη της δοθηκαν 3 δρακοι? Πολυ υπερεκτημημενοι οι Ταργκαρυεν!
#8
Εγώ πιστεύω ότι η Dany κατατάσσεται στους τρελούς Targ. Άλλα οι Targ είχαν και πραγματικά υπέροχους.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#9
Ημουν σιγουρος οτι αυτο το ποστ εγινε για το θαψιμο της Ντανυ! Ειναι η λατρεια σου ! [Image: icon_smile.gif]

Δε θα την κατηγοριοποιουσα στους τρελους Ταργκ! Ο μαρτιν τη διαφοροποιησε αρκετα απο τον βισερυς!Αλλα παλι δε διακρινω και μεγαλειο!Ο καθενας βεβαια το οριζει διαφορετικα!
#10
χα! όχι δεν είναι για θάψιμο. είδες δεν είπα κάτι παραπάνω από την γνώμη μου. Για συζήτηση είναι. πχ. αν και γενικά σιχαίνομαι τους Targ έχουν κάποιους από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)