Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ρετρό" - Το πρώτο μου μήνυμα :
#1
Με αφορμή ένα παλιότερο θρεντ  μου ήρθε μια φλασιά:  πότε έγραψα το πρώτο μου μνμ  και τι  έγραψα εκεί .
Μου φάνηκε  ότι θα είναι ενδιαφέρον  και για άλλους (πολλούς από σας)  κι έτσι  δημιουργώ αυτό το τόπικ.

Το πρώτο μου μνμ  ήταν : 

Γενική Συζήτηση / Απ: Eξομολογήσεις...
« στις: 16-08-2013, 14:12:27 »

κι έγραψα  (πάρα πολλά για πρώτη φορά)  :
Show Content

-  Για όσους δεν γνωρίζουν το "πώς"  (κι εγώ τυχαία το ανακάλυψα),  πηγαίνουν στο "Φόρουμ", "Προφίλ" , "Εμφάνιση μηνυμάτων"  και βλέπουν ό,τι έχουν γράψει  μέχρι τώρα.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#2
Το πρώτο μου μήνυμα ήταν στις 27 Ιουλίου 2015, ώρα 2:33, στη Γενική Συζήτηση, στο θρεντ "Ο λόγος που Αίρυς και Ραίλλα είχαν προβλήματα τεκνοποίησης" και η απάντησή μου (πρώτη απάντηση στο εν λόγω θρεντ) ήταν
Show Content
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
#3
[member=3233]Alysanne Targaryen[/member] ,
τότε νομίζω, έχω την εντύπωση,  πως είχες άλλο "νικ νέιμ"  πχ  Ελένη.  Ναι;
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#4
Ναι, αλλά δεν ήταν Ελένη, Σοφία ήταν. Είχα βάλει καταλάθως το Alyssane για κανονικό όνομα και το Σοφία για το nickname. Το άλλαξα την ίδια μέρα.
Show Content
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
#5
Το πρώτο μου μήνυμα ήταν στις 19 Μαρτίου 2013 στις 05:01 μμ στο θέμα Σε Ποιον Οίκο Ανήκεις;.
Και ήταν το εξής:

Quote:Your Result
House Stark
Winter is coming ! Brrrr�
Γιατί, η τιμή και το καθήκον είναι πάνω από την ζωή σου

Δε με εξέπληξε καθόλου!  Big Grin

Αν θυμάμαι καλά, ήταν ένα κουίζ όπου απαντούσες ερωτήσεις και στο τέλος σου έλεγε ποιος οίκος σου ταιριάζει. Ντρεπόμουν ακόμη να απαντήσω σε ερωτήσεις και να καταθέσω άποψη στα διάφορα θέματα (δεν είχα διαβάσει και τα βιβλία τότε και δίσταζα πολύ) οπότε μου ήταν πολύ πιο εύκολο να ποστάρω κάνοντας απλώς το κουίζ!  (wasntme)


Sandor, ωραίο θέμα!!!! Πώς σου ήρθε η ιδέα;

[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#6
[member=194]nirne[/member] ,
απ' τις "απεικονίσεις".  Θυμόμουν  ότι η συγκεκριμένη εικόνα του "Μάντερλυ" μ' άρεσε πολύ ,  είχα γελάσει πολύ  και για να σιγουρευτώ (επειδή έβαλα ετεροχρονισμένα το + )  έψαξα να βρω το πρώτο μου μνμ.  Τότε λοιπόν ούτε  " + "  δεν ήξερα να βάζω ...
Κι επίσης είχε πλάκα  να διαβάσω  τι είχα γράψει και σκεφτόμουν τότε,  όπως και το πώς  άρχισα να γίνομαι σιγά σιγά "ενεργός" στο φόρουμ.

ΥΓ: θα παίξω κι εγώ το quiz,  να μάθω πού τελικά ανήκω (είμαι μια περιπλανόμενη ψυχή  - το ξέρω είμαι ψιλο-Λάννιστερ)
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#7
Quote:Δεν νομίζω ότι θα γλυτώσει την δίκη, αλλά μέχρι τότε δεν θα έχει σημασία. Ο χειμώνας ήρθε, δεν έχουν φαγητό και οι άλλοι έρχονται. Έχω την εντύπωση ότι όλα θα κριθουν στο τέλος από τον Jaime και την ταυτότητα του valonquar.

Ωραία ιδέα για θέμα!
Το παραπάνω είναι το πρώτο μου. Για την Σέρσει και τον Τζέιμυ μίλαγα ...
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#8
ΟΚ.  Έγραψα ένα κατεβατό και πριν τελειώσει διαπίστωσα ότι ήταν σα να έγραφα γράμμα στον εαυτό μου  που στην ουσία δεν ενδιαφέρει καθόλου εσάς (και το πιο πιθανό είναι και με το παρόν) και μετά το έσβησα. 
Θα περάσω στην άλλη άκρη λοιπόν θα γίνω λακωνικός.
Αφορμές πολλές *  .  (και ξεκινώ αντίθετα απ' αυτό που έσβησα) 
Πρώτο μου μνμ 16 Αυγ 2013   μέχρι  4-12-2013   σύνολο  μηνυμάτων 31
Ξανα  στις    19-4-14   μέχρι  31-12-14    σύνολο  μηνυμάτων  56
Και τρίτο ξεκίνημα nonstop  από 16 -4-15    μέχρι σήμερα 29-4  σύνολο  μηνυμάτων  685  !!  (συνολικά 772) Πώς; ούτε 'γω το κατάλαβα!
Βλέπω ότι κι εγώ όπως κι η  Nirne  στις αρχές :  (από Nirne )
Quote: Ντρεπόμουν ακόμη να απαντήσω σε ερωτήσεις και να καταθέσω άποψη στα διάφορα θέματα (δεν είχα διαβάσει και τα βιβλία τότε και δίσταζα πολύ)
Από πέρσι λοιπόν το westeros.gr  ανελλιπώς  ήταν μια  "ηλεκτρονική"- αλλά ζωντανή  παρέα μου...

* επίσης έψαχνα στα παλιά μου μνμ  στα οποία είχα φωτος-edit αλλά στα συνημμένα  για να τα τροποποιήσω ώστε να φαίνονται και στα "μη μέλη"

τροπ/ση:  στην πρόσθεση βγαίνουν 772  αλλά βλέπω (βγάζω το παρόν) 777 .
                Όποιος τα βρει  ας τα στείλει με πρ. μνμ  (έχει και εύρετρα)


edit: Διορθώθηκε ο κώδικας - mod
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#9
Τι θέμα άνοιξες τώρα και μας πήγες χρόνια πίσω... Tongue . Όταν πρωτοξεκίνησε το forum, νομίζω τότε ήταν και η εποχή που ασχολιόμουν περισσότερο από ποτέ με ASOIF.
Τέσπα πρώτο μου μην.





Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow
«στις: Μάρτιος 24, 2013, 05:14:00 μμ »
Λοιπόν επειδή και εγώ υποστηρίζω την θεωρία του R+L=J, να πω και κάτι ακόμα που νομίζω ότι την ενισχύει.Όταν η Μήρα είπε στον Μπραν την ιστορία του Ιππότη του γελαστού δεντρου και αφού την τελείωσε, ο Μπραν της είπε \'οτι η ιστορία θα έπρεπε να έχει διαφορετικό τέλος και ο ιππότης θα έπρεπε να νικήσει στους αγώνες και να ονόμασει τη λύκαινα βασίλισσα της αγάπης και της ομορφίας.Η απάντηση της Μήρα: \'\'ήταν βασίλισσα, αλλά αυτή είναι πιο θλιβερή ιστορία.\'\'Αν όντως η Λύκαινα με τα δυο πόδια ήταν η Λυάνα, τότε για να γίνει βασίλισσα θα έπρεπε να έχει κάποια σχέση με τον Ραιγκαρ...Νομίζω ότι όπως πάντα χωρίς να μας το λέει ξεκάθαρα, αφήνει και άλλα υπονοούμενα για το R+L=J.

edit: διορθώθηκε ο κώδικας - mod
the man who passes the sentence should swing the sword
Reply
#10
Αρχικά ήταν να γράψω στο "περί ανέμων..." αλλά τελικά κατέληξα εδώ και θα καταλάβετε.
Ο λόγος  είναι ο [member=562]stelios_1[/member] (σου γράφω τώρα γιατί είσαι παρών σε ζωντανό χρόνο  και πιστεύω να τελειώσω το μνμ πριν αποχωρήσεις). Τελευταία συχνά-πυκνά σε βλέπω στο φόρουμ  και μου κίνησες την περιέργεια. Τσέκαρα στο όνομά σου
και είδα ότι παρά τα λίγα μνμ σου,  είσαι πιο παλιός από μένα στο φόρουμ!
Quote:    [Image: LS-IfGvoTSmGPSdaQQdu1Q.png]   
[Image: 5Q4y9OrJQMOP1xW0dBhYMg.png]       
το  " + "  το πήρες μόλις τώρα - ετεροχρονισμένα κάτι χρόνια! -  για το
πρώτο σου μνμ  που μου άρεσε :
Quote:  [Image: Xj-WF8G5RYuL2xndb9FYeA.png] 




A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)