Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Το Τρέιλερ της 6ης σεζόν!
#1
Τρέιλεεεερ!!!

https://youtu.be/CuH3tJPiP-U
[Image: TDkHDHl.gif]
Reply
#2
Ααααα, έχει πολύ πράμα μέσα! Κι ό, τι έλεγα ότι δεν θα έχουμε τρέιλερ φέτος πριν ξεκινήσει η σεζόν. Και ημέρα Τρίτη; Από το πουθενά μας ήρθε αυτό!

Θα το δω τώρα προσεκτικά και θα παραθέσω όσες σκηνές καταφέρω να ξεχωρίσω. Επανέρχομαι σε λίγο...
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
Είδαμε Μπραν με Κινγκ οφ δι Άδερς. Εξάιτινγκ.
Λεσβίες επίσης, η μία μάλλον η Γιάρα. Φαντάζομαι θα το διαχειριστούν με σεβασμό, ρεαλισμό και αξιοπρέπεια, όχι απλά για το male gaze (sarcasm).
"Απολογούμαι για ό,τι θα δείτε". Όχι εσύ Ντάβος. Οι D&D θα 'πρεπε.
Η Μελισάνδρα βγάζει τα βυζιά της πάλι! Επειδή είναι Απελευθερωμένη Γυναίκα φυσικά. Εντελώς τυχαίο που οι φεμινιστικές της επιλογές και η αυτοδιάθεση του σώματός της συμπίπτει με ό,τι θέλουν να δουν οι fanboys...
Το πτώμα του Τζον είναι απλώς εκεί... άκαυτο... άι σιχτήρ, τη δουλειά τους δεν ξέρουν να κάνουν.
Πού πάει η Σάνσα; Όπου πάνε οι Σάνσες υποθέτω. Ανάθεμα αν ξέρουν οι D&D.
Ο Τζόρα βρήκε το δαχτυλίδι. Σε μια γιγάντια έκταση. Ανπρεντίκταμπλ. Ο Λάρρυ και η Κάρολ δείχνουν τόσο ερωτευμένοι και ταιριαστοί με τα κουρέματά τους. Και φυσικά ανανεώνουν τη σχέση τους. Τίποτα αφύσικο με το να γ**** τον αδερφό/την αδερφή σου!
Η Μπριέν η Βάρβαρη δολοφονεί βάρβαρα έναν άσχετο, επιδεικνύοντας τη βαρβαροσύνη της. Αυτό. Πνίγουν τον Θήον ή μου φαίνεται; Καιρός να κάνει ένα μπάνιο ο κουρούνης.
Ποιος είναι αυτός;
;[Image: image.png]
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
#4
Το είδα απίστευτο, νομίζω πως θα έχουμε μία πολύ καλή σεζόν αυτήν την σεζόν.


Η επιλογή του τραγουδιού, το δέσιμο του με το υπόλοιπο soundtrack...


Ο τρόπος που αρχίζει "He is gone"


Η Σέρσει "I choose violence"...ΘΕΑ!


O σπουργίτης που πια δεν κρατιέται...


Η μετανιωμένη Μελισσάντρε... *καλά αυτή δεν τη συγχωρώ που να πέφτει ανάσκελα"


Δεν έχω προλάβει να το αναλύσω και πολύ..


Ιδέα μου αλλά ο Τύριον έχω την εντύπωση πως μπήκε στο dungeon με τους δράκους


Η Ντάνι περνά την πόλη των Ντοθράκι


Και η κορυφαία end σκηνή που θα σας αφήσω την ανάλυση, ένα όραμα ίσως;


(rofl) (rofl) (rofl) (rofl)  Ι am so excited...












Reply
#5
Καρέ καρέ:

-(0:00) Τείχος. Ο Τζον κείτεται νεκρός στο χιόνι. Ακούγεται η φωνή του Ντέιβος (νομίζω) να λέει "πέθανε".
-(0:10) Καράβι με πανιά Μαρτέλ πλησιάζει το Κινγκς Λάντινγκ. Μάλλον φτάνει ο Τζιμάκος με το πτώμα της κόρης του.
- Τζέιμι λέει στη Σέρσεϊ πως ό, τι τους πήραν, θα το πάρουν πάλι πίσω και με τόκο (πάλι ανταλλάξατε προσωπικότητες εσείς οι δυο;;;Wink
- Σέρσεϊ
-(0:18) Ντέιβος μπροστά σ' ένα σωρό από ξύλα κάπου στις ερημιές (Δεν θέλω να πιστέψω πως αυτά ήταν κάποια νεκρική πυρά...)
-(0:20) Ρους και Ράμσεϊ Μπόλτον
-(0:24) Γδαρμένος φλέγεται πάνω σε χιαστί σταυρό ενώ στο βάθος στέκεται παραταγμένος στρατός.
- Μελισάντρα συντετριμμένη με δάκρυα στα μάτια λέει στον Ντέιβος πως η σπουδαία νίκη που είδε στις φλόγες ήταν ένα ψέμα.
-(0:28) Τζόρα-Νταάριο βρίσκουν το... Πολύτιμο...
-(0:35) Νταινέρυς με Ντοθράκι μπαίνει στην Βέες Ντόθρακ
-(0:41) Υψηλός Σπουργίτης επαναλαμβάνει τα περί φτώχειας, αδυναμίας και γκρεμίσματος αυτοκρατοριών που ακούσαμε σε προηγούμενο τίζερ.
-(0:44) Σιδερογέννητοι στην Σύγκληση Βασιλέων. Διακρίνονται λάβαρα με... καλαμάρια  Tongue.
-(0:46) Σανσα. Φοράει γούνα και είναι περιποιημένη.
-(0:48) Τύριον και στο βάθος Βάρυς. Μοιάζει να έχουν μπει στον Δρακόλακκο... Ακούγεται ο Τύριον να λέει "Είσαι στο μεγάλο παιχνίδι και το μεγάλο παιχνίδι είναι τρομακτικό."
-(0:51) Δράκος πετάει με την όπισθεν.  Big Grin
-(0:53) Λάνσελ, Ρόμπερτ Στρονγκ, Σέρσεϊ. Ο Λάνσελ λέει: "Διέταξε τον δικό σου να κάνει στην άκρη αλλιώς θα ακολουθήσει βία". Η Σέρσεϊ απαντάει: "Επιλέγω τη βία".
-(0:59) Νεντ και κομπανία. Μόνο έξι άτομα μετράω. Τραβούν σπαθί, ετοιμάζονται για συμπλοκή. Προφανέστατα έξω από τον Πύργο της Χαράς. Προφανέστατα από φλάσμπακ του Μπραν.
-(1:00)  Φονιάδες του Τζον σπάνε μια πόρτα. (τον Τζον ψάχνουν; Είχα την εντύπωση ότι τον παράτησαν κι έφυγαν όταν τον είχαν νεκρό και στο χέρι...)
-(1:01) Τόμμεν
-(1:02) Σέρσεϊ
-(1:03) Άλογα εφορμούν.
-(1:04) Πλοία σε ομίχλη; Σε καταιγίδα;
-(1:05) Άρυα τρώει ξύλο (πάλι. Καλά, ένα ρημάδι μυστικό του.. επαγγέλματος δεν της έχουν αποκαλύψει ακόμη οι Απρόσωποι, αλλά την έχουν μαυρίσει, μιλάμε. Η  εκπαιδευτική μέθοδος του Μπράαβος αλά D&D).
- Μικροτσούτσουνος (σόρρι αλλά δεν άντεξα  Tongue ) σε χιονισμένο τοπίο.
-(1:06) Μάργκαιρυ στη φυλακή.
-(1:07) Καβαλάρης χτυπάει με φωτιά που κρέμεται από αλυσίδα έναν πεζό που τρέχει να του ξεφύγει.
- Άγριοι.
-(1:08) Τοξότες (μάλλον των Μπόλτον) ρίχνουν βέλη.
-(1:09) Έκρηξη (Wink στην Μεγάλη Πυραμίδα
- Θήον συλλαμβάνεται από στρατιώτες με σκυλιά.
- Έουρον βαπτίζεται από Υγρομάλλη
-(1:10) JAIME + CERCEI LOVE FOR EVER    :x
-(1:11) Μπριέν κόβει λαιμούς (κάποιοι εικάζουν εδώ ότι σώζει τον Θήον)
-(1:12) Εστία με φωτιά και γυναικείο χέρι που φοράει δαχτυλίδι με πετράδι-γκουμούτσα. Μελισάντρα;
- Αίθουσα των Προσώπων (οκ, την εμπεδώσαμε!)
-(1:13) Μελισάντρα (Meli sans bra) γδύνεται  (yawn). (σκηνή νεκροφιλίας;;;;; Θα το δούμε κι αυτό, φοβάμαι....)
-(1:14) Κάποιος κλείνει τα μάτια του Τζον  ;( ;( ;( ;( ;( ;(
-(1:15) Άρυα πραγματοποιεί σάλτο μορτάλε.
- Αντιμαχόμενα στρατεύματα παραταγμένα το ένα απέναντι στο άλλο. Μοιάζουν να είναι Μπόλτον και Άγριοι
-(1:16) Γιάρα σε λεσβιακό (ναι, οκ  |( )
-(1:17) Έουρον πάνω σε σκοινένια γέφυρα κάτω από βροχή ( :o ). (Έουρον που μοιάζει με Θήον/καθόλου τρομακτικός, μυστηριώδης, υποβλητικός κλπ κλπ. Κρίμα.)
- Μάχη Νεντ (και ΧάουλαντWink με στρατιώτη των Ταργκάρυεν (η πανοπλία έχει τον τρικέφαλο δράκο/ πιθανότατα ο Άρθουρ Ντέυν)  με "γιαταγάνια" (πού είναι η Αυγή οέοWink.
-(1:18) Τόρμουντ μπροστά σε ασπίδα Μπόλτον. Η έκφραση του προσώπου του δεν προοιονίζει τίποτα καλό.
- Στιγμιότυπο από μάχη.
-(1:19) Μάργκαιρυ εξομολογείται σε Υψηλό Σπουργίτη
- Ομάδα ανθρώπων κάποιον/κάτι χτυπούν.
-(1:20) Άρυα τυφλή
- Στρατός έξω από το Μεγάλο Σεπτ του Μπαίλορ και ένας Βασιλικός Φρουρός (ΤζέιμιWink στη μέση της σκάλας.
- Σάνσα καταδιώκεται από κάποιον/κάποιους μέσα σε δάσος.
-(1:21) Έφιπποι Ντοθράκι εφορμούν.
- Άγριοι εφορμούν.
-(1:22) Μπραν και Βασιλιάς της Νύχτας (πιθανότατα όραμα)
-(1:31) Ντέιβος αρπάζει το Γαμψώνυχο. Λέει: "Ποτέ δεν υπήρξα σπουδαίος πολεμιστής, απολογούμαι γι' αυτά που θα δείτε.". Βγάζει το σπαθί από το θηκάρι και βλέπουμε τον Γκόουστ να κάθεται πάνω από το κεφάλι του Τζον  ;(. Μαζί του ξεσπαθώνουν και τρεις - τέσσερις άλλοι παριστάμενοι.

Show Content
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#6
Η Μελισσάντρα μήπως πάει να αναστήσει τον πεθαμένο (που έλεγε και το λαϊκό άσμα;!) με κάποια τελετή;!

Εγώ όχι, αρνούμαι να το δεχθώ!!! Ναι ΟΚ, καλή η πλάκα να κράζουμε για το πόσο αγαπητός είναι στις γυναικές, αλλά είναι ρε γμτ κομβικός χαρακτήρας!!! Καταντάει γελοίο να πεθάνει. Και στα βιβλία γελοίο θα είναι.

Άντε να δούμε...
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister
Reply
#7
[member=2126]Laiono[/member] , συμφωνώ για τον Τζον. Αν πεθάνει άλλωστε, ποιος ο λόγος να μας δείξουν Πύργους της Χαράς και τα συναφή; Η καταγωγή του Τζον παύει να έχει σημασία με το θάνατό του.

[member=3233]Alysanne Targaryen[/member] , νομίζω ότι είναι ο Έουρον πάνω στη γέφυρα. Ξες ποια γέφυρα...
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#8
Ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!! Δε ξερω τι αλλο να γραψω! Ειμαι σε αναμενα καρβουνα!
Reply
#9
Απίστευτο trailer!!Απο που να αρχίσω...επιτέλους έχουμε επιστροφή των βορείων και απ οτι φαίνεται θα τους σιγοντάρουν και οι ακόμα πιο βόρειοι.Επίσης εμφανίζονται και οι γκρευτζοι,αν και δεν έχω διαβάσει τα βιβλία έχω ακούσει πως ο πειρατής είναι πολύ ενδιαφέρον χαρακτήρας.Ωρα εκδίκησης για τη Σέρσει,όσο και να την αντιπαθούμε σε αυτή την την περίπτωση έχει τα δίκια της.
Για την Καλίσι δεν είδαμε κάτι το συνταρακτικό..και ευτυχώς δεν είδαμε καθόλου Ντορν που ήταν απογοητευτικό την προηγούμενη σεζόν.
Οσο για τον Γιαννάκη είμαι απ αυτούς που πιστεύουν οτι θα επιστρέψει και το trailer ήταν αισιόδοξο.Δείχνει ένα νεκρό χαρακτήρα περισσότερο απ όλους,επίσης εχουμε το flashback στον πύργο της χαράς(απ οτι ξέρω αυτό σχετίζεται με την Λυάννα).
Στην τελευταία σκηνή με τον Davos δεν μπορώ να καταλάβω αν ο ο ghost είναι ζωντανός(δίπλα στο πτώμα τους Jon).
Μετά απο το trailer η αναμονή του ενός μήνα και κάτι θα είναι δυσκολότερη απ τους προηγούμενους δέκα μήνες,δεν περνάν οι μέρες...
Reply
#10
Δεν ενθουσιαστηκα. Κλασσικο τρειλερ GoT που δεν λεει τιποτα μα ΤΙΠΟΤΑ που να εχει σημασια.  |-)


Το οτι βρηκε ο Τζορα το δαχτυλιδι της Αναμαλλιασμένης... ουτε ο Σαουρον/Μπιλμπο/Φροντο το Ένα.  |(


Οι σεξυ σκηνές μια από τα ίδια. Απορώ πραγματικά αν άντρες/γυναίκες τις δινουν άλλη σημασία μετά απο τόσες επαναλήψεις.


Πόσο προσπαθουν να μας πεισουν οτι ο Τζον ειναι νεκρος. Απελπιστικά πλέον και τελείως ανώφελα.


Η τυφλή Αρυα πηδαει απο τον τρίτο μιας πολυκατοικίας... νννναι... ο Bucky Barnes στο τρέιλερ του "Captain America:Civil War" και ο Matt Murdock του "Daredevil" μαζί σε ένα η κοπελιά...


Και τσατιστικα που πλάνα διαρκειας ενος δευτερολεπτου που προλαβαινεις να συνειδητοποιησεις τι βλεπεις εχουνε χαρακτηρες οπως ο Σαδιστης, ο Παπάς, ο Νταβός, η Σερσερού κλπ. Εχεστ**κα γι' αυτους. Κάτι/καποιος που να εχει σημασια λέμε;;;;;;;; Α ναι... μισό δευτερόλεπτο του.. ο Νεντ πολεμα με Ταργκαρυεν ιπποτες? Blink and you miss it.


Γενικα κρατω δαχτυλιθρα, ουτε καν καλαθι, για την 6η σαιζον. Δεν εχω εμπιστοσυνη στους D$D.


:|
Promise me, Ned...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)